Şimdi Ara

Babaya bak be (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
2.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben Galatasaraylıyım.Carlos'un performansı beni çok ilgilendirmez bize karşı oynamıyorsa. Ama hem Fenerbahçe'nin hem de Türkiye Ligi'nin isminin duyulması açısından çok iyi bir adım attı Fenerbahçe Carlos ile.Ronaldo da sakatlanıp kariyerini bitirmeden bir uğrasaydı Türkiye'ye tam süper olurdu.Gerçi o sakat da olsa kilolu da olsa Süper Lig'in tozunu atar ama neyse.Ama Süper Lig'in kalitesinin artması için gelen yıldızların yanında ligimizden de yıldız çıkartmak zorundayız.Şimdilik Semih ve Arda öne çıkıyor.İnşallah ilerde iyi takımlara transfer olurlar da biraz daha reklamımız olur Türkiye olarak.
  • GS deki Yaser, FB deki Gürhan da ileride Türkiye yi iyi temsil edecekler inşallah.
  •  Babaya bak be

• quote:

Orjinalden alıntı: bianconera

Babaya bak be

• quote:

Babaya bak be

• kiskanmayin huleeeen
  • Ben bir şeyi anlamış değilim.Birinin mevkisinin en iyisi olması için son sezonunda harikalar yaratması mı gerekiyor?Seneye RC 25-30 asist 10-15 gol performansı gösterirse en iyisi tekrar o mu olacak?
  • quote:

Babaya bak be

cukka
  • quote:

Orjinalden alıntı: gacag

hala yaş diyorlar ya.dünyanın en iyi sol beklerinden birini almışız.biz almassak milan alıcaktı.ve chelsea teklif yapıyor.hala konuşuyorsunuz.

ha tabi siz milandan chelseaden daha iyi bilirsiniz.(buarada bana chelseada scolari var ondan dolayı istediler demeyin)bugün maldini nasıl hala oynuyorsa ve dünyanın gelmiş geçmiş en iyi defansıysa aynı şey carlsoumuz için de geçerli.sol bekinde balta-yaman-üzülmez-seric olanların konuşmasıda komik olan durmunuzu dahada vahim hale getiriyor.

yemin ederim dünyada sizden alaycı insan bulunmaz.ne küstahlıkla konuşuyorsunuz anlamadım?R.Carlos'u aldınız ya rakip tanımazsınız artık..ama bizi küçümsemeyi bırakın damarımıza basmayınbelkide ana bacı gidebilirdi yüzlerce beşiktaşlı..ama seviyenize düşmedilersiz isterseniz beckham'ı ronaldo'yu alın..biz yinede Bobo'yla Sivok'la Delgado'yla canımızı dişimize takmasını bilirizbenim söyleyeceklerim bu kadar..bizi küçümseyen Fener'li değildir!Sırf Güiza Carlos'u aldı diye FB'liyim diye avunanlardır.Eğer Beşiktaş'ın yaşadığı hezimetleri yaşasaydınız futbolu izlemeyi bırakırdınız..şu an BJK yada GS'nin kadrosu FB'De olsa kaçınız FB'li kalacaktı?Evet has Fenerliler kalırdı.Ama sen kalmazdın..Her bizi küçümsediğinizde biraz daha batıyorsunuz

• quote:

Orjinalden alıntı: Macar Bomb

quote:

Orjinalden alıntı: gacag

hala yaş diyorlar ya.dünyanın en iyi sol beklerinden birini almışız.biz almassak milan alıcaktı.ve chelsea teklif yapıyor.hala konuşuyorsunuz.

ha tabi siz milandan chelseaden daha iyi bilirsiniz.(buarada bana chelseada scolari var ondan dolayı istediler demeyin)bugün maldini nasıl hala oynuyorsa ve dünyanın gelmiş geçmiş en iyi defansıysa aynı şey carlsoumuz için de geçerli.sol bekinde balta-yaman-üzülmez-seric olanların konuşmasıda komik olan durmunuzu dahada vahim hale getiriyor.

yemin ederim dünyada sizden alaycı insan bulunmaz.ne küstahlıkla konuşuyorsunuz anlamadım?R.Carlos'u aldınız ya rakip tanımazsınız artık..ama bizi küçümsemeyi bırakın damarımıza basmayınbelkide ana bacı gidebilirdi yüzlerce beşiktaşlı..ama seviyenize düşmedilersiz isterseniz beckham'ı ronaldo'yu alın..biz yinede Bobo'yla Sivok'la Delgado'yla canımızı dişimize takmasını bilirizbenim söyleyeceklerim bu kadar..bizi küçümseyen Fener'li değildir!Sırf Güiza Carlos'u aldı diye FB'liyim diye avunanlardır.Eğer Beşiktaş'ın yaşadığı hezimetleri yaşasaydınız futbolu izlemeyi bırakırdınız..şu an BJK yada GS'nin kadrosu FB'De olsa kaçınız FB'li kalacaktı?Evet has Fenerliler kalırdı.Ama sen kalmazdın..Her bizi küçümsediğinizde biraz daha batıyorsunuz

Bundan bahsediyorsun heralde.FB ve GS istese bu kadar farkla yenilemez.Bu sizin hezimetiniz değil başarınız bir defa.Eziklik duygusuyla gelmişsin birşeyler yazmışsın neymiş canını dişine takarmış sanki sen oynuyorsun takımda Delgadoyla verkaç yapıyorsun....Adamlar dünyanın parasını kazanıyorlar sen ne kazanıyorsun onları savunarak?Sen bunu gurur meselesi haline getirmişsin.Bizde Carlos yoook ama Seric varrrrr yeneriz dimi abi??Yeneriz kazanacaz ne olursa olsun kazanacaz o zengin itlere gösterecez havasındasın bırak bu işleri arkadaşım....

Babaya bak be

• quote:

Orjinalden alıntı: Devald

quote:

Orjinalden alıntı: vaypcnet

Tekrar yazıyorum

Anlamakta zorlanan ve yaşı küçük arkadaşlar muhatap olmasın , yazdıklarımdan alıntı yapmasın lütfen

senn üstünü çizlili gördüğüme çok sevindim

fakeleri de temizleseler ne güzel olacak değil mi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozanunal

quote:

Orjinalden alıntı: tarikus77

Back= Arka ????!!! Bu ne biçim tercümedir, ne biçim kullanımdır, şaka falan yapıyorsunuz değil mi?

http://www.seslisozluk.com/?word=back

Diğer sorulara geçelim...

Yok sen diğer sorulara geçme. Verdiğin linkte bakarsan o kelimenin futbol litaretüründeki karşılığının bek olduğunu görürsün. Arka diye kullanılmaz, biraz ingilizce biliyorsan ki çok biliyor gibi görünüyorsun, ingilizcede her kelimenin farklı kullanımda farklı anlamları olduğunu bilirsin. Orada ki bir anlamı seçip onu kullanamazsın kafana göre. Yani futbolde back arka değildir, bek dir.

Şimdi geçebilirsin sıradaki sorulara

• quote:

Orjinalden alıntı: ozanunal

quote:

Orjinalden alıntı: superman_27

@ozanunal

futbolda belirli ve yerleşmiş kökeni ingilizceden her dile geçmiş,ulusallaştırılmış belirli futbol terimleri mevcuttur.Bunlardan bazıları: Stoper,Penaltı,Offside,Libero vs... diye gider.Sen ingilizce'de penaltı kelimesinin karşılığı ceza ve idamdır.Ben şahsen hiçbir spikerden "evet yerde kaldı ve cezaaa" dedigini duymadım daha çok "evet yerde kaldı ve penaltıııı" dedigini gordum.Hiçbirzaman da stoper yerine durdurucu dedigini gormedim.YADA SENİN DEDİGİN GİBİ SOL ARKA diye bir MEVKİ. Ben mi futbolu bilmiyorum yada Türkiye'de değilim sen mi anlamadım. Sol arka, sag arka sag ön sol ön, falan komik geldi de.

Tamam da sonuçta Türkçesi böyle. Kalkıp Türkçesi'ni kullanıyor diye dalga geçmenin anlamı yok. Ayrıca yukarıda benden alıntı yapan arkadaş back=arka değildir demiş ama öyle.

Bunuyeni gördüm kusura bakma yanıtı bir üstte duruyor aynı yanıt geçerlidir.

• Aynen öyle olucak tabiki arkadaşım başka nasıl olucaktı ki?O sezon kim en iyi performansı gösterdi ise o an için dünyanın en iyisi o olucak.

quote:

Orjinalden alıntı: OLabiLemez
    Ben bir şeyi anlamış değilim.Birinin mevkisinin en iyisi olması için son sezonunda harikalar yaratması mı gerekiyor?Seneye RC 25-30 asist 10-15 gol performansı gösterirse en iyisi tekrar o mu olacak?

Not:Haksız yere 4 gün ceza alıp 3 gününü çektikten sonra nihayet cezam kaldırıldı , Türkçe haricinde dil bilmiyorum kusura bakmayın o yüzden tekrar yazmak zorunda kalıyorum.

Lütfen yaşı küçük arkadaşlar , anlamakta zorlananlar , fikri olmayıp sallayanlar ; muhatap olmasınlar , mesajlarımdan alıntı yapmasınlar ve boş,saçma mesajlar yazmasınlar ki seviyleri belli olmasın.

• Roberto Carlos ve Hagi.

Bu 2 futbolcuyu tartışan, tartışmaya açanın ya aklı yoktur ya da futbol bilgisi.
  • Roberto Carlos - Hagi
  • Yapma yahu öyleyse hemen çağıralım Hagi'yi de oynasın , zaten Lincoln'de formsuz.Ayrıca milletin aklı veya futbol bilgisi hakkında konuşacağınız kadar neyin tartışıldığını anlamaya çalışsanız daha iyi olur.

quote:

Orjinalden alıntı: dekonline

Roberto Carlos ve Hagi.

Bu 2 futbolcuyu tartışan, tartışmaya açanın ya aklı yoktur ya da futbol bilgisi.

Türkçe yazdım ama fayda etmemiş muhatap olma , alıntı yapma diyorum hala aynını yapıyor çocuk , demekki biraz yüz olması lazım.
  • roberto carlosun kariyerine bakin
  • uğraşma evlat baba yorgun
  • quote:

Orjinalden alıntı: vaypcnet

Yapma yahu öyleyse hemen çağıralım Hagi'yi de oynasın , zaten Lincoln'de formsuz.Ayrıca milletin aklı veya futbol bilgisi hakkında konuşacağınız kadar neyin tartışıldığını anlamaya çalışsanız daha iyi olur.

quote:

Orjinalden alıntı: dekonline

Roberto Carlos ve Hagi.

Türkçe yazdım ama fayda etmemiş muhatap olma , alıntı yapma diyorum hala aynını yapıyor çocuk , demekki biraz yüz olması lazım.

Kusura bakmayın ama herhangi bir tartışma için açılan bir post değildi bu. Anlaşılmaya çalışılacak bir şey varsa o da bu. Diğer futbolcuları kıyaslama adına açmadım ben bu postu. O yüzden gereksiz tartışmalara girmeye gerek yok bence.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.