Şimdi Ara

Balkon Dekorasyon Tavsiyesi/ Fikri

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5
Cevap
0
Favori
58
Tıklama
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Ev Tadilat, Tamirat ve Dekorasyon >> Balkon Dekorasyon Tavsiyesi/ Fikri
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    46 Mesaj
    Merhabalar,

Balkonumda bulunan eski usul barbeküyü, alan genişletmek için komple yıktım. Tadilat işleri ilgili olarak çok bir bilgim yok ama işin için çıkabileceğimi düşünüyorum.

Sorduğum bir kişi; alçı yapma, dış cephede alçı rutubet alır en fazla 1 sene sonra dökülür dedi. Açılan yeri hazır sıva kapatıp belki üstünü de köpükten dekor ile yapıştırmak fikrim var. Baca deliğini nasıl kapatabilirim. Bu arada cam balkon yaptıracağım, direkt sıvı teması olmaycaktır.

Farklı fikir önerileriniz var ise paylaşabilir misiniz?

teşekkürler

|
    |

• Er
    6 Mesaj
    Anladığım kadarı deliğin üst tarafı açık değil. Yani üst daireye ait olduğu için ordan müdahele yapamazsınız. Üstü açık olsa idi grout harcı ile doldurulabilirdi. Alttan xps sıkıştırıp üzerine fileli mantolama sıvası çekebilirsiniz.

Orijinalden alıntı: gyurtalan

Anladığım kadarı deliğin üst tarafı açık değil. Yani üst daireye ait olduğu için ordan müdahele yapamazsınız. Üstü açık olsa idi grout harcı ile doldurulabilirdi. Alttan xps sıkıştırıp üzerine fileli mantolama sıvası çekebilirsiniz.
    Üst taraf açık, fakat onlarında kullandığını sanmıyorum, o yüzden kendim çimento kireç karışımıyla bana açık olan tarafını kapatmayı düşünüyordum, ''grout harcı'' hızlı donan bir ürünmüş, teşekkürler, xps yazdığınız köpük plaka mı hocam?
    |
    |

Üstten müdahele şansı olmayacağını düşünerek xps yapın dedim.

Xps mantolamada kullanılan sert köpük malzeme

|
    |
    |
    |
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
canlı radyo dinle
bankalar.org
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.