Şimdi Ara

Aynı anda iki klimayı çalıştırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Ben yeni taşındım ve yan yana iki oda da klimam var. Şöyle ki iki odayı da aynı anda açıp soğutmak istiyoruz fakat babam izin vermiyor nedeni olarak elektirigi bağlayan ustaların öyle söylediğini söylüyor. Zaten amaç iki odayı da yeri geldiğinde aynı anda soğutmak. Elektirigi bağlarken ustaların yanında değildim. Söyle ki klimalar ayrı sigorlatalara bağlanmış ayrı kablolarla aynı elektirik girişine bağlanmış. Bende kandırıldığımı düşünüyorum çünkü ayrı ayrı bağlamışlar sadece emecekleri elektrik yeri aynı anlatabildim mi bilmiyorum. Sizce kandırılıyor muyum yoksa aynı anda acsak sıkıntı olur mu elektrikten anlayan illa ki vardır. Aynı anda iki klimayı çalıştırma

• Dostum selam ben elektrikciyim burda önemli olan iki klimanın bağlanmış olduğu hat kaclik kablo eğer standartlara uygun çekilmiş 2.5 Luk kablo ise ikisini aynı anda kullanmanda sıkıntı oluşturmaz lakin ev eski ve kablolar 1.5 Luk ise ikisini aynı anda kullanırsanız ısınma ve ilerisinde yanma yapabilir
  • ŞAVKÇI09 Ş kullanıcısına yanıt
    Klimaların kaçlık olduğundan bahsetmemiş, eğer 2 tane 24000btu ise 2,5 luk kabloyu hayli hayli ısıtır kavurur sigorta atmazsa yangın bile çıkartabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.