Şimdi Ara

B7 Passat 1.6 TDI Chiptuning 156hp 335nm (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
1
Favori
25.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: autotechvw

Başka forumlardan takip ettiğim kadarıyla (sizin yaptığınız araçlar değil) duman şikayetleri var. Fabrika bacası gibi siyah duman attığını söylüyorlar. Sizin yaptığınız araçlarda böyle bir problem oluyor mu ? İyi günler...

1.6 TDI lar duman atmazlar.. Teknik olarak mümkün değil.

Eğer gerçekten başka firmalar 1.6 TDI a duman attırabiliyorlarsa nasıl başardıklarını sormak lazım.

Benim kendi aracım 1.6 TDI 2012 Polo

Partikül Filtresini iptal ettim. Yani dumanı tutan hiçbirşey yok. Üzerindeki yazılım 165hp lik. buna rağmen Gram duman yok.

Özetlersek DUMAN OLMAZ.. Bu konuda Megachips Garantisi altındasınız.
  • MERHABALAR BENDE KAYSERİDE YAŞIYORUM,KAYSERİDE ŞUBENİZ VARMI ACABA ? BU ARADA ARACIM 2008 VW JETTA 1.4 TSİ DSG 140 HP TURBO&KOMPRESSOR 220 NM TORK 6 İLERİ DSG SANZUMAN VAR ARAÇTA.YANİ 122 LİKLERDEN DEĞİL. ŞUAN İÇİN 0-100 HIZLANMASI 8-8.2 SN CİVARLARINDA.BU ARACA YAPACAĞINIZ YAZILIM NASIL OLUR.DSG SANZUMANLAR EN FAZLA 250 NM TORK A DAYANIKLIDIR FALAN DENİYOR....?TEŞEKKÜRLER SAYGILAR...
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahrsc01

MERHABALAR BENDE KAYSERİDE YAŞIYORUM,KAYSERİDE ŞUBENİZ VARMI ACABA ? BU ARADA ARACIM 2008 VW JETTA 1.4 TSİ DSG 140 HP TURBO&KOMPRESSOR 220 NM TORK 6 İLERİ DSG SANZUMAN VAR ARAÇTA.YANİ 122 LİKLERDEN DEĞİL. ŞUAN İÇİN 0-100 HIZLANMASI 8-8.2 SN CİVARLARINDA.BU ARACA YAPACAĞINIZ YAZILIM NASIL OLUR.DSG SANZUMANLAR EN FAZLA 250 NM TORK A DAYANIKLIDIR FALAN DENİYOR....?TEŞEKKÜRLER SAYGILAR...

Merhabalar..

Kayseri Yetkili Yükleme Merkezimiz ;

http://www.chiptuning.com.tr/index.php/megachips-bayileri/39-kayseri-odak-otomotiv

140lık 1.4 TSI lar 190hp civarında güçlenebiliyor. Eski DSG ler yenilerden çok daha sağlam malumunuz. 2009-2010 dan beri sorunsuz kullanılan DSG Jetta - Golf ler var. 0-100 hızlanmanızın ne derece kısalacağı elde ettiğimiz extra güç ve torku ne derece yola aktarabileceğinizle alakalı.. iyi bir zeminde ve lastikle 1-1.5 sn kısalacaktır.

• SAOLUN TEŞEKKÜRLER EN KISA ZAMANDA Bİ GİDİP ŞU İŞİ DETAYLI ARAŞTIRACAM BAKALIM...
  • keşke bu konudan arkana bakmadan kaçmasaydın da biraz daha inandırıcı olsaydın :)http://forum.donanimhaber.com/m_63587510/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankaPSYCHO -- 27 Nisan 2013; 18:50:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

Orijinalden alıntı: autotechvw

Başka forumlardan takip ettiğim kadarıyla (sizin yaptığınız araçlar değil) duman şikayetleri var. Fabrika bacası gibi siyah duman attığını söylüyorlar. Sizin yaptığınız araçlarda böyle bir problem oluyor mu ? İyi günler...

1.6 TDI lar duman atmazlar.. Teknik olarak mümkün değil.

Eğer gerçekten başka firmalar 1.6 TDI a duman attırabiliyorlarsa nasıl başardıklarını sormak lazım.

Benim kendi aracım 1.6 TDI 2012 Polo

Partikül Filtresini iptal ettim. Yani dumanı tutan hiçbirşey yok. Üzerindeki yazılım 165hp lik. buna rağmen Gram duman yok.

Abi burda gayet duman atıyor

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151901202169616

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak®

Bu araba benim kendi arabam ve Dizel PArtikül Filtresi İPTAL 170hp 410nm

Duman atması gayet normal..

Standart 145-150hp lik uygulamalar rahatlıkla eksoz muayenesinden geçiyor.
  • Bizim 1.5 dci larda 1.6 tdi lar gibi temizinden dumansiz 140 cekse bir saniye beklemem mehmet bey..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marmaratic -- 4 Mayıs 2013; 1:41:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmirlil35

Bizim 1.5 dci larda 1.6 tdi lar gibi temizinden dumansiz 140 cekse bir saniye beklemem mehmet bey..

3 e 5 e fazla takılmamak lazım..

1.5 dCi a Chiptuning şahsen olmazsa olmaz.

o alt devirlerdeki turbo geçikmesi , size yaşattığı bekleme yi ortadan kaldırmak için neden chiptuning uygulatmak istemezki insan. Gerçek Yakıt Ekonomisi de cabası..

Bence siz yinede beklemeyin, sonda beklediğiniz için pişman olabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Bizim 1.5 dci larda 1.6 tdi lar gibi temizinden dumansiz 140 cekse bir saniye beklemem mehmet bey..

3 e 5 e fazla takılmamak lazım..

1.5 dCi a Chiptuning şahsen olmazsa olmaz.

o alt devirlerdeki turbo geçikmesi , size yaşattığı bekleme yi ortadan kaldırmak için neden chiptuning uygulatmak istemezki insan. Gerçek Yakıt Ekonomisi de cabası..

Bence siz yinede beklemeyin, sonda beklediğiniz için pişman olabilirsiniz.

Dogru soyluyorsunuz. Ozelliklr Sport tourer da ikinci viteste ciddi anlamda sıkınti yasaniyor. Kdz eregli"deyim ben. İstanbul'a geldigimde mi yapariz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Dogru soyluyorsunuz. Ozelliklr Sport tourer da ikinci viteste ciddi anlamda sıkınti yasaniyor. Kdz eregli"deyim ben. İstanbul'a geldigimde mi yapariz ?

Şimdilik öyle görünüyor.
  • quote:

quote:

yukarıdaki bir mesajınızda şöyle demişsiniz.

""Partikül Filtresini iptal ettim. Yani dumanı tutan hiçbirşey yok. Üzerindeki yazılım 165hp lik. buna rağmen Gram duman yok.

""

Acaba başlarda duman yoktu da sonradan mı atmaya başladı? Merakımdan soruyorum yanlış anlamayın. Bir de bu chip işi sadece dizel motorlar için mi oluyor ? Sitenizde astra sedan 1.4 motor için chip yapıldığını gördüm. Normal benzinli 1.6 115 bg olan astralar içinde chip yapılabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metallurgy -- 4 Mayıs 2013; 16:02:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

quote:

quote:

yukarıdaki bir mesajınızda şöyle demişsiniz.

""Partikül Filtresini iptal ettim. Yani dumanı tutan hiçbirşey yok. Üzerindeki yazılım 165hp lik. buna rağmen Gram duman yok.

""

Acaba başlarda duman yoktu da sonradan mı atmaya başladı? Merakımdan soruyorum yanlış anlamayın. Bir de bu chip işi sadece dizel motorlar için mi oluyor ? Sitenizde astra sedan 1.4 motor için chip yapıldığını gördüm. Normal benzinli 1.6 115 bg olan astralar içinde chip yapılabilir mi?

Evet bu yarış için geliştirdiğim 410nm lik program bi miktar dumanlı.. çok yeni bir durum.

• anladım hocam teşekkürler. peki diğer soruma cevap verebilir misiniz?
  • quote:

Bir de bu chip işi sadece dizel motorlar için mi oluyor ? Sitenizde astra sedan 1.4 motor için chip yapıldığını gördüm. Normal benzinli 1.6 115 bg olan astralar içinde chip yapılabilir mi?

kaç model ?
  • 2009 z16xer kodlu bir önceki kasa.
  • quote:

2009 z16xer kodlu bir önceki kasa.

Henuz Z16XER programlayamıyorum..
  • Merhabalar ustam;

daha önce mutlaka ki TSI motora yazılım uygulamışsınsıdır. Bende 2012 Seat Leon 1,4 TSI 125 HP - 200 Nm 4.000 km de bir araç var.. Acaba yazılım uygulasanız nasıl bir sonuç alabiliriz. Yakıtın en az % 10 oranında düşeceğini, gücün ise 160 HP, torkun ise 250 Nm olacağını söyleyenler var, işin ehli sizsiniz fikirlerinizi alabilir miyim. Birde Adana veya Kayseri" de şubeniz var mı? özellikle Adana da bulunan Four Tuning ile bir bağlantınız mevcut mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

Merhabalar ustam;

daha önce mutlaka ki TSI motora yazılım uygulamışsınsıdır. Bende 2012 Seat Leon 1,4 TSI 125 HP - 200 Nm 4.000 km de bir araç var.. Acaba yazılım uygulasanız nasıl bir sonuç alabiliriz. Yakıtın en az % 10 oranında düşeceğini, gücün ise 160 HP, torkun ise 250 Nm olacağını söyleyenler var, işin ehli sizsiniz fikirlerinizi alabilir miyim. Birde Adana veya Kayseri" de şubeniz var mı? özellikle Adana da bulunan Four Tuning ile bir bağlantınız mevcut mu?

bu motorlara uyguladığımı Chiptuning sonrasında 152hp 267nm(97oktan) değerlerine ulaşabiliyoruz.. Adanadada Kayseridede şubelerimiz var.

Four Tuning Megachips Yetkili Yükleme Merkezidir.
  • ChipTuning Uzmanı kullanıcısına yanıt
    95 ile 97 Oktan arasında ki değerleriniz çok farkediyor mu??
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.