Şimdi Ara

Bankaların Genel Ücretsiz Hizmetleri (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.708
Cevap
49
Favori
451.536
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Maaş hesabı denilerek bu tür işlemlerden ücret alınmayacak diye birşey yoktur. Maaş hesabınıza bunun tanımlanması gerekir. Tanım yoksa maaş müşterisi değilsinizdir, sadece çalıştığınız kurum maaşınızı banka aracılığıyla yapar. Çalıştığınız kurumun şubeyle nasıl anlaşma yaptığı önemlidir. Bankayı ararsınız sizi işyerinize yönlendirir, iş yerinizde başlarından göndermek için bankaya gönderir.
  • bgkn kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle isyerinizle anlaşması yoktur. Çalıştığınız yerde başka bir banka yok ise ziraat bankası kurumunuzla anlaşma yapmıyor. Bunun için maaşınız ziraate yatsa bile eft havale ücretli oluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kuveytturk ve kuveytturk e ait senin bankan.. kredi kartı ücreti de almıyor altın puan kazandırıyor puan biriktikçe 10 tl değerinde hesaba atıyormuş daha o kadar birikmedi bilmiyorum..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bgkn kullanıcısına yanıt
    Enpara alabilirsin alternatif olarak:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berkay956 B kullanıcısına yanıt
    Bildiğiniz ücretsiz kredi kartından eft işlemi yapan banka var mı ?
  • Ziraate Bak ya. 70 TL Havale Deneyeyim Dedim. Havalede 1 TL Masraf Gösterdi. Mobil Uygulama Üstelik.Daha Önce Eft de 6 ya Yakın Masraf Göstermişti. Allahtan Kullandığım Diğer 5 Banka Ücretsiz. Ziraate Sadece Gönderiyorum. Ondan da Kesmeye Başlayacak Nerdeyse

• quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Orijinalden alıntı: kilecerme

Arkadaşlar SWIFT ücreti almayan bir banka var mı veya en düşük ücretli banka hangisi? SWIFT yabancı bankaya Euro transferi.

http://www.aktifbank.com.tr/tr/siteBireysel/Odemeler-ve-Transferler/Sayfalar/Swift.aspx

Gönderenden Kesilmiyor Ama Alıcıdan Gönderdiğiniz Banka Kesebiliyor.

Peki Yurt Dışında Tr Bankasına En Uygun Doviz Nasıl Çekeriz. En Para Elemanı Para Sizin Hesaba Gelince 18 TL nin Doviz Karşılığı Kadar Kesilir Demişti. Daha Uygun Var mıdır? Bitcoin vb. Yerlerden Atmayı Düşünüyorum.

• mayhan2515 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğin şey mümkün değil

• Bidahaki ay 18 yaşıma giricem, bu ininal bezdirdi beni artık, bu yüzden masrafsız banka hesabı açmayı düşünüyorum. Enpara yı biliyordum ama cepteteb, Garantione falan da varmış. Birinden hesap açtırıcam ama hangisini tavsiye edersiniz. Bu spotify, netflix kampanyaları da önemli benim için. Sanırım enparada ayın enparalısı falan varmış, cepteteb de böyle birşey var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: berkay956

Bakalım Yakında enpara kredi kartı çıkaracakmış belki onlar ücretsiz yapar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mayhan2515

quote:

Orijinalden alıntı: berkay956

Bakalım Yakında enpara kredi kartı çıkaracakmış belki onlar ücretsiz yapar

Kredi kartından EFT'yi hiçbir banka ücretsiz yapmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matandberenice -- 20 Temmuz 2017; 11:38:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhunn

Hocam geçen yila kadar cardfinans ta bkm ekspress ten yollayabiliyorduk. bir ara ayda 3000 tl idi sonradan aylik 1000 tl ye kadar düşürdüler şimdi paralı. Belki enpara bedava yapabilir kampanya baabinda.

Bekleyip görecez, umarım olur...
  • Yanlış cevap. Ziraat bankasında hiçbir koşul olmaksızın hiçbir doviz türünden hesap işletim ücreti alınmaz.
  • 5 senedir garanti den bir kere eft kesintisi yaşamadım yaşasın maaş hesabı

• quote:

Orijinalden alıntı: mhasturk

Yanlış cevap. Ziraat bankasında hiçbir koşul olmaksızın hiçbir doviz türünden hesap işletim ücreti alınmaz.

Yanlış cevap dediğiniz, bahsettiğiniz Bankanın Resmi İnternet Sitesinden alıntıdır.

Hesap İşletim Ücreti (H.İ.Ü.) TL/YP vadesiz mevduat hesapları aracılığı ile sunulan fiyatlandırılmamış hizmetlerin bedeli ve operasyonel işlem maliyetlerinin karşılığı olarak tahsil edilen masraf tutarıdır. Bankacılık sektöründe uzun süredir uygulanmakta olan Hesap İşletim Ücreti Bankamızda da 31.03.2006 tarihinde hayata geçirilmiştir.

Kapsam dışında bırakılan hesaplar (maaş ödemesi yapılan hesaplar, otomatik/düzenli ödeme talimatı verilmiş olup son bir yıl içerisinde talimata konu en az bir adet ödeme gerçekleşmiş olan hesaplar) ayrık olmak üzere üç ayda bir (Mart, Haziran, Eylül, Aralık ay sonlarında) tahsil edilen H.İ.Ü. 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 800.-TL’den düşük olan TL hesaplardan üç ayda bir BSMV dâhil 20.-TL, 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 350.-USD’den düşük olan YP hesaplardan üç ayda bir BSMV dâhil 7,5 USD olarak tahsil edilmektedir.

Bankacılık hizmetleri karşılığı tahsil edilen ücret/komisyonlar ile ilgili olarak müşterilerimize internet sitemiz (www.ziraatbank.com.tr), Şubelere asılan afişler ve ücret komisyon tabloları aracılığı ile bilgi verilmektedir.

http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/SikcaSorulanSorular/Pages/mevduat.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: NeviSahsiMunhasir

quote:

Yanlış cevap. Ziraat bankasında hiçbir koşul olmaksızın hiçbir doviz türünden hesap işletim ücreti alınmaz.

Yanlış cevap dediğiniz, bahsettiğiniz Bankanın Resmi İnternet Sitesinden alıntıdır.

Hesap İşletim Ücreti (H.İ.Ü.) TL/YP vadesiz mevduat hesapları aracılığı ile sunulan fiyatlandırılmamış hizmetlerin bedeli ve operasyonel işlem maliyetlerinin karşılığı olarak tahsil edilen masraf tutarıdır. Bankacılık sektöründe uzun süredir uygulanmakta olan Hesap İşletim Ücreti Bankamızda da 31.03.2006 tarihinde hayata geçirilmiştir.

Kapsam dışında bırakılan hesaplar (maaş ödemesi yapılan hesaplar, otomatik/düzenli ödeme talimatı verilmiş olup son bir yıl içerisinde talimata konu en az bir adet ödeme gerçekleşmiş olan hesaplar) ayrık olmak üzere üç ayda bir (Mart, Haziran, Eylül, Aralık ay sonlarında) tahsil edilen H.İ.Ü. 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 800.-TL’den düşük olan TL hesaplardan üç ayda bir BSMV dâhil 20.-TL, 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 350.-USD’den düşük olan YP hesaplardan üç ayda bir BSMV dâhil 7,5 USD olarak tahsil edilmektedir.

Bankacılık hizmetleri karşılığı tahsil edilen ücret/komisyonlar ile ilgili olarak müşterilerimize internet sitemiz (www.ziraatbank.com.tr), Şubelere asılan afişler ve ücret komisyon tabloları aracılığı ile bilgi verilmektedir.

İnternet sitesinde öyle yazdığını biliyorum. Müsait zamanında herhangi bir ziraat şubesine gittiğinizde hiçbir hesap türünden hesap işletim ücreti XX tarihinden itibaren alınmamaktadır diyeceklerdir.

• quote:

quote:

quote:

İnternet sitesinde öyle yazdığını biliyorum. Müsait zamanında herhangi bir ziraat şubesine gittiğinizde hiçbir hesap türünden hesap işletim ücreti XX tarihinden itibaren alınmamaktadır diyeceklerdir.

iyi de kardeş yazdıklarımı okumadan mı yorum yazıyorsun ? O mesajımda belirtmişim ya;

quote:

Öncelikle şu anda yargıtay aşamasındaki dava sebebiyle hiç bir banka "hesap işletim ücreti" ve benzeri bir isim altında kesinti yapamıyor.

• bkm express ile günün hersaati 7x24 baska bankalara EFT yapılabilir.
    EFT den para almaya hesabınınız varsa tamamen ücretsiz oluyor.
    detaylı bilgiyi orada yazdım.
    umarım faydasıolur

https://forum.donanimhaber.com/bkm-express-mobilden-bankalara-ucretsiz-aninda-para-gonderin--104786198-6#127828639
  • enpara ve cepteteb den asla şaşmam
  • Arkadaşlar selam. halkbanktan maaş hesabı açtırmıştım. işten ayrılınca havale eft ücreti alınmaya başlandı. Onun yerine bende havale eft ücreti almayan bir bankayla çalışmak istiyorum. Kriterlerim şunlar:

1- Havale, EFT, hesap işletim ücreti almayacak.
    2- Elektrik su doğalgaz telefon borçlarımı komisyon alınmadan ödeyebilmek.

listeler güncel olmadığı için yazdım. Bu konuda önereceğiniz bankalar var mı.

TEB, yapıkredi bankalarının bu 2 madde de ücret kesintileri var mıdır
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.