Şimdi Ara

Ayağı Kırık Muhabbet Kuşu Acil!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
4
Favori
158.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Selamın Aleyküm
    1 hafta önce yavru muhabbet kuşu aldım elim ile yem verirken uçtu cama kendini vurdu ve ayagı acıdı ilk başta topallıyordu şimdi iyi topallaması geçti fakat hala gagası ile destek alarak tırmanıyor ve parmagımda dururken kayıyor ayakları napabilirim vitamin kullanıyorum.Yeö yemesisu içmesinde hiç birşey yok
  • Merhaba benim dışı kuşum tek ayağının üstüne basmıyordu şimdide ikisi birden basmıyor ama yem yiyor ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esra3457 kullanıcısına yanıt
    2 sine basımıyorsa nasıl yaşıyor ? doktora götürün hastalık olabilir
  • Merhaba,benim muabbbet kuşumun sağ ayağında bir sıkıntı var ama nedir bilemedim. üstüne ağırlık veremiyor. kaşınamıyor. sıkı tutmuyor. Ayağını ayrık tutuyor.
    gözle görünür bariz bir durum yok. ama sıkıntı olduğu kesin. ne olduğunu çözemedim. tanıdık bir veterinere gittim, eline alıp baktı, kırık çıkık yok, düzelir dedi ama kuş hala düzelmedi.
    Vitamin ve mineral veriyoruz, iştahı yerinde ama biraz keyfi kaçık gibi, arada titriyor. Sanırım gerçekten canı acıyor. Onu gördükçe benim canım acıyor.
    Tavsiye veya öneriler nelerdir?
    çekebildiğim fotoğraflar ekte.

Ayağı Kırık Muhabbet Kuşu Acil!!

• cehennemli C kullanıcısına yanıt
    tünekten düşüyormu ? vitamin eksikliği ve felçe kadar yolu oluyor. Bir baş belası hastalık
  • quote:

Orijinalden alıntı: I am Tony Montana

tünekten düşüyormu ? vitamin eksikliği ve felçe kadar yolu oluyor. Bir baş belası hastalık

yok, tek ayağına ağırlık vererek durabiliyor ama sağ ayağı bsadece destek için kullanıyor, ağırlık vermiyor. çoğu zaman ayağı yukarı kaldırıyor ama içine çekmiyor hiç!
    üstüne basarak yürürken topallıyor.
    Tünekten tüneğe geçerken eğer sağ ayağını kullanmaya kalkarsa tutamadığı için denge kaybediyor ve düşüyor onu farkettim. ama normalde uzun süre tünekte duruyor.
    her gün vitamin ve mineral veriyoruz.
  • cehennemli C kullanıcısına yanıt
    b vitamini eksikliğine bağlı hastalık gözüküyor kuşta daha ilerisi yavaş yavaş gelişen bir hastalık. felç sonra ölümdür. bir kuşumu bu yüzden kaybettim araştırın alın tedbirinizi
  • quote:

b vitamini eksikliğine bağlı hastalık gözüküyor kuşta daha ilerisi yavaş yavaş gelişen bir hastalık. felç sonra ölümdür. bir kuşumu bu yüzden kaybettim araştırın alın tedbirinizi

BUgün bir veterinere gittik, Kutlu Dayıoğlu, İzmir'de.
    Tümor olduğunu söyledi, antibiyotik vitamin vs verdi. sıkı bir diyet vs.
    Hem kalça kemiğinde hem de yumuşak dokuda mevcut. iyileşebilir de ama iyileşmeyebilir de dedi.
    her türlü tavsiyeye açığım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cehennemli

quote:

Hem kalça kemiğinde hem de yumuşak dokuda mevcut. iyileşebilir de ama iyileşmeyebilir de dedi.

diyet ne alaka. röntgen çektimi ? vitamin filan iyi bakın kuşa. kaç gün kullalnacaksan dedi antibiyotiği

• Merhaba arkadaslar daha yeni kus aldım ve ayagı sakat arada tek ayak basıyor kuşuda cok sevdim yardım ederseniz sevinirim ilgilenirseniz sevinirim?
     Ayağı Kırık Muhabbet Kuşu Acil!! Ayağı Kırık Muhabbet Kuşu Acil!! Ayağı Kırık Muhabbet Kuşu Acil!! Ayağı Kırık Muhabbet Kuşu Acil!! Ayağı Kırık Muhabbet Kuşu Acil!! Ayağı Kırık Muhabbet Kuşu Acil!! Ayağı Kırık Muhabbet Kuşu Acil!! Ayağı Kırık Muhabbet Kuşu Acil!!

• Arkadaslar yeni muhabbet kusu aldım ve ayagı sakat bazen tek ayakla duruyor yardım ederseniz cok sevinirim lütfen gecermi zamanla ?
     Ayağı Kırık Muhabbet Kuşu Acil!! Ayağı Kırık Muhabbet Kuşu Acil!!

• Melhd kullanıcısına yanıt
    eğer aldığında öyle değilse sonradan olmuş ise. kafesinde ayağını zorlamıştır düzelir. doğuştan öylese bilemem yinede tünekte duruyor sıkıntısı yok
  • quote:

quote:

quote:

diyet ne alaka. röntgen çektimi ? vitamin filan iyi bakın kuşa. kaç gün kullalnacaksan dedi antibiyotiği

7 gün kullandık. Vitamin ve kuş yemi ile bazı sebze ve meyveler hariç başka birşey vermiyoruz. Normalde bizle yemek yerdi.
    Ama kuşun durumunda düzelme yok şu an için, sırtındaki şişlik sert bir şişlik ve hala ayağını düzgün kullanamıyor. Allah'tan keyfi yerinde hala..

• quote:

quote:

quote:

quote:

7 gün kullandık. Vitamin ve kuş yemi ile bazı sebze ve meyveler hariç başka birşey vermiyoruz. Normalde bizle yemek yerdi.
    Ama kuşun durumunda düzelme yok şu an için, sırtındaki şişlik sert bir şişlik ve hala ayağını düzgün kullanamıyor. Allah'tan keyfi yerinde hala..

doktora gittimi ? 7 gündeb fazlası zararlı zaten bağımlılık yapıyor. bağışıklığı yok ediyor. sebze meyve verin en iyi ilaç odur.

• Deleteeeeed

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unknown108 -- 26 Kasım 2018; 13:5:35 >
  • Merhabalar benim kuşum daha yavru doğuştan gelen bir sakatlığı falan yok 1 hafta önce falan annesi döbüp yuvadan atmıştı yavruları daha sonra onları ayrı bir kafese aldım ama beslenmiyorlardı biz düzenli ve dikkatli bir şekilde şırıngayla falan mama veriyorduk annesi döbdükten sonra da herhangi bir sakatlığı yoktu 2 gündğr falan sağ ayağının üzerine basamıyor ama artık yemini kendisi yiyebiliyor ve parmaklığında durabiliyor suyuna vitamin falan koyuyorum yarın veterinere de götüreceğim ama buraya yazıp sizinde önerilerinizi almak istedim. kuşalr ilgi isteyen hayvanlar oldukları için ara ara kafesinden çıkarıp belirli yerlere yem koyuyorum o gezdiği yerde yiyor baya ilgileniyorum ama zıplayarak geziyo basmıyo sağ ayağının üzerine ne yapabilirim
     Ayağı Kırık Muhabbet Kuşu Acil!!.

• Thecrow. kullanıcısına yanıt

Benim yavru kuşum dün elimden atladı daha uçmayı bilmiyordu yere düştü sonra yürüyemedi bidaha dün oldu bu kırıkmı

Alttaki fotoğraf düştükten sonra

Üsttekinide 1 gün sonra çektim

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.