Şimdi Ara

Aynı Üniversitede İki Örgün Bölüm Okumak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
3.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyacağım gibi görünüyor ama gözümün inşaatta kalma olasılığı da var gibi. Mühendisliğe yerleştikten bir yıl sonra TYT'ye girip aynı üniversitede İnşaat teknolojileri vb. bölüm kazansam ikisini de okuyabiliyor muyum aynı anda? Ayrıca iki yıllık olanı bitirdiğimde normal herkes gibi DGS'ye girip onu da mühendisliğe tamamlayabiliyor muyum?

• Ancak fakülteniz Çift Anadal kontenjanı açarsa yapmak istediğiniz şey mümkün. O kontenjanı kazanmak da kolay bir şey değil, sıkı çalışma gerektiriyor.

Öte yandan 2 yıl üst üste örgün bölüm kazanıp ikisini birlikte okumak diye bir olay yok. Çünkü iki örgün bölüm de kayıt için lise diplomanızın aslını isteyecektir. Takdir edersiniz ki; bu durumda birinden vazgeçmek zorunda kalacaksınız ya da diğerine kayıt olmak için mezun olmayı bekleyeceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nForcer

Ancak fakülteniz Çift Anadal kontenjanı açarsa yapmak istediğiniz şey mümkün. O kontenjanı kazanmak da kolay bir şey değil, sıkı çalışma gerektiriyor.

Öte yandan 2 yıl üst üste örgün bölüm kazanıp ikisini birlikte okumak diye bir olay yok. Çünkü iki örgün bölüm de kayıt için lise diplomanızın aslını isteyecektir. Takdir edersiniz ki; bu durumda birinden vazgeçmek zorunda kalacaksınız ya da diğerine kayıt olmak için mezun olmayı bekleyeceksiniz.
    Çift Anadal hakkında bilgim var ve kazanmak kolay olmadığından dolayı böyle etrafından dolaşmaya çalışıyorum

İki örgün bölümü aynı anda okuma hakkındaki düşüncelerime de buradan kapıldım. Doğruluğunu ben de tam bilmiyorum. Siz de bir göz atın isterseniz.
    https://www.memurlar.net/haber/694872/ayni-anda-iki-universite-hangi-sartlarda-okunabilir.html

"- ÖSYS kılavuzunda yer alan programlarda farklı seviyede iki örgün programa kayıt yaptırılabilir. Örneğin, örgün eğitimde bir üniversitede lisans düzeyinde İnşaat Bölümü eğitime devam ederken başka bir üniversitede veya aynı yerde örgün bir ön lisans programına kayıt yaptırılabilir."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cobbler -- 31 Ağustos 2018; 21:44:41 >

• Kâğıt üstünde öyle yazsa bile iş pratiğe gelince kayıtta istenen diploma aslı illa ki sorun çıkartacaktır diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.