Şimdi Ara

B6 Passat 1.6 TDI Piyasası ve tavsiyeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
5.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kısmetse ikinci el temiz B6 kasa passat 1.6 TDI almayı düşünüyorum.
    Şu an araştırma aşamasındayım.
    Araç ile ilgili tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    Kullananlar memnuniyetlerini veya şikayetlerini bildirebilir mi?
    Özellikle yakıt tüketimi değerleri ilgimi çekiyor.
    Ayrıca Kilometre olarak 50-60 bini geçmeyen temiz bir b6 passatın piyasası sizce ne olmalı?
    Şimdiden görüşleriniz için teşekkür ederim.

• B7 kasanın yakıt tüketimi Ankara şehir içinde 6,6 gösteriyor bende yol bilgisayarında. (son 500 Km'de) B6 kasada da bu değerlerin 3 aşağı 5 yukarı aynı olacağını düşünüyorum. Fiyat olarakda kmsi az ve temiz olmak kaydıyla 55,000 TL ye kadar çıkabilirsiniz diye düşünüyorum.
  • B6 kasada 1.6 TDI motor bulunmuyor malesef , 2.0 TDI mevcut..

1.6 TDI düşünüyorsanız B7 kasa bakacaksınız şuanda revaçta olduğu için sıfır bulmakta zorlanırsınız bu yüzden ikinci el fiyatlarıda etkileniyor belirttiğiniz km deki araçlar neredeyse sıfır fiyatına gidiyor..
  • quote:

B6 kasada 1.6 TDI motor bulunmuyor malesef , 2.0 TDI mevcut..

1.6 TDI düşünüyorsanız B7 kasa bakacaksınız şuanda revaçta olduğu için sıfır bulmakta zorlanırsınız bu yüzden ikinci el fiyatlarıda etkileniyor belirttiğiniz km deki araçlar neredeyse sıfır fiyatına gidiyor..

Çok nadirde olsa B6 kasaların bitmesine yakın üretildi.

Örneğin;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-odul-den-passat-dizel-comfortline-111151259/detay

• evet 6-7 ay aradan sonra temiz bir araç buldum,
    bakalım kısmetse yarın incelemeye gideceğim.
    şu anki aracım 1.6 fsi passat gayet memnunum ama dizelin yakıt tüketim değerlerini görünce hele hele şehir içi tüketim değerleri dizelleri kıskanıyorum.
    dizel alıp rahat rahat binmek istiyorum.
    fsi benzinli motor ile otobanda yaklaşık 100 km/h civarlarında 6.2 lt ortalamaları görüyordum.
    1.6 tdi ile aynı hızlarda 4 litrenin altında seyahat etmeyi düşünüyorum. gayet sakin kullanan biriyimdir.
    3,8 lt gibi değerler görüyorum youtube videolarında.

kullananların görüşü nedir bu konuda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tbn57

evet 6-7 ay aradan sonra temiz bir araç buldum,
    bakalım kısmetse yarın incelemeye gideceğim.
    şu anki aracım 1.6 fsi passat gayet memnunum ama dizelin yakıt tüketim değerlerini görünce hele hele şehir içi tüketim değerleri dizelleri kıskanıyorum.
    dizel alıp rahat rahat binmek istiyorum.
    fsi benzinli motor ile otobanda yaklaşık 100 km/h civarlarında 6.2 lt ortalamaları görüyordum.
    1.6 tdi ile aynı hızlarda 4 litrenin altında seyahat etmeyi düşünüyorum. gayet sakin kullanan biriyimdir.
    3,8 lt gibi değerler görüyorum youtube videolarında.

kullananların görüşü nedir bu konuda?

4 değil 4,5 bile yaksa ayakta alkışlarım. O kadar düşük olacağını sanmıyorum bende 1.6 TDI bluemotion b6'ları inceliyorum şu sıralar fakat ne bir fabrika verisine nede yakıt hakkında bir bilgiye ulaşmış değilim. Eğer dediğiniz gibi 4 litreyse bravo. Söylenicek söz yok

• quote:

Arkadaşlar kısmetse ikinci el temiz B6 kasa passat 1.6 TDI almayı düşünüyorum.
    Ayrıca Kilometre olarak 50-60 bini geçmeyen temiz bir b6 passatın piyasası sizce ne olmalı?

Konuyu hortlatıyorum ama bende şuan 1.6tdi b6 kasa passat bakıyorum siz aracı aldınız mı? Aldıysanız memnun musunuz? Bilgilendirirseniz benim için çok iyi olacak şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobbywoly

quote:

Arkadaşlar kısmetse ikinci el temiz B6 kasa passat 1.6 TDI almayı düşünüyorum.

Konuyu hortlatıyorum ama bende şuan 1.6tdi b6 kasa passat bakıyorum siz aracı aldınız mı? Aldıysanız memnun musunuz? Bilgilendirirseniz benim için çok iyi olacak şimdiden çok teşekkür ederim.

b6 değilde sıfır 2015 1.6 tdi comfortline aldım.
    temiz ve az km yapmış b6 tdi bulmak neredeyse imkansız hale gelmiş.
    yeni arabamdan genel itibarı ile memnunum.
    özellikle yakıt tüketimi konusunda beni baya memnun etti.
    ama size tavsiyem deri-süet koltuk kombinasyonunu seçerseniz çok daha rahat ve komforlu sürüş yaşayabilirsiniz.
    aklınıza takılan başka şeyler olursa cevaplarım.

• Hayırlı olsun kazasız belasiz kullanmak nasip olur inşallah.Benim sıfır alacak kadar bütçem yok malesef yoksa 2. Elle hiç ugrasmazdim şuan bir araç buldum 54.000tl ye verecek 1.6tdi manuel 2011 model ön kabut değişmiş ve tek parça 2binliralik bir hasar kaydı var km orjinal 122binde.fiyat olarak nasıl? Yada değişen ve hasar kaydindan dolayi yanasmamalı mıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobbywoly

Hayırlı olsun kazasız belasiz kullanmak nasip olur inşallah.Benim sıfır alacak kadar bütçem yok malesef yoksa 2. Elle hiç ugrasmazdim şuan bir araç buldum 54.000tl ye verecek 1.6tdi manuel 2011 model ön kabut değişmiş ve tek parça 2binliralik bir hasar kaydı var km orjinal 122binde.fiyat olarak nasıl? Yada değişen ve hasar kaydindan dolayi yanasmamalı mıyım?

sağolun.
    genelde ön parçaların değişmesi insanı işkillendirir, ön kaput nasıl bir kaza sonrası değişmiş bakmak lazım, motora bir etkisi olmuş mu acaba?
    eğer bu konuda için rahat ise 54 000 tl uygun bir fiyat. 122 000 km de az değil tabi 4 sene için ama o km den az araç bulman için araştırman lazım.
    eğer kesin almaya karar verirsen vw servisinde detaylı bir ekspertiz yaptır, için rahat eder.

• Haklısınız aslında 4 yaşında bir araba için yılda 30.000km gerçekten fazla.VW servisine kesin götürürüm ama suan km yüksek geldi siz söyleyince 7 8 yaşında bir araç olsa normal ama 4 yaşındaki bir araç için cidden fszla.ben biraz daha düşüneyim.tesekkur ederim.

• herkese hayırlı günler arkadaşlar
    2012 model passat 1.6 tdi bluemotion araç aldım geçen sene..
    yakıtı gerçekten çok az kalkış ve ara hızlanmalar da tatmin edici.
    40 tl ile 170 km yol yaptım (yol düz ama 10 tane şehir içi ışığına denk geldim),
    aracım manuel 6 ileri (eski kasalar 5 ileri)
    Alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum
    Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.
    Bu mesaja eklenen görseller:

B6 Passat 1.6 TDI Piyasası ve tavsiyeler

• 2013 model 1.6 tdi bluemotion dsg f1 passat kullanıcısıyım 235 tl mazot ile ortalama 1200 km yol yapıyor

• 2012 B7 1.6TDI var.Dikkat edersem sehirici 5.5lt ama normal seri kullandigimda 7.5 lt yakıyor.

Konya karaman arasi 100km hemen hemen ve duz yol. 90 -110 arasi hiz sabitleyiciyle 6.vites gittim 3.8lt yaktı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.