Şimdi Ara

AYLIK 1800 TL YE GÜNDE 12 SAAT ÇALIŞIR MISINIZ ? (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
442
Cevap
5
Favori
26.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozgurr34

1 sene içerisinde 4 kez iş değiştirdim ilk işim yani eski işim diyeyim askerden dönünce tekrar oraya başladım bir ayakkabı firmasının merkezi 2000 TL maaş sabah 08.00 akşam 17.00 (16.45 de çıkıyorduk) hafta sonu yok ve rahat bir işti çalışma ortamı son derece rahattı ancak iş değiştirmeye karar verip Superonline'a teknisyen olarak başladım orada asgari ücret + prim ile maaş ortalama 2000-2500 arası oluyordu çalışma saatleri sabah 10 akşam en iyi ihtimalle 20.30 ancak 23.00'ü bile gördüğüm oldu ve Cumartesi full çalışılıyordu ayrıca çalışma şartları da pek iyi denilemezdi gerçekten pis ve uğraştırıcı bir işti, 3 ay sonra oradan çıktım ve yine ayakkabı sektöründen başka bir firmanın merkezinde işe başladım burada çalışma saatleri 08.00 - 18.30 ancak her şey nizamiydi mola süreleri, yemek saati çalışma ortamı vs. ve lokasyon olarak bana biraz uzaktı eve ancak 20.30-21.00 arası varabiliyordum maaş olarak yol dahil 3000 TL alıyordum ve gömlek-kravat zorunluydu 3 ay sonra eski iş yerime yine aynı maaş (2000 TL) ile dönmeyi kabul ettim ve şuan eski iş yerimdeyim son derece mutluyum evet az bir para kazanıyorum lakin akşam 18.00 - 18.30 arası evde oluyorum ve serbest bir şekilde nizami saatler olmadan çalışıyorum belki yanlış düşünüyorum belki de ileride pişman olacağım ama bence zaman paradan daha önemli.

Evet hocam kesinlikle zaman çok önemli, kamuya girmek istediğim en büyük etkeni çalışma saatleri yüzünden.Zaman maalesef bizim gibi toplumlarda önemsenmiyor. Sen yine iyi şartlarda iş bulmuşsun, benim yaptığım görüşmelerde ki çalışma saatleri korkunç ötesi idi. En iyi iş para+zaman dengesi olan iştir. Eve saat 5 te varan kişiyle 9 da varan kişi aynı diyebilir miyiz? Yada hafta sonu full çalışan ile iki gün tatil yapan kişi aynı mıdır? Bu konuda herkes 1.800 tl ya bakmış, 12 saati söyleyen ise pek olmamış. Hayat kısa ömrümüzü bir iş yerinde kimseye yaranamadığın bir yapıda harcamak gerçekten kötü.

• "AGİ+SSK ile 1800e geliyor" derken? Benim elime geçen maaş 1800den düşük olucak yani?

AGİ+SSK'yı ben mi ödücem?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat gülen

quote:

Orijinalden alıntı: kara344

quote:

Geçen cumartesi saat 15.05 gibi çıkmak için toparlanıyorum derken direktörüm geldi. Murat bey lütfen işe geliş ve gidiş saatlerine dikkat edelim dedi. Ben ise anlamadım derken, öyle cumartesi saat 3 oldu mu hemen çıkmanız diğer çalışan arkadaşların motivesini kötü etkilediği gibi sabahları da 10-15 dakika geç işe giriyorsunuz deyiverip hemen uzaklaştı.

9 ay oldu işe başlayalı ve sabahları yalnızca iki sefer geç kaldım, son ayın giriş çıkışlar önümde. Üstelik saat 15 te mesaim bitiyorsa çıkmamın nesi normal. Biliri üzelecekse diye 4 e kadar orda mı kalayım, la zaten cumartesi günü millet almış sevgilisini , ailesini hafta sonu keyfini yapıyor, biz öğleden sonra saat 3 te çıkmamızı problem. Bu uyarının amacı belli yakında şutlayacağız seni ona göre davran. inşallah bir aksilik çıkmaz ise onlar şutlamadan ben onları şutlayacağım. Belki bir cumartesi günü onları ziyarete gidip çaylarını içelim. Resmen çalışanı insan olarak görmüyorlar yazık.

Zaten öyle, yöneticilere göre çalışanın nefes almaya bile hakkı yok. Ellerinden geldiğince iliğine kadar sömürüyorlar vicdansızlar. Allah hepsinden hesap soracak elbet. Biz sabah 9:00 - 20:30 arası çalışıyorduk. Bari tam 20:00 de çıkalım işten dediğimizde, aman olur mu mağza batar aç kalırız muhabbetine giriyor lanet olası patronlar.

Hocam yönetici tayfası kraldan çok kralcılık oynuyorlar. Patron değilsin sende maaşlı elamansın niye bu ego yapılıyor anlamıyorum. Bizim firmada istersen 15 bin tl maaşın olsun, haftanın 6 günü sabah akşam orada kölesin, çocuğun piyano ve tenis eğitimine zaten 3 te birini de harcıyorsun. Kapitalizm insanları kör ediyor, ölümlü olduğumuzu unutturuyor. Hep çalış hep çalış sonunda ailesinde mal varlığı olan ile bir şekilde parayı bulanlar patron gerisi köle oluyor. Maalesef şimdiki sistem bizi de mecbur ediyor.

Venedikte saat 18 te dükkanların %90 nı kapanıyor. Venedik bizde olsa dükkanların hepsi 24 saat açık olur. Para hırsı hepimizi köreltmiş, insanlığa değerimiz yok. Düşün abi saat 9 da işe başlamışsın, akşam saat 20 olmuş adam 21.30 a kadar seni çalıştıracak, vicdana bak arkadaş, nasıl yüzünüze bakıyor utanmadan anlamıyorum. Ben 19 da paydos yapıyorum ve bekarım kendime vakit zor ayıra biliyorum. Evli çocuklu olsam vay anasını.

Esasında memur olup yatanlarla, patron olup çalışanı insafsızca çalıştıran aynı zihniyet. Vicdan eksikliği bu zihniyeti oluşturuyor.

Lafta herkes kul hakkından bahseder, yediği etin helal sertifikasına bakar, zekatını beş vakiti kaçırmaz ama işçinin sigortası fazla mesaisi işin içine girerse birden her şeyini unutur.

Sanırım sorun yetişen aile ve toplumdan kaynaklı, bu kadar kötü niyetli insanlar olarak dünyaya gelmiyoruz diye umuyorum.

Yazdıklarınızda haklısınız, çalışanlardan kestiiği paralarla hacca giderler birde bu dinsiz imansızlar. Bu saatten sonra bu sistem değişmez, millette karın tokluğuna çalışır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nobel Adayı

"AGİ+SSK ile 1800e geliyor" derken? Benim elime geçen maaş 1800den düşük olucak yani?

AGİ+SSK'yı ben mi ödücem?

Hayır SGK yı sen ödemiyorsun, onlar ödüyor. Aslında eline geçen para 1.650 TL. AGİ zaten bekar bir kişi için 130 TL dersek. Yol parası yok. 1.780 TL alıyosun. Düz 1.800 TL bile vermiyorlar bize :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara344 -- 1 Ağustos 2017; 15:20:23 >
  • Ben çalışırım nereye müracat edeceğiz?
  • RElS kullanıcısına yanıt
    Aslında AGİ yi saymazsak eline geçen 1.650 TL ye köle gibi çalışıyorsun. Şuan eleman alımı yok bizde. Tüm beyaz eşya markalarının bayiilerini dolaş illaki köle arayan iş ilanı vardır. Ama bu şartlarda ve 1.800 TL ye bulman zor. Bizim mağzada bile bu şartlarda tecrübesiz yeni başlayanlar 1.400 TL alıyor. Ben önceden başladığım ve tecrübem olduğu için 1.650 TL teklif ettiler.
  • quote:

quote:

1 sene içerisinde 4 kez iş değiştirdim ilk işim yani eski işim diyeyim askerden dönünce tekrar oraya başladım bir ayakkabı firmasının merkezi 2000 TL maaş sabah 08.00 akşam 17.00 (16.45 de çıkıyorduk) hafta sonu yok ve rahat bir işti çalışma ortamı son derece rahattı ancak iş değiştirmeye karar verip Superonline'a teknisyen olarak başladım orada asgari ücret + prim ile maaş ortalama 2000-2500 arası oluyordu çalışma saatleri sabah 10 akşam en iyi ihtimalle 20.30 ancak 23.00'ü bile gördüğüm oldu ve Cumartesi full çalışılıyordu ayrıca çalışma şartları da pek iyi denilemezdi gerçekten pis ve uğraştırıcı bir işti, 3 ay sonra oradan çıktım ve yine ayakkabı sektöründen başka bir firmanın merkezinde işe başladım burada çalışma saatleri 08.00 - 18.30 ancak her şey nizamiydi mola süreleri, yemek saati çalışma ortamı vs. ve lokasyon olarak bana biraz uzaktı eve ancak 20.30-21.00 arası varabiliyordum maaş olarak yol dahil 3000 TL alıyordum ve gömlek-kravat zorunluydu 3 ay sonra eski iş yerime yine aynı maaş (2000 TL) ile dönmeyi kabul ettim ve şuan eski iş yerimdeyim son derece mutluyum evet az bir para kazanıyorum lakin akşam 18.00 - 18.30 arası evde oluyorum ve serbest bir şekilde nizami saatler olmadan çalışıyorum belki yanlış düşünüyorum belki de ileride pişman olacağım ama bence zaman paradan daha önemli.

Evet hocam kesinlikle zaman çok önemli, kamuya girmek istediğim en büyük etkeni çalışma saatleri yüzünden.Zaman maalesef bizim gibi toplumlarda önemsenmiyor. Sen yine iyi şartlarda iş bulmuşsun, benim yaptığım görüşmelerde ki çalışma saatleri korkunç ötesi idi. En iyi iş para+zaman dengesi olan iştir. Eve saat 5 te varan kişiyle 9 da varan kişi aynı diyebilir miyiz? Yada hafta sonu full çalışan ile iki gün tatil yapan kişi aynı mıdır? Bu konuda herkes 1.800 tl ya bakmış, 12 saati söyleyen ise pek olmamış. Hayat kısa ömrümüzü bir iş yerinde kimseye yaranamadığın bir yapıda harcamak gerçekten kötü.

Evet zaman paradan çok önemli. Bu tarz iş yerleri adamı çok yıpratıyor. Hem beden hemde psikolojik yönden. Bende askerden geldim 6 aydır iş arıyorum.

• Bu haftada 72 saat yapar. Kölelik bu bildiğin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeodempp

Bu haftada 72 saat yapar. Kölelik bu bildiğin

Evet günümüzün gerçek kökeliği ve gelecekteki Türkiyenin durumu daha kötü olacak. Bu çalışma saatlerine rağmen eve geç gidiyoruz. Ellerinde bir kırbaçları eksik, vura vura çalıştıracaklar milleti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara344 -- 27 Temmuz 2017; 17:36:54 >
  • quote:

İlk işinizin kıymetini bilin, şu şartlarda bile sizin çalıştığınız gibi iş bulmak zorlaştı ve kimsede 2000 TL vermiyor. Ayakkabı firmasında hangi departmanda çalışıyordunuz ?

• kara344 kullanıcısına yanıt
    Stok yönetimi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozgurr34 O kullanıcısına yanıt
    Hangi bölümden mezunsunuz ?
  • quote:

Hangi bölümden mezunsunuz ?

Bölüm network bölümümün alakası yok lakin rahat iş :))
    Umarım ben de böyle bir iş bulurum. İngilizce şartı felan istiyorlar mı ? 😊

• quote:

Umarım ben de böyle bir iş bulurum. İngilizce şartı felan istiyorlar mı ? 😊

Yok ingilizcelik bir durum yok, maaş pek iyi değil daha iyisini bulursun inşAllah. :))

Ama bu konuda bahsettiğim iş şartlarına göre sizin iş daha iyi gözüküyor. En azından cahil müşteriye ürün satmak için kendinizi parçalamıyorsunuz 😉

• Özel sektörde akşam makul saatte işten çıkabildiğin ve hafta sonu tatil olan bir iş bulman , piyango gibi bir şeydir. Etrafımda gözlemlediğim neredeyse hiç kimsenin çalışma saatleri iyi değil.

Çalışma saatleri bakımından maaşı nispeten düşük olan öğretmenlik bile gözüme çok cazip geliyor.

Not: 14 Ağustos tarihi itibariyle memur oluyorum. :))) gelsin hafta sonları :)))
  • quote:

Özel sektörde akşam makul saatte işten çıkabildiğin ve hafta sonu tatil olan bir iş bulman , piyango gibi bir şeydir. Etrafımda gözlemlediğim neredeyse hiç kimsenin çalışma saatleri iyi değil.

Çalışma saatleri bakımından maaşı nispeten düşük olan öğretmenlik bile gözüme çok cazip geliyor.

Not: 14 Ağustos tarihi itibariyle memur oluyorum. :))) gelsin hafta sonları :)))

Evet, çok zor özel sektörde uygun saatlerde çalışmak. Zaten çalıştığın zamanın bile maaş olarak karşılığını tam alamıyorsun.

• Bu hafta başı atamam belli olduğunu ve ayrılacağımı firmaya söylemeye gittim. Saat 8 yerine 9.30 gibi şirkette oldum. Direktör hemen beni çağırdı, başladı yaygaraya, çok disiplinsizmişim, yok bilmem neymişim, aklımı başıma almazsammış yeni bir iş aramak zorunda kalacakmışım!!! Bende dedim gerek yok zaten istifa etmeye geldim dedim. Kızgınlıkla hangi firma o, kötü referans olurum gibi bişeyler söyledi. Bende bilemiyorum referansınız ne kadar etki eder ama sonuçta ayrılıyorum dedim. Yaptığım hiç etik değilmiş, verilen görevleri ve bana yapılan yatırımı yarıda bırakıyor muşum ( biraz önce beni kovmakla tehdit eden kişi bunu söylüyor, güler misin ağlar mısın) hayat boyu başarısız kalırmışım falan filan. Bende başladım bana yapılan bir yatırım ben göremedim, iş görev eğitimi bile verilmedi ilk işe girilirken angarya işlerle boğuştum. Neyse yarım saat benzeri şeylerde sürdü gitti. Sonunda istifamı verdim.

Bu rezil düzenden kurtuldum için çok mutluyum, inşallah ilerde böyle yerlere hiç yolum düşmez...

• quote:

Bu hafta başı atamam belli olduğunu ve ayrılacağımı firmaya söylemeye gittim. Saat 8 yerine 9.30 gibi şirkette oldum. Direktör hemen beni çağırdı, başladı yaygaraya, çok disiplinsizmişim, yok bilmem neymişim, aklımı başıma almazsammış yeni bir iş aramak zorunda kalacakmışım!!! Bende dedim gerek yok zaten istifa etmeye geldim dedim. Kızgınlıkla hangi firma o, kötü referans olurum gibi bişeyler söyledi. Bende bilemiyorum referansınız ne kadar etki eder ama sonuçta ayrılıyorum dedim. Yaptığım hiç etik değilmiş, verilen görevleri ve bana yapılan yatırımı yarıda bırakıyor muşum ( biraz önce beni kovmakla tehdit eden kişi bunu söylüyor, güler misin ağlar mısın) hayat boyu başarısız kalırmışım falan filan. Bende başladım bana yapılan bir yatırım ben göremedim, iş görev eğitimi bile verilmedi ilk işe girilirken angarya işlerle boğuştum. Neyse yarım saat benzeri şeylerde sürdü gitti. Sonunda istifamı verdim.

Bu rezil düzenden kurtuldum için çok mutluyum, inşallah ilerde böyle yerlere hiç yolum düşmez...

Yöneticilerin çoğunluğu bu kafa yapısına sahip. İşine geldiği gibi çalışanları kullanıp ancak egolarını tatmin eder bu vicdansızlar. Ben gider ayak ağzıma geleni söylerdim müdüre. İyi ki kurtulmuşsunuz. Hangi meslekte atandınız ?

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.