Şimdi Ara

Bağlantıyı kurun...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elinizde 7 dakikalık ve 11 dakikalık iki kum saati var. Bu iki kum saatini kullanarak 15 dakikayı nasıl hesaplarsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kumarbaz

Elinizde 7 dakikalık ve 11 dakikalık iki kum saati var. Bu iki kum saatini kullanarak 15 dakikayı nasıl hesaplarsınız.

İkisini aynı anda çeviririm. 7 dakikalık bitince 11 dakikalığın 4 dakikası kalmıştır. 11 dakikalığı ters çeviririm 4 dakikayı hesaplarım yani. Biter bitmez bir daha ters çeviririm. Bitmesini beklerim. 11 dakika daha geçer.

11+4=15

Tam anlatamadım sanırım ya anlarsınız.

• Ben tek kum saatini kullanmak istiyorum.7+7 dk 14 dkeder.1 dakikada içimden sayarım.
  • kum saatini çeker atarım içimden 900'e kadar sayarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lepelien

quote:

Elinizde 7 dakikalık ve 11 dakikalık iki kum saati var. Bu iki kum saatini kullanarak 15 dakikayı nasıl hesaplarsınız.

İkisini aynı anda çeviririm. 7 dakikalık bitince 11 dakikalığın 4 dakikası kalmıştır. 11 dakikalığı ters çeviririm 4 dakikayı hesaplarım yani. Biter bitmez bir daha ters çeviririm. Bitmesini beklerim. 11 dakika daha geçer.

11+4=15

7.dakikanın sonunda 11 dakikalığı ters çevirirsen 7 dakikada eski halini alır nerden hesapladın 4ü ?
    Yani senin söylediğine göre 7 dakikalık bitti 11 dakikalığı ters çevirdin bir 7 dakika daha geçti, bir daha ters çevirdin 11 daha 25 ...

• 3. sınıfa giden kuzenim bu soruyu bana sormuştu.
  • http://www.saatkac.com/kronometre.php

alın şunu toz olun. gençliğinize yazık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KUTAHYASPOR

quote:

Orijinalden alıntı: Lepelien

quote:

11+4=15

7.dakikanın sonunda 11 dakikalığı ters çevirirsen 7 dakikada eski halini alır nerden hesapladın 4ü ?
    Yani senin söylediğine göre 7 dakikalık bitti 11 dakikalığı ters çevirdin bir 7 dakika daha geçti, bir daha ters çevirdin 11 daha 25 ...

4 dakikası kalan 11'liği ters çevirecek 4 dakika geçecek bitince aynı 11'liği bir daha ters çevirecek 11 dakika geçecek ve 4+11 den 15 dakika olacak ilk 7 dakika diğer taraftan 4 dakikayı anlayabilmek içindi

• Hala anlamış değilim. 4 dakika meselesi tamam da nasıl kullanacağmızı çözemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: semblance

kum saatini çeker atarım içimden 900'e kadar sayarım.

Guldurdun lan anten

• Yukarı
  • 11 ve 7 dakikalık saatlerimiz var.

İkisi de aynı anda başlatılır. 7 dakikalık bittiğinde 7 dakika geçmiş olacak. 11 dakikalığın 7 dakikası da doğal olarak gideceğinden 11 dakikalıkta 4 dakikalık kum kaldı.

Hesaplama işlemi buradan sonra başlıyor. Elimizde 4 dakikalık bir kum saati var. Bu kum saati bittiğinde 4 dakika geçmiş olacak ve bir 11 dakikalık kum saati elde etmiş olacağız. Bu kum saatini bir daha ters çevirdiğimizde 4 dakikanın üzerine bir 11 dakika daha zaman geçer ve 15 dakikaya tamamlanır.

7 dakikalık kum saati hesaplamanın bir parçası değil, ayar için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.