Şimdi Ara

Aynaya bak! Mucize mi? Beynimizin açığı mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Sağ elinizi kaldırın ve aynaya bakın! O da ne? Aynada ki görüntünüzde sol elinizi kaldırmış olursunuz. Bunun mantığı nedir?

Sonuçta karşınızda gördüğünüz sizsiniz. Ama ortada bir algı sorunu oluşuyor. Ya da onun ötesinde birşey.

Bence biraz da korkutucu.

Ben seni anladım. Diyorsun ki ben sağ elimi kaldırınca aynadaki ben sağ elini kaldıracağı yerde sol elini kaldırıyor. Olay şuradan çıkıyor: Aynadaki görüntü sen değilsin senin simetriğin. Aynadaki dünya aynanın optik özelliklerinden dolayı simetrik bir dünya ve bizim dünyamız değil. Aynada tişörtünün üzerindeki yazıları oluyabiliyor musun? Demek ki bizim dünyamız değil bizim dünyamızın simetriği. Sen saati sol eline takıyor isen aynadaki saatli el senin sol elinin görüntüsü.

MSN messenger'da web kamerası ayarı yaparken görüntüyü ayna görüntüsü ya da normal görüntü haline getirebilirsin. Normal görüntüde iken saatli elin, sol elinin görüntüsüdür, ayna görüntüsünde iken de saatli elinin görüntüsü sol elinin görüntüsüdür. DEğişen tek şey simetrik olması ya da olmamasıdır.

• Simetri denilen olayın nasıl oluştuğunu bu resim anlatır herhalde. Işık aynada eşit açı yaparak yansıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaotika -- 25 Ocak 2007; 18:40:47 >

• Aynada tişörtünün üzerindeki yazıları oluyabiliyor musun?
    BEN OKURUM ÖNCEDEN EZBBERLERİM SORA OKURUM
  • Aslında aynları anlamak gerçekten zor biraz irdelesek altından kimbilir neler çıkacak...
  • Uzaylılarla ugrasıcagın vakitte Eline bi fizik kitabı alsaydın bunu soruyu sormak zorunda kalmaz panik atak olmazdın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bdfyobgsougt
    Bence biraz da korkutucu.

Karde$ Bişey Daha Soracağım..
    Bence Birazda Korkutucu Demişsin.Sence Simetrik Açı Korkutucumu ? Öbür 3.Dünya Savaşı Nezaman Çıkacak Topicindede Arkadaşla Ben Sopalarla Taşlarla Düşmana Dalcağımızı Söyledik,Sen Taramalılarla DEDİN !!!Atom Bombası var nasıl sopalarla dalcaksınız dedin.o anda insan vatanı için herşeyi göze almıştır merak etme!.Simetrik Açıdan Korkuyosan , sen savaşa girme hatta askere gitme .
  • Daha önce yazdığımgibi 548 mesajın altındakilerle muhattab olmak istemiyorum, bye...

Bu arada haklısın ilköğretimi okumadım...

www.guildhall.smu.edu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdfyobgsougt -- 25 Ocak 2007; 20:33:18 >
  •  Aynaya bak! Mucize mi? Beynimizin açığı mı? 

• Kubilmoonz K kullanıcısına yanıt

Konu sahibi Ban yemiş...17 yıl önce ayna ile uğraşmış durmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.