Şimdi Ara

AYT Tarih 7-8 net için ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
2
Favori
2.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tarihten sınava göre 3-4-5 ortalama olarak 4 net yapan bir insan 10 nette nasıl 7-8 seviyesine gelebilir coğrafya vesaire bir şekilde yapılıyor ama tarihe vakit pek ayırmadım edebiyatla boğuşuyorum bu ara. günde 1-1,5 saat ayırabilirim tarih için ne önerirsiniz elimde limit soru bankası dışında bir şey yok selami yalçına bakındım ama çok uzun geldi edebiyat için bi ton video üstüne matematik içinde 3-5 bakınca beyin kalmıyor tarihi en rahat biçimde 7 üstüne nasıl atabiliriz ?

• Sınavda 6d 4y yapmıştım bu sınavda hedefim 8d 2y bölüm denemeleriyle gidiyorum şuan 7-10 değişiyor netler.Konu eksiğim pek yoktu zaten .
  • Hocam konu çalışacaksın başka çare yok maalesef.Bilgi soruldu geçen sene bu sene de farklı olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Limit tarih soru bankasını aldım baştan sona doğru çözüyorum bilemediğim soruları açıp yandan vikipedi yapıyorum umarım işe yarar daha mantıklı önerisi olan var mı hemen hemen 2000 soru 2 ayda bitiririm diye düşünüyorum kalan 10 gün deneme giderim sanırım.

Çaresizim dostlar edebiyata 3 saat maksimum verebiliyorum tarih yüzünden
  • Selami hocanın 7 günde tarih diye bir kitabı var. Nokta atışı bilgiler var. Bi bak istersen gün içinde biraz okuyarak bir şeyler yapılır belki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ufukbeyy

Selami hocanın 7 günde tarih diye bir kitabı var. Nokta atışı bilgiler var. Bi bak istersen gün içinde biraz okuyarak bir şeyler yapılır belki
    Hocam selami yalçın tyt videolarına baktım bu sabah 1-2 limitten de soru çözdüm yanlara notları geçtim sosyal 1 için tyt videoları muhtemelen yetersiz kalacaktır ama işime yarar diye umut ediyorum

en azından 7 net çıkarmam lazım umarım çıkarabilirim pek umudum yok ama yapacak pekte bir şey yok
  • 2018 de 9 doğru 1 yanlış yapmıştım tavsiyelerimden ziyade nasıl çalıştığımı anlatayım.

Yayın denizi tarih el kitabı vardı onda her konudan böyle giris gelişme sonuçtan ziyade ornegin bir padisahin 2-3 ozelligi ve baloncuk icinde verilen ipuclari beyaz bir kâğıda güzelce yazdım ve ezberledim ayriyetten ayt tarih denemelerinde doğruda yapsam yanlış ta yapsam her soruyu her bilgisini yine o beyaz kâğıda yazıp harmanliyordum.
    Asla soru çözmedim ayt için tamamen deneme üstünden gittim salt bilgi çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Togolu00

2018 de 9 doğru 1 yanlış yapmıştım tavsiyelerimden ziyade nasıl çalıştığımı anlatayım.

Yayın denizi tarih el kitabı vardı onda her konudan böyle giris gelişme sonuçtan ziyade ornegin bir padisahin 2-3 ozelligi ve baloncuk icinde verilen ipuclari beyaz bir kâğıda güzelce yazdım ve ezberledim ayriyetten ayt tarih denemelerinde doğruda yapsam yanlış ta yapsam her soruyu her bilgisini yine o beyaz kâğıda yazıp harmanliyordum.
    Asla soru çözmedim ayt için tamamen deneme üstünden gittim salt bilgi çünkü.
    Hocam konu anlatım yok elimde yarın yayın denizine bir bakayım o halde 9 da gözüm yok 7 bana yeter

• Vedpla V kullanıcısına yanıt
    Hocam ayt tarih çok az da sans 9 doğru bende beklemiyordum hiç 9 doğru yapmamıştım sınavdan önce mesela bir soru vardı turkiyeye milli mücadelede hangi devlet yardım etmiştir felan diye birazda karıştırarak sormuşlardı onu yapmak için birazda tarihin içinde olmak gerek ilgi duymak gerek.

Ama dediğim şekilde yaparsan 7 çok rahat yaparsın.
    Deneme olarak ayt pusula miydi yayındenizi galiba vardı ve paraf .Paraf ayt kesin almalisin edb sos1.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Togolu00 -- 7 Nisan 2019; 23:21:33 >
  • Geçen seneki tarih bence orta-kolay dı. Biraz da şans işi bildiğin yerden gelmesi vs. Şans faktörünü ortadan kaldırmak istiyorsan ayrıntılı çalışman gerekiyor
  • Sadece çok iyi konu çalış. 0 soru çözerek de ayt coğrafya tarih edb fulleyebilirsin

• tamamen şans işi
  • Deneme ve delta kültürün tarihini aldım ama çokta parlak gelmedi ama kısa olduğu için aldım.. özet şeklinde işime yarar mı yoksa boşa mı almış oldum bilmiyorum açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vedpla -- 8 Nisan 2019; 13:39:40 >
  • Up

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.