Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (13395. sayfa)

8 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 28 Misafir (1 Mobil) - 33 Masaüstü3 Mobil2 Android
5 sn
349.763
Cevap
2.719
Favori
21.320.189
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Steam filan bitti artık.Epic games oyun dünyasına yepyeni bir soluk getirdi.
  • alprn46 A kullanıcısına yanıt
    Cpu kullanımı kaç? Diğer değerleriniz nasıl?
  • Onvious kullanıcısına yanıt
    darth hede kullanıcısına yanıt

Yanlış Robinson’u alıntılamışsınız ama yakaladım arada Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]  AOE 2’ye campaign şeklinde yeni senaryolar mı gelecek? Ben genelde bilgisayarla kapışma şeklinde oynuyordum, 20 senede belki 1 kez bitirmişimdir orijinaldeki hikaye bölümünü. Yine de bakarım ona da, tazelemek lazım efsaneyi arada böyle bahanelerle, teşekkürler Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

@darth hede Ana oyuna başlayayım da içine girip çıkamazsam ek paketleri alırım indirim yakaladıkça.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • torkema61 kullanıcısına yanıt
    Cpu kullanımı,gpu düşünce yükseliyor doğal olarak 40-50 lere.Gpu kullanımı %99-98 arası oyun akıyor sonra bir anda %60-70 lere düşünce fps 30 küsürlere düşüyor çözemedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kangaetemo kullanıcısına yanıt

CD Oyun dergisinde demosu vardı bu oyunun. Yıl ya 97 ya 98. Orta okula gidiyorum, bilgisayar yok ama kendilerine muazzam bir hayranlık var, işte ders çalışırım notlarım güzelleşir ayağına -daha ne kadar güzelleşecekse, takdir/teşekkür verilmeye başlandığı ilkokul 4. sınıftan lise sona kadar hep takdir almışım- aileyi kandırıp bilgisayar aldırmaya çalışma zamanları. Öğlenleri aç kalmak pahasına CD Oyun ve Gameshow dergilerini alırdım.

Bilgisayar alındı. Şehir Samsun. O zamanlar cd doldurup satanlar tek tük, bir tanesine gitmen için baya yol kat ediyorsun. Fiyatları da çok yüksek. Demo oyun oynardım. Fason ilk oyunum Baldur's Gate'e birkaç ay, ilk orijinal oyunum olan Age of Empires 2'yi almaya birkaç yıl daha var. Ben de bu oyunu oynarken grafiklerinden ötürü bir garip hissederdim. Olumsuz bir gariplik bu, yani oyun dünyasında her şeyin dijital gözükürken bu oyunda karakterler sanki oyuna sıkışıp kalmış gibiydi. Orada olmak istemiyorlardı.

Bu darboğaz değil. Oyun bozuk muhtemelen.
  • torkema61 kullanıcısına yanıt
    Guru3d forumdada benzer şikayet gördüm ama tam çözümde yok sanırım.Intel driverlarıyla ilgili birşeyler yazmış biri ne alaka anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yürüyen Hoparlör

Steam filan bitti artık.Epic games oyun dünyasına yepyeni bir soluk getirdi.

Yok Steam bitti, yok şu bu sözlerini bırakalım bence artık. Steamda bütün oyunları sil sadece CSGO olsun yine yeter.

• Yürüyen Hoparlör kullanıcısına yanıt
    Nasıl bi soluk getirdi mesela?
  • keremec kullanıcısına yanıt

Anlıyorum hocam ben de aynı durumdayım, PC oyunculuğuna 2018 de giriş yaptım haliyle birçok oyun benim için de yeni sayılır. Ama bu oyunların eskimeye başladığı gerçeğini değiştirmiyor maalesef zaman çok acımasız. Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Yanlış Robinson’u alıntılamışsınız ama yakaladım arada   AOE 2’ye campaign şeklinde yeni senaryolar mı gelecek? Ben genelde bilgisayarla kapışma şeklinde oynuyordum, 20 senede belki 1 kez bitirmişimdir orijinaldeki hikaye bölümünü. Yine de bakarım ona da, tazelemek lazım efsaneyi arada böyle bahanelerle, teşekkürler  

@darth hede Ana oyuna başlayayım da içine girip çıkamazsam ek paketleri alırım indirim yakaladıkça.

Evet şimdi fark ettim bende :)

aoe2 ye 2 yeni millet ve 3 adet yeni hikaye gelicek. definitive edition düzenli olarak guncelleniyor. ek paketin adı Lord of the west eger bakmak isterseniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onvious -- 18 Aralık 2020; 22:16:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

Liste buysa ciddi hayal kırıklığı olur, baya büyük beklentiler vardı millette ne listeler dönüyordu ortada  

Barbara Palvin'li hangi liste doğru çıkmazsa hayal kırıklığı olur zaten. Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

Çok ilginç bir durum var, oyun sanki oynadıkça şişiyor. Bir kapatıp açınca kendine geliyor. Ben de 2080 Super kullanıyorum, kullandığım CPU da ekran kartına göre zayıf bir işlemci. İstiyorum ki sürekli ekran kartı kullanımı olması gerektiği değerlerde süregelsin. Ama bir zaman sonra %40-%50'lere düşüyor, FPS de 90-110'lardan 60-70'lere iniyor.

Böyle olunca benim CPU kullanımı %85-%93'lere çıkıyor.

• Yürüyen Hoparlör kullanıcısına yanıt

Epic in yükselişi çok iyi oldu rekabet candır. Fanlığa gerek yok Steam yada epic fark etmez hangisinde ucuzsa alın geçin.

• Şu epic games'in arayüzü kadar b.ktan bir arayüz daha yoktur sanırım

• Nicholai Hel kullanıcısına yanıt
    I have found the Fix! I'm sorry for being so late but if you change "Low Latency Mode" from "on" to "ultra" in Nvidia Control Panel -> Program Settings -> Select Game Ryse Son of Rome.

It boosted my FPS from 40-50 to around 130

Ben amd kullanıyorum :( bunu bir deneyin isterseniz.Amd'de muadili var mı bunun bilmiyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam ben bunu zaten ultra yapmıştım. Aynı sorunu Cyberpunk 2077'de de yaşadığım için. Yine de bu iki oyunda böyle oluyordu. Belki benim sistemin sorunu başkadır.

Yine de teşekkürler. AMD için denk gelirsem sizi alıntılarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

Çok ilginç bir durum var, oyun sanki oynadıkça şişiyor. Bir kapatıp açınca kendine geliyor. Ben de 2080 Super kullanıyorum, kullandığım CPU da ekran kartına göre zayıf bir işlemci. İstiyorum ki sürekli ekran kartı kullanımı olması gerektiği değerlerde süregelsin. Ama bir zaman sonra %40-%50'lere düşüyor, FPS de 90-110'lardan 60-70'lere iniyor.

Böyle olunca benim CPU kullanımı %85-%93'lere çıkıyor.

işlemcinizi merak ettim...3060 ti almayı düşünüyorum yakında, sizin kartınızla eşdeğer bir kart...işlemci konusunda bende zayıfım, i7 4790k la idare ediyorum şu an.

• Steam yine mi bitmiş Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]  bu steam de sürekli bitiyor yahu.

• EndOfTheNight kullanıcısına yanıt

I7 4770K da benden. Soğutmanız iyiyse işlemciyi overclock'larsanız sorun yaşamazsınız. İyi bir soğutma ve havalandırma kullanıyorum ama overclock'tan anlayan, merak eden ya da uğraşma azmine sahip olan biri olmadığından birkaç ay sonra zaten tüm sistemi güncelleyeceğim için üzerine çok düşünmüyorum.

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.