Şimdi Ara

Aynı anda hem örgün hem açıköğretim okunur mu ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
5
Favori
66.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya ben geçen yıl girmiştim sınava şuandada öğrenciyim örgün eğitim alıyorum ama aynı zamandada aöften bi bölüm okumak istiyorum. bu yıl sınava girmedim kayt yaptırabilmem için seneye tekrar sınava girmemmi gerekiyor eğer yardımcı olan biri olursa minnettar kalıcam. şimdiden teşekkür ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: özge.uymz

ya ben geçen yıl girmiştim sınava şuandada öğrenciyim örgün eğitim alıyorum ama aynı zamandada aöften bi bölüm okumak istiyorum. bu yıl sınava girmedim kayt yaptırabilmem için seneye tekrar sınava girmemmi gerekiyor eğer yardımcı olan biri olursa minnettar kalıcam. şimdiden teşekkür ettim

Evet Nisan'da yapılan sınava girmen gerekirdi,bu sene geçmiş artık. Kayıt yaptırabilmek için önümüzdeki sene sınava girip 2 yıllık barajını geçmen yeterli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STMUS -- 12 Temmuz 2010; 2:55:29 >
  • ilk tercihte bişey gelmedi..ek tercihlerde orgun ogretime yerleşirsem örgüne kayıt yaptırdıktan sonra açıköğretime de kayıt yaptırabilirmiyim..
  • Bu sınavsız 2.üniversite durumunda,sınavlar falan nasıl oluyo yaşadığımız yere göre mi?bi üniversite okurken ayrıca aöf sınavlarına çalışmak zor olmaz mı?
    Bi de bunun maddi götürüsü ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: perisannn

Bu sınavsız 2.üniversite durumunda,sınavlar falan nasıl oluyo yaşadığımız yere göre mi?bi üniversite okurken ayrıca aöf sınavlarına çalışmak zor olmaz mı?

Adres olarak nereyi belirtirsen sınav giriş kağıdı oraya geliyor ve sınav merkezi adresinin bulunduğu yerde oluyor.
    Aöf sınavlarına çalışmak hiç zor olmuyor.Örgün okuyan ortalama kapasiteli biri için aöf sınavları bal kaymak oluyo çünkü soru ezberleyip giriyorsun aynıları çıkıyor. Toplamda yıllık 600 tl gibi bir masrafı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

quote:

Orijinalden alıntı: perisannn

Bu sınavsız 2.üniversite durumunda,sınavlar falan nasıl oluyo yaşadığımız yere göre mi?bi üniversite okurken ayrıca aöf sınavlarına çalışmak zor olmaz mı?

Adres olarak nereyi belirtirsen sınav giriş kağıdı oraya geliyor ve sınav merkezi adresinin bulunduğu yerde oluyor.
    Aöf sınavlarına çalışmak hiç zor olmuyor.Örgün okuyan ortalama kapasiteli biri için aöf sınavları bal kaymak oluyo çünkü soru ezberleyip giriyorsun aynıları çıkıyor. Toplamda yıllık 600 tl gibi bir masrafı oluyor.

Hocam çok teşekkürler,biraz daha bilgi verirsen çok sevinirim :) yani 2.üniversite olarak düşünüyorum aöf ben

• Bu sene açıköğretim 2 yıllık veya 4 yıllığa kayıt yaptırsam seneye üniversite sınavına girdiğimde puanlarımda düşmer olur mu? Ona göre eğer olursa yazmayacam şimdi açık öğretimi.Yok olmassa açıköğretimden bir bölüm yazacağım.
  • ben bişeyi merak ediyorum acaba aynı anda 2 açıköğretim okunur mu ben 2 yıllık okudum bu sene 3e geçicem açıktan ve bu sene sınava girdm tekrar açıktan başka bölüm okuma imkanım var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: nba kaçkını

ben bişeyi merak ediyorum acaba aynı anda 2 açıköğretim okunur mu ben 2 yıllık okudum bu sene 3e geçicem açıktan ve bu sene sınava girdm tekrar açıktan başka bölüm okuma imkanım var mı

yok sadece bir bölüm okuyabiliyorsun
  • Arkadaşlar peki herhangi bir lisans programına kaydolan öğrenci AÖF tende 4 yıllık bölüm okuyabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoaR

Arkadaşlar peki herhangi bir lisans programına kaydolan öğrenci AÖF tende 4 yıllık bölüm okuyabilir mi?

evet okuyabilir
  • Arkadaşlar merhaba konuyu yeniden hortlatmış olacağım ama anlamadığım konular var. Ben şu anda üniversitede 3. sınıfım ve AÖF'den bir bölüm okumak istiyorum. Benim kendi ilimdeki AÖF bürosuyla iletişime geçmem mi gerek ve sadece sınavlara mı giriliyor ders yok mu ( evet pek bilgim yok anlaşıldığı üzere ) kayıtlar için ne puanı gerekiyor cevaplarsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatsumo

Arkadaşlar merhaba konuyu yeniden hortlatmış olacağım ama anlamadığım konular var. Ben şu anda üniversitede 3. sınıfım ve AÖF'den bir bölüm okumak istiyorum. Benim kendi ilimdeki AÖF bürosuyla iletişime geçmem mi gerek ve sadece sınavlara mı giriliyor ders yok mu ( evet pek bilgim yok anlaşıldığı üzere ) kayıtlar için ne puanı gerekiyor cevaplarsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

aöf ün bazı bölümleri kontenjanlı oldu ve bu bölümler geçen sene kredili sisteme geçti bu bölümler için sınavsız giriş yok... (edebiyat, tarih, felsefe sosyoloji vs)

kalan bölümler için sınavsız giriş olayı var (iktisat, işletme, maliye vs) ama onlarında bu sene kredili sisteme geçeceği söyleniyor kredili sistemin yanısıra kontenjan sınırlaması da getirirlerse sınavsız giriş olayı kalkacaktır...

• mrb tekrar pekiştirme amaçlı soruyorum.

lisans mezunuyum.

bu sene ygs lere gireceğim ama hem açıköğretim hem de uluslarası ilişkiler yazacağım.
    puana göre ilk tercihlerde uluslararası ticaret yazacağım (sebebi: benim oturduğum yerde var) kazandığımı varsayıyorum ve kayıt yaptırdım diyelim. 1. tercih

ek yerleştirmelerde de açıköğretim işletme (hangisi daha iyi tavsiye olursa işletme, iktisat, kamu) yazacağım. 2. tercih ek tercih

yani tek sınavda iki tane tercihde bulunacağım. bu mümkünmüdür?

bir de açıköğretimde lisans ta gördüğüm dersleri düşürebilir miyim transkript ile. (bu işlemler kayıt, ders düşürme hepsi aöf bürolarında gerçekleştirilebiliyor mu?))
  • Arkadaşlar bu şuan 2 yıllık önlisans okuyorum sınavzıs geçiş ile yerleştim ve bu sene ygs den barajı geçtim istanbul üni. açıköğretim olan coğrafya bölümünü tek tercih edip yerleşme durumum var mıdır lütfen bligilendiriseniz
  • Konuyu yukarı alalım ;

Arkadaşlar 4 yıllık lisans öğrencisiyim bu sene kendimi deneme amaçlı YGS ye girdim ve açıköğretim yazacağım şuan tercih yapabilir miyim normal öğrenci gibi ? Bu açıköğretim tercihi örgün eğitimimi engellemz diye tahmin ediyorum..
  • örgünde okurken birden fazla açık öğretim bölümünde okuyabiliyormuyuz örnek: anadolu ünide açıktan adalet okurken istanbul ünidede açıktan tarih okunabiliyomuyuz
  • aynı anda evet hem örgün hemde açıköğretim okunabiliniyor.. da kayıt nasıl yapılıyor..?? ösym nin tercih bölümüne mi kayıt yapacaz 2 üniversiteyi?? bilgi verirseniz sevinirim..
  • Ben bu sene açık öğretim de okumaya başlayacağım seneye sınava tekrar girip örgün eğitim görmek istiyorum böyle bişey olur mu lütfen yardım edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lodos 34 L kullanıcısına yanıt
    up
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.