Şimdi Ara

Azami öğrenim süresi ve askerlik durumu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
29.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    bilgilendirirseniz sevinirim..gerçi 2 yıllık okuyorum ben ve bu dönem tüm dersleri vereceğim ama 3 yarıyıl daha kalacak yeterlı olmaz heralde..benı detaylı sekılde bılgılendırırsenız cok sevınırım teşekkür ederim
  • Bugün şubeye gittim belge vermeye belgeyi almadılar. Sistem artık öğrenciyseniz otomatik olarak onlarda gözüküyor. e-devlet üzerinden belgeye baktım 2017 sonuna kadar tecil olmuş gözüküyor. Sizde oradan kontrol edin.
  • 2010 yılı çanakkale 18 mart üni inşaat teknikerliği girişim var 2012yılında ara vermek zorunda kaldım ve şuanda yoklama kaçağı durumundayım eylülde kayıt yenileme yaparsam otomatik tecil olurmu azami öğrenim süresi yüzünden sorun yaşarmıyım bide kayıt yenileme sırasında askeri durum belgesi isterlermi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tecil olabilir ya da okuldan aldığın belge ile kendin gitmen gerekebilir. Kayıt yenileme de askerlik durum belgesi diye bir şey isteme durumları yok. Bağlı olduğun askerlik şubesini arayıp sorabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faradrim

Bugün şubeye gittim belge vermeye belgeyi almadılar. Sistem artık öğrenciyseniz otomatik olarak onlarda gözüküyor. e-devlet üzerinden belgeye baktım 2017 sonuna kadar tecil olmuş gözüküyor. Sizde oradan kontrol edin.

siz,4 veya 5 ders olmalı gibi birşey demiştiniz..bununla ilgili herhangi bir bilginiz var mı? cunku yönetmelıktee yazan şey şu şekilde 29 yaş sonuna kadar önce azami ögrenim süresi kadar,bu sürede bitiremediği takdirde yıllık olarak 29 yaş sonuna kadar askerlik ertelemesi yapılır seklınde.bide 2 sene üst üste sınıfta kalma veya devam mecburiyeti aranmaz deniyor yönetmelikte..benım aklımda kalan tek soru ders sınırı var mı yanı su kadar dersin varsa tecil edebilirsin gibi. benım tecilim 2016 aralık'ta bitiyor. 1 sene daha tecil alabilirmiyim diye düşünüyorum. siz bir bilgi aldıysanız veya biliyorsanız benı de bılgılendırebılır mısınız?

• AZAMİ ÖĞRENİM SÜRESİ ( 4 - 7 YIL ) SONUNDA ASKERLİK TECİLİ ;

1) Başarısız Ders Sayısı Başarısız ders sayısını Başarısız Ders Sayısını

4 veya 5 ise 3 veya daha az sayıya 3'e düşürenlere sınırsız

askerlik tecili için düşüremeyenlere askerlik sınav hakkı verilir

1 yıl ilave süre tecili için 1 yıl daha ilave süre Askerlik tecili yapılmaz

2) Başarısız Ders Sayısı Başarısız Ders sayısını

4 veya 5 ise askerlik tecili 3 veya daha az sayıya

için 1 yıl ilave süre düşürenlere sınırsız sınav hakkı verilir, Askerlik tecili yapılmaz

http://www.pau.edu.tr/oidb/tr/sayfa/askerlik-islemleri

• quote:

Orijinalden alıntı: Faradrim

AZAMİ ÖĞRENİM SÜRESİ ( 4 - 7 YIL ) SONUNDA ASKERLİK TECİLİ ;

1) Başarısız Ders Sayısı Başarısız ders sayısını Başarısız Ders Sayısını

4 veya 5 ise 3 veya daha az sayıya 3'e düşürenlere sınırsız

askerlik tecili için düşüremeyenlere askerlik sınav hakkı verilir

1 yıl ilave süre tecili için 1 yıl daha ilave süre Askerlik tecili yapılmaz

2) Başarısız Ders Sayısı Başarısız Ders sayısını

4 veya 5 ise askerlik tecili 3 veya daha az sayıya

için 1 yıl ilave süre düşürenlere sınırsız sınav hakkı verilir, Askerlik tecili yapılmaz

http://www.pau.edu.tr/oidb/tr/sayfa/askerlik-islemleri

aynı sitede yüksek lisans için son erteleme 33 olarak yazıyor fakat 35 yaşına kadar erteleme yapılıyor..2012'den önce son düzeltme yapılmış tahminen çünkü kanun 2012'den sonra değişti..en iyisi şubeye sormak

• Bence de en doğru bilgiyi şube aktarır. Yüksek lisans için problem yok zaten arkadaşım o şekilde erteleme yaptı şuanda.
  • Faradrim kullanıcısına yanıt
    Hocam son durum nedir ?

7 yıl sonunda tecil yapılabiliyor mu ?

• Eğer yaşın 29 değil ise ve okulda kaydın duruyor EK-C2 belgesi alabiliyorsan yapabilirsin. Okuldan öğrencilik durumun hakkında bilgi alıyorlar en son bu şekildeydi. E-Devlet üzerinden askerlik durum belgesine bakarak şuan tecil durumun nedir görebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faradrim -- 3 Kasım 2017; 11:4:17 >
    25 yaşındayım.

Geçen şubeye ekc2 belgesi ile gittim. 2018 guz dönemi kayıtlarında yenileme yapip ayni belge ile gel uzatiriz tecilini dediler.

• Sorun çözülmüş, takibi bırakma hiçbir zaman. Ne kadar şube de okulda biz hallediyoruz deseler de her zaman EK-C2 belgesini alıp kendin götür.

@bumbada1 şubeyle iletişime geç tekrar arayıp bilgi al derim. Yada gerekli belgeyi alıp kendin götür işlemleri yap, bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.
    Güz döneminde kayıt yaptırıp hemen EKC2 belgeyi alcam fotokopi çekip saklarım kendımde

• Tavsiye olarak okulu bir an önce bitirip aradan çıkar derim yaşın müsait. Ben bedelli için uzattım 1 ay ile kaçırdım. İş konusunda bu sene engel olacak eğer bedelli çıkmaz ise bende gidip halledeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faradrim -- 18 Kasım 2017; 12:12:40 >
  • E-devlette görünen tecil durumuna güvenilirmi arkadaşlar şu an aöfte azami öğrenim süremi aştım ama 31.12.2019'a kadar tecilli gözüküyorum, bu bilgiye güvenebilirmiyim ?
  • Merhaba ben 2014 yılında ön lisanstan mezun oldum 2015 de AÖF işletmeye yazıldım geçiş hakkı ile 4 e tamamlamak için ama bi yandan iş sınavlara çalışamıyorum ama tam dersleri veremiyorum ama her seferinde kayıt yeniletiyorum. E devlette 31.12.2019 a kadar tecilli gözüküyorum bide sanırım ön lisans için 4 sene hak veriyorlar ben bu 4 sene içinde bitirememiş olursam okulu ki bitmez gibi gözüküyor tecil tarihine kadar tecil hakkım devam mı yoksa bitmeyince öğreticilik hakkım bittyor ve kaçak mı gözükÜcem. Konu hakkında bilgisi plan varsa yazsın lütfen kimseden net cevap alamıyorum

• Hocam Bilgi sahibi oldun mu yazdığın konu hakkında ?

• Fg2620 F kullanıcısına yanıt
    maalesef hocam net bilgi için askerlik ve aöf bürosu ile görüşmek gerekiyor bu konuda,
  • Merhaba arkadaşlar. Aöf'te önlisans öğrencisiyim.Azami öğrenim süresini aştığım dolayısıyla askerlik tecilim bu sene yapılmadı 1992 doğumluyum. Aöf bürosunda EK-C2 belgesi alamıyorum artık vermiyorlarmış elektronik sisteme geçmişler. Askerlik şubesine gittiğimde ise öğrenim hakkım olmadığı için tecil edemiyorlar öğrenci olduğum halde bu durumdan nasıl çıkarım varmı böyle bir şey yaşayıp çözebilen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kâi

Merhaba arkadaşlar. Aöf'te önlisans öğrencisiyim.Azami öğrenim süresini aştığım dolayısıyla askerlik tecilim bu sene yapılmadı 1992 doğumluyum. Aöf bürosunda EK-C2 belgesi alamıyorum artık vermiyorlarmış elektronik sisteme geçmişler. Askerlik şubesine gittiğimde ise öğrenim hakkım olmadığı için tecil edemiyorlar öğrenci olduğum halde bu durumdan nasıl çıkarım varmı böyle bir şey yaşayıp çözebilen.
    Naptınoz tecil oldumu hocam otomatik tecil olması lazım geçen sene benimde öğrenim sürem doldu ve tecil oldu

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.