Şimdi Ara

Bachdinleyenadam'in paylasmadigi muzikleri paylasacagim. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
811
Cevap
3
Favori
9.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jeopol

quote:

Orijinalden alıntı: Bachdinleyenadam

quote:

quote:

quote:

arabeski birak, modern muzige gel

Arabesk ne alaka onu anlamadım? Arabesk değil ki bu. Arabesk hiç sevmem ben.

ne peki? turk hak muzigi olmadigi kesin.

Özgün müzik diye geçiyor.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Ahmet_Kaya

https://tr.wikipedia.org/wiki/Arabesk_m%C3%BCzik burada da arabesk muzigin tum tanimlarina uyuyor.

Ahmet Kaya'nın müziklerinin Ferdi Tayfur'la Müslüm Gürses'le ne alakası var? Ahmet Kaya'nın müzikleri Özgün müzik diye geçiyor. Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur, bunlar arabesk müzik oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vivaldi dinleyen adam -- 6 Şubat 2016; 23:01:57 >

• bence aralarinda bir fark yok
  • quote:

bence aralarinda bir fark yok

Nasıl fark yok? Herkes özgün müzik diyor. Senin arabesk demenle bir şey değişmez zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vivaldi dinleyen adam -- 6 Şubat 2016; 23:20:20 >
  • quote:

quote:

Nasıl fark yok? Herkes özgün müzik diyor. Senin arabesk demenle bir şey değişmez zaten.

ozgun olmayan muzik yok ki ibrahim tatlises de ozgun muzik yapar, sezen aksu da. ama sezen aksu pop tarzinda agirlikli eser verirken ibrahim tali ses arabeske yogunlasmis.
  • quote:

quote:

quote:

ozgun olmayan muzik yok ki ibrahim tatlises de ozgun muzik yapar, sezen aksu da. ama sezen aksu pop tarzinda agirlikli eser verirken ibrahim tali ses arabeske yogunlasmis.

Ahmet Kaya'nın müzikleri ne pop müziğe, ne de arabesk müziğe uyuyor. Hiçbirine uymuyor. Özgün müzik demişler işte. Protest müzik diyen de var. İster özgün müzik de, ister protest müzik de.

• quote:

Ahmet Kaya'nın çok az arabesk türünde yaptığı da müziği varmış ama çoğu müziği arabesk değil işte. Sana vikipedyadan link verdim onu da okumuyorsun ki. Sıkıldım artık. Nasıl biliyorsan öyle olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vivaldi dinleyen adam -- 6 Şubat 2016; 23:47:29 >

• konu disinda ac bi anket oylayalim

siklar da arabesk ile ozgun muzik olsun. gorelim ne cikacak
  • quote:

konu disinda ac bi anket oylayalim

siklar da arabesk ile ozgun muzik olsun. gorelim ne cikacak

Verdiğim vikipedya linkini okumuyor musun?
  • sende benim verdigim viki linkini okumuyorsun orada arabeskin nasil muzik oldugunu tarif etmis. tam da senin paylastigin ahmet kaya sarkilari ile uyusuyor.
  • Bu müziğin neresi Arabesk allah aşkına? Vikipedyada link verdim sana. Orada Özgün müzik, Protest müzik diye yazıyor Ahmet Kaya'nın müzik türü için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vivaldi dinleyen adam -- 6 Şubat 2016; 23:37:02 >
  • quote:

sende benim verdigim viki linkini okumuyorsun orada arabeskin nasil muzik oldugunu tarif etmis. tam da senin paylastigin ahmet kaya sarkilari ile uyusuyor.

Bak orada arabesk müzik sanatçıları yazıyor, niye Ahmet Kaya'nın adı yazmıyor? Niye kabul etmek istemiyorsun anlamıyorum ki? Sen de biliyorsun Ahmet Kaya'nın müziklerinin Arabesk müzik diye geçmediğini? Ayrıca Arabesk müzik için Türk müziğinin arap ezgileriyle karışmış hali diye yazıyor. Kendi verdiğin linki bile doğru düzgün okumuyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vivaldi dinleyen adam -- 6 Şubat 2016; 23:44:57 >
  • peki
  • Oooo tartışma.Alırım bi dal.
  • 9. gunde guzel bir parca olmaliydi. Kryptonite ile bu beklentilerin karsilanacagina eminim.

• 10. gun tum melek severlere gelsin

• 11. gunun sarkisi tum bol yogurtlu makarna severlere gelsin

• quote:

11. gunun sarkisi tum bol yogurtlu makarna severlere gelsin

Biraz hüzünlü müzik paylaş

• peki. senin icin bugunun sarkisi huzunlu olacak. goz yaslarin selale gibi akacak.
  • 12. gun istek uzerine huzunlu bir sarki icin ayrildi.

huzunlenmiyor iseniz duygularinizi bir uzmana danisarak gozden gecirtin.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.