Şimdi Ara

................

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thefatrat -- 9 Temmuz 2018; 14:57:17 >

• English Grammar Today Upper intermediate yani b2 seviyesine kadar anlatıyor.Başlangıç için uygun bir kitap.
    Büyük oranda iş görür tabiki tüm detaylar yok.Eksik kısımları internetten çalış.Bir sürü site var.
    Diğerlerini bilmiyorum.
    Deyim,deyimsel fiiller önemli konular.İnternette kaynak bolca var.Para harcama.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    ............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thefatrat -- 9 Temmuz 2018; 14:58:6 >
  • thefatrat T kullanıcısına yanıt
    Bu gramer öyle bir şey ki sadece şu kitabı al tamamdır diyemiyorum.Çünkü birçok kitapta konular farklı anlatılıyor.
    Bu birçok dil için geçerli malesef.
    İnternete bakmak zorundasınız çünkü bazı detaylar sadece internette var.
    Çoğu kitapta sıfalatlarda pekiştirme,isimlerde küçültme gibi konuları bulamazsınız mesela.
    Veya edat ve zarflar hakkında yeterli sayıda örnek bulamazsınız.Sadece Türkçe çevirileri olur ve basit birkaç cümle.
    Bol örnekli kitap çok az.
    Grammar in Use serisi iyi bir kaynak ama o da biraz temel gerektiriyor.Anlatım dili İngilizce.
    Dersimizİngilizce sitesinde tabiki tüm konular olmaz.Fakat genel konular var.Advanced kitaplar biraz pahalı.
    Ben şu kitabı kullanmıştım çok iyiydi;
    https://www.amazon.com/Advanced-Grammar-Book-Second/dp/0838447155

• rat.planet kullanıcısına yanıt
    ............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thefatrat -- 9 Temmuz 2018; 14:58:21 >
  • ELS'nin inside out kitabı tam senlik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carpe Vita

ELS'nin inside out kitabı tam senlik.

bahsettiğiniz kitap başlangıç seviyesinden mi başlıyor hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgabjk

quote:

Advanced seviye grammer kitabı lakin advanced diyince aklınızda aşırı üst düzey edebi bir grammer falan canlanmasın. Tenselerden başlıyor sonra modallar vs diye devam ediyor. Zaten tüm üst seviye grammer kitapları bu şekilde. En sonlarda da gerund/infinitive,
    phrasal verbler, causative yapılar falan olur. Tabi İngilizce'de daha da üst seviye grammer konuları da var. Örneğin devrik cümleler (fronted structure).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carpe Vita -- 30 Temmuz 2017; 23:33:8 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tolgabjk

quote:

Advanced seviye grammer kitabı lakin advanced diyince aklınızda aşırı üst düzey edebi bir grammer falan canlanmasın. Tenselerden başlıyor sonra modallar vs diye devam ediyor. Zaten tüm üst seviye grammer kitapları bu şekilde. En sonlarda da gerund/infinitive,
    phrasal verbler, causative yapılar falan olur. Tabi İngilizce'de daha da üst seviye grammer konuları da var. Örneğin devrik cümleler (fronted structure).

Hocam bu kitabi ben kullandım da arkadaş için ağır olabilir. Hakkını verelim muazzam bir kitap aşırı teferruatlı. Lakin arkadaşın seviyesine ağır gelebilir. Tabi kararlılık ve gayretle çalışırsa mükafatını fazlasıyla verecek bir kitap. En ufak bir nokta es geçilmemiş kitapta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.