Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (13239. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Merudo , Merudo , AltaNora , gamerxir Daha Az
4 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 24 Misafir (1 Mobil) - 26 Masaüstü2 Mobil2 Android
5 sn
349.769
Cevap
2.719
Favori
21.320.387
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Giriş

Aslında ellerinde veriler var. F1 2011 ve 12'de İstanbul Park pisti vardı. Seneye klasik pist adı altında eklerler inşallah

• Mastercard kampanyasından Tosla iadesini alan oldu mu? Ben BoCompara üzerinden ödeme yapmıştım Tosla kendi kampanya iadesini verdi ancak Mastercard bir para yatırmadı halen.

• oytunjo kullanıcısına yanıt

Tosla karttan alışveriş yaptıysanız sadece tek geri ödeme alırsınız. Ayrıca Mastercard ödeme yapmaz.

• Ben de Tosla ile Steam den oyun almıştım, mastercard iadesi gelmemiş, 22 gün olmuş işlemi yapalı. @oytunjo

• tosla 2 iadeyi de yapıyor ama mastercard iadesi için canlı destekten yazmak gerekiyor otomatik olmuyor genelde. boacompra için vermeyebilir steam olarak gözükmüyorsa, yine de yazın.

@oytunjo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 17 Kasım 2020; 11:56:10 >
  • syphonfilter kullanıcısına yanıt
    oytunjo kullanıcısına yanıt

@oytunjo @syphonfilter Az önce şuradan (https://www.mastercard.com.tr/tr-tr.html) baktığımda boacompra'yı göremedim. Yanlış hatırlamıyorsam Tosla karttan steam de düz mastercard kısmında alışveriş yapmak gerekiyordu geri ödeme vs almak için. Ama değiştirdiler mi bilemem.

• Hudson51 kullanıcısına yanıt

Mastercard tamamen farklı bir şirket değil mi ki? Tosla tek başına yapabilir.

Boşa gitti 50 o zaman kötü oldu. BoCompara yüzünden. Düz Mastercard denemiştim kabul etmemişti.

Tosla sorun çıkarabilir deniyordu Bocompara'da ama 20 TL iade geldi oradan sorun olmadı. Mastercard yok sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oytunjo -- 17 Kasım 2020; 12:15:38 >
  • Hudson51 kullanıcısına yanıt
  • b0Ni kullanıcısına yanıt

Dediğiniz doğru hocam onu kast ettim zaten. Söylemek istediğim Mastercard ayrı ödeme yapmaz, ödemeyi Tosla yapar. Ama işte Tosla da boacompra dan geri ödeme yapmıyordu bir ara, belki ondan arkadaşlar geri ödeme alamamışlardır.

• Ben ilk baktığımda en üstte BoaCompra vardı diye hatırlıyorum, değişmiş demek ki ama saçma. @Hudson51 @oytunjo

EDIT: COD Cold War alacağım, Blizzard var listede, orada kullanırım olmadı.

Bu arada genele bir soru, galiba RUS battle dan EU hesaba gift atamıyoruz, peki RUS yeni battle.net hesabı ile COD alsam, diğer hesabımla oynamanın bir yolu var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syphonfilter -- 17 Kasım 2020; 13:32:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: syphonfilter

Ben ilk baktığımda en üstte BoaCompra vardı diye hatırlıyorum, değişmiş demek ki ama saçma. @Hudson51 @oytunjo

EDIT: COD Cold War alacağım, Blizzard var listede, orada kullanırım olmadı.

Bu arada genele bir soru, galiba RUS battle dan EU hesaba gift atamıyoruz, peki RUS yeni battle.net hesabı ile COD alsam, diğer hesabımla oynamanın bir yolu var mı?

BoaCompra hiçbir zaman yoktu. (Ben de ilk başta var sanıyordum hatta)

Forumda açılan Mastercard kampanyasının ilk sayfalarında da defalarca söylendi, Steam'de kullanacaklar Mastercard (BoaCompra) yöntemini seçmeyin, sadece Mastercard olanı seçin diye.

Battle.net ile ilgili olan sorunun cevabı da hayır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 17 Kasım 2020; 13:56:26 >

• Cevap için sağolun, benim aklımda var diye kalmış belki yanlış hatırlıyor olabilirim. Cyberpunk almıştım Steam den, ertelendi o da. İade etsem cüzdana yapıyor karta değil, başka bir platformda kullanırım artık Mastercard kampanyasını.

İlla yeni hesap açacağız o zaman COD için belki COD hesabını diğer hesaba bağlarsam olur ama bu sefer MW oynayacağımda unlink-link yapmak lazım, 280Tl bile çokken 60€ vermek gereksiz geliyor. Uygun yolu çözüm önerisi olana açığım COD için. @John Sheppard

• Rusya Battle.net hesabı açıp Tosla ile Gift olarak yolladım TR hesabıma. Bakalım onaylanacak mı, sipariş bekleniyor diyor şu anda, 288TL olarak çekti karttan. @John Sheppard

• Cyberpunk’a kadar ağır toplara girmeyip çerezlik yapımlarla vakit geçiriyorum genelde. Geçen gün de daha önce Epic’te ücretsiz verilmiş olan Remnant From the Ashes’a bi bakayım dedim, oyunu tüm yan görev ve zindanları da hallederek 17 saatte bitirdim ve başından oldukça memnun ayrıldım

Öncelikle oyunun türünün silahlı yani shooter bir soulslike olduğunu belirtmeliyim ki kendisini diğer soulslike’lardan ayıran en önemli özelliği bu. Ayrıca oyunda melee combat de bulunmakta. Hem yakın dövüş için hem de uzun menzilli pek çok silah var ve oyun tarzımıza, boss’lara, haritaya ve düşman çeşitliliklerine göre taktik yapıp uygun olanları kullanmamız gerekiyor. Oynanış son derece eğlenceli. Animasyonlar ve hareketler akıcı, silahların tepkimeleri ve vuruş hisleri tatmin ediyor. Atmosfer konusunda iyi iş çıkartılmış, her harita kendi farklılığını ve değişen düşman tarzını hissettirmeyi başarıp içine çekiyor oyuncuyu ancak aynı şeyi zindanlar için söyleyemeyeceğim. Onlar kendini çok tekrar ediyor ama verdiği ödüller ve zevkli boss savaşları için onları da yaptım

Bunun dışında bildiğimiz soulslike unsurlarını barındırıyor zaten. Bonfire, lore’u dolu ancak sunumu vasat hikaye, çeşit çeşit boss fight, karışık harita tasarımı, item kullanımı, görevlerde oyuncunun elinden tutmaması... Klasik bu tarz oyunlarda gördüğümüz tüm içeriklere sahip yani. Sadece bu tarza göre biraz daha az zor. Diğer soulslike’ların aksine Remnant’ta zorluk seçimi yapabiliyoruz. İnternette yapılan yorumlarda herkes ‘ilk oynanışta normalde başlayın, New Game+’larda zorluğu arttırın’ dediği için ben de normalde başladım ancak kolay bir deneyim olmasa da bu türün diğer oyunları kadar zorlamadı. Tüm oyun boyunca 15 kere falan anca ölmüşümdür ki bu türde bi yapım için bu sayı oldukça az. Hatta boss’ların neredeyse yarısını ilk seferde geçtim, bu da zorluğun durumunu açıklıyor. Ha dediğim gibi bu türe göre kolay, yoksa yine zorlayıcı ve dikkatsizliğinizde hemen cezalandırılıyorsunuz. Zorluğun diğer bir eksik olduğu kısımsa öldüğümüzde hiçbir şey kaybetmiyor oluşumuz olmuş. Bunda da scrap adıyla geçen soul toplayıp gelişme sistemi var ama ölünce ne bunlar ne de ölene kadar toplamış olduğumuz şeyler gitmiyor, ölmenin tek kötü yanı son bonfire uzaktaysa ona dönmüş olmak oluyor. Sistem Control ve Jedi Fallen Order oyunlarındaki gibi yani Remnant’ta

Son olarak grafik ve optimizasyondan da bahsedip yazımı bitireyim. Remnant hangi motoru kullanıyor bilmiyorum ama son zamanlarda görsellik/performans olarak gördüğüm en başarılı işlerden biri olmuş. Öyle muazzam olmasa da gayet iyi bir görselliğe sahip. Kaplama kalitesi ise beklemediğim kadar üst seviyede. Çoğu yerde dibine girdiğimde bile son derece net ve belirgin texture’larla karşılaştım. Bunun yanında optimizesi de yeterli ve en yoğun anlarda bile stuttering yaşamadım. Sadece bataklık olan bi haritada shadows’u bi tık düşürdüm o kadar, hep yağ gibi aktı oyun. Bir de Remnant Ray Tracing barındırmıyor ancak o seviyede bir yansıma kalitesine sahip, bu da çok şaşırttı beni. Hatta göstereyim (spoiler içine aldım ama spoiler yok, çok yer kaplamasın diye aldım)

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

İşte böyle, Remnant eğer soulslike oyunları seviyorsanız veya bu türe başlamak isteyip direkt Dark Souls’larla aşırı zorlanmaktan gözünüz korkuyorsa rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir yapım olmuş. Oyun bir AAA veya From Software kalitesinde değil fakat bence muadilleri olan Surge, Nioh, Code Vein, Ashen, Mortal Shell gibi yapımlardan daha eğlenceli olmuş ve iyi yaptığı şeyleri daha başarılı uygulamış. Türle hiç alakası olmayanlar da eğer zamanında Epic’ten eklediyseniz ve öyle duruyorsa bi bakıp şans versin derim. Ayrıca niyeyse hep ‘bu oyun co-op oynanmalı’ gibi bir intiba var internette. Böyle bir durum yok, tek başınıza oynadığınızda hiçbir sıkıntı olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho90 -- 18 Kasım 2020; 1:4:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam 50 ₺ iade gelmez burdan. Şartları iyi okuyun.

Kampanya yurt dışı oyun platformlarında Mastercard® kuralları kapsamında yapılan harcamalar için geçerlidir. Türk Lirası dışında farklı kurlarda yapılan harcamalar kampanya kapsamında değerlendirilemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruvhart -- 17 Kasım 2020; 16:45:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zaten bütün hepsi işlemi yurtdışından yapıyor, dekonta baktım TL olarak işlem gerçekleşmiş, ruble veya dolar olarak geçmemiş hesaba. Yani kabul görmesi lazım bence Blizzard da listede mevcut baktım. Ama sorun şu hala sipariş "Pending" olarak duruyor, TR hesabına gönderecek mi bakalım Gift i yoksa iptal mi edecek. @Ruvhart

Hocam benim bildiğim bankanız anlık kurdan çeviriyor yani aslında ruble olarak ödeme almış oluyor. Karşı tarafa da ruble olarak ödüyor. Gelmeyeceği kanaatindeyim, size kalmış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O zaman boacompra sonrası 2-0 olur yine alamam iadeyi:) Başka bir oyuna steam de denerim ya da kullanmam artık ya kampanyayı bu da olmazsa :) Bekleyeyim 15 gün, önce gift onaylansın gelsin sonra artık buna bakarım. @Ruvhart

Hocam, hesap rusya ise ruble olarak kesilmiştir. Extrenizde TR yazıyor, çünkü anlık olarak kuru TL ye çevirip öyle faturalandırma yapıyor banka.

İşlem Ruble bazında yapılmış yani.

• STEAM Kane & Lynch Collection 5,20TL

Birincisi fena değil hatta iyi denilebilecek seviyede bir oyun ikincisi çöp!

Sadece birincisi tavsiye edilir 1,82TL

https://store.steampowered.com//

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.