Şimdi Ara

Awox 50' 4K Led TV - .... TL - Gittigidiyor (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
15
Favori
32.085
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim tv de geldi.Dış ambalajı çok güzel, korunaklı.Dün de dayanamayıp plazma almıştım.Çok kararsızım acaba açıp denesem mi kullansam mı ne yapsam.
  • Tv geldi, kurduramadık. Müşteri hizmetlerine ulaşılamıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yediTemmuzsekSenbes kullanıcısına yanıt
    Awox'un internet sitesine girin size en yakın servisi bulun onlarla iletişime geçin. Onlar gelip ücretsiz kuruyorlar. Müşteri hizmetleri de size servisin numarasını verip aramanizi isteyecek. Servis yoksa kendiniz de kurabilirsiniz. Servis bana öyle söylemişti. Ama işte panelin kırık çıkma ihtimali vs. riskli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    http://servis.tectone.com.tr/

servis telefonları burada
    Nerede ikamet ediyorsunuz, ben dün ulaştım ve İstanbul / küçükçekmece için servis numarası aldım, gerçi arkadaşlar listede paylaşmışlar zaten...

• tv bugun elime ulaştı, 444 0 121 servisi aradım adamlar adanadaki servilerinin numarasını verdiler. onlardan da kurulum için cumartesi için randevu aldım
  • Bende servise ulaştım ama TV 31'inden beri bana ulaşamadı bir türlü ne biçim kargo bu Mng denen şey.... 👿

• Cihazı gözden çıkardığım için kurulumu yapıldı servis tarafından bugün. Ses bahsedilen kadar rezalet bas yok, midler tize doğru kayıyor. Uzun zamandır gördüğüm en kotu dahili hoparlör. Uydusu yavaş ve kullanımı varsayılanlara göre karmaşık. Çekemedim kendi 1080i receiverimi taktim. Zaten biraz baktım manuel kanal arama nasıl yapılacak pek bir fikrim yok. Detay yok gibi gözüküyor. Medya oynatıcısı baya kötü. Mkv lerini yarısını oynatması dts cozmuyor, ağır işliyor, altyazı karakter sıkıntısı var. Ve beni en çok üzen şey hdmı çıkısi 4K 30 HZ. HDMI 2.0b farklı kablolarda denedim farklı çıkışlarda ama degismedi. Ayarlarda HDMI 2.0 biçimi standart gelişmiş olarak ayarlaniyorda bir etkisi yok. Resim kalitesi beklediğimden iyi çıktı oynattigim 4K demo dosyalarda. Yakında detaylı bir incelemesini yapıp en iyi görüntü ayarlarını paylaşırım. Biz yandık eller yanmasın. Alet sanki aceleye gelmişti bir an önce çıkartalım demişler. Ne teknik özelliklerinin olduğu bir sitesi var. Menüleri yarım yamalak. Medya oynatıcısı allaha emanet. HDMI dan 4K 60 HZ alsaydık bari onunla avunurduk ama o da yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 3 Ocak 2019; 23:56:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam bilgilendirme için.

• quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

Cihazı gözden çıkardığım için kurulumu yapıldı servis tarafından bugün. Ses bahsedilen kadar rezalet bas yok, midler tize doğru kayıyor. Uzun zamandır gördüğüm en kotu dahili hoparlör. Uydusu yavaş ve kullanımı varsayılanlara göre karmaşık. Çekemedim kendi 1080i receiverimi taktim. Zaten biraz baktım manuel kanal arama nasıl yapılacak pek bir fikrim yok. Detay yok gibi gözüküyor. Medya oynatıcısı baya kötü. Mkv lerini yarısını oynatması dts cozmuyor, ağır işliyor, altyazı karakter sıkıntısı var. Ve beni en çok üzen şey hdmı çıkısi 4K 30 HZ. HDMI 2.0b farklı kablolarda denedim farklı çıkışlarda ama degismedi. Ayarlarda HDMI 2.0 biçimi standart gelişmiş olarak ayarlaniyorda bir etkisi yok. Resim kalitesi beklediğimden iyi çıktı oynattigim 4K demo dosyalarda. Yakında detaylı bir incelemesini yapıp en iyi görüntü ayarlarını paylaşırım. Biz yandık eller yanmasın. Alet sanki aceleye gelmişti bir an önce çıkartalım demişler. Ne teknik özelliklerinin olduğu bir sitesi var. Menüleri yarım yamalak. Medya oynatıcısı allaha emanet. HDMI dan 4K 60 HZ alsaydık bari onunla avunurduk ama o da yok.
    hocam hdmi'dan pc bağlayıp 1080p çözünürlük seçtiğinizde görüntüde bulanıklık oluyor mu? upscaling performansı nasıl acaba? hala kararsızım kutuyu açıp açmama konusunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alienlord -- 4 Ocak 2019; 0:5:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alienlord

hocam hdmi'dan pc bağlayıp 1080p çözünürlük seçtiğinizde görüntüde bulanıklık oluyor mu? upscaling performansı nasıl acaba? hala kararsızım kutuyu açıp açmama konusunda

Alıntıları Göster
    Şu haliyle televizyon benim için ancak "uygun fiyatlı televizyon arayan, pek özellik bilmeyen, büyük ekranlı anne baba televizyonu". Film izleyecek olsan diyelim soundbar aldın sesin üstesinden geldin. Film izleyeceksin DTS, DD, AC3 desteği yok. Film indirirken ona göre seçip indireceksin ya da yarım saat ayırıp sesi AAC ye dönüştüreceksin. Altyazı desen karakter problemi var onu düzelteceksin. Yapacağın film keyfi ama bezdirir insanı. 1080P çözünürlüğü deneyince haber veririm. İşin garip tarafı ben günlük 4K 60 HZ DP ile bağlı bir panel kullanıyorum. Meraktan HDMI bağlayayım dedim. GPU da 2400G dahili GPU SU. 4 5 tane hdmi kablosu denedim aralarında en dandik 10 TL lik kablolar bile vardı ama onlarda dahi HDMI dan 4K 60 Hz alabildim enteresan.

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    O zaman hdmi 4k 60hz desteklediği kesinleşti, teşekkürler....

• hdmi 4k 60hz desteklemiyor, display port ile bağlı farklı bir tvden bahsetmiş arkadaş sanırım
  • alienlord kullanıcısına yanıt
    Evet şimdi tekrar okuyunca fark ettim, önemli değil aslında Fhd de çok kötü olmasın yeter, ben filmleri pc den aktaracağım için ses çok önemli değil, optik çıkıştan sesi z5500 e aktarıyorum, normal tv de izlemiyorum çocuklar sadece çizgi film izlerler, onlara da ekran büyük olduğu için ses pek fark etmez herhalde...

Ama en büyük sıkıntı, 4K harici bir uydu cihazı veya box alınca desteklememesi olacak gibi...
  • Benim TV de geldi, kullanıcı el kitabında hdmi 1080 destekli yazıyor, inşallah görüntüsü kötü çıkmaz gerisi pek önemli değil aslında...

Awox 50" 4K Led TV - .... TL - Gittigidiyor

• quote:

Cihazı gözden çıkardığım için kurulumu yapıldı servis tarafından bugün. Ses bahsedilen kadar rezalet bas yok, midler tize doğru kayıyor. Uzun zamandır gördüğüm en kotu dahili hoparlör. Uydusu yavaş ve kullanımı varsayılanlara göre karmaşık. Çekemedim kendi 1080i receiverimi taktim. Zaten biraz baktım manuel kanal arama nasıl yapılacak pek bir fikrim yok. Detay yok gibi gözüküyor. Medya oynatıcısı baya kötü. Mkv lerini yarısını oynatması dts cozmuyor, ağır işliyor, altyazı karakter sıkıntısı var. Ve beni en çok üzen şey hdmı çıkısi 4K 30 HZ. HDMI 2.0b farklı kablolarda denedim farklı çıkışlarda ama degismedi. Ayarlarda HDMI 2.0 biçimi standart gelişmiş olarak ayarlaniyorda bir etkisi yok. Resim kalitesi beklediğimden iyi çıktı oynattigim 4K demo dosyalarda. Yakında detaylı bir incelemesini yapıp en iyi görüntü ayarlarını paylaşırım. Biz yandık eller yanmasın. Alet sanki aceleye gelmişti bir an önce çıkartalım demişler. Ne teknik özelliklerinin olduğu bir sitesi var. Menüleri yarım yamalak. Medya oynatıcısı allaha emanet. HDMI dan 4K 60 HZ alsaydık bari onunla avunurduk ama o da yok.
    Bilgiler için teşekkürler.4K 30hz destekleyen monitör kullanmıştım onları biliyorduk da bu şekilde bir tvyi ilk defa görüyorum.Acaba 2kda durumu nedir onu deneyebilir misiniz ? 4k bluray Filmlerde 30hz iş görür fakat 4k oyun oynamak istesek büyük sıkıntı.2k 60hz yine kötünün iyisi olur bizim için.

Benim tv de hala kapalı şekilde duruyor.

• quote:

Şu haliyle televizyon benim için ancak "uygun fiyatlı televizyon arayan, pek özellik bilmeyen, büyük ekranlı anne baba televizyonu". Film izleyecek olsan diyelim soundbar aldın sesin üstesinden geldin. Film izleyeceksin DTS, DD, AC3 desteği yok. Film indirirken ona göre seçip indireceksin ya da yarım saat ayırıp sesi AAC ye dönüştüreceksin. Altyazı desen karakter problemi var onu düzelteceksin. Yapacağın film keyfi ama bezdirir insanı. 1080P çözünürlüğü deneyince haber veririm. İşin garip tarafı ben günlük 4K 60 HZ DP ile bağlı bir panel kullanıyorum. Meraktan HDMI bağlayayım dedim. GPU da 2400G dahili GPU SU. 4 5 tane hdmi kablosu denedim aralarında en dandik 10 TL lik kablolar bile vardı ama onlarda dahi HDMI dan 4K 60 Hz alabildim enteresan.

Alıntıları Göster
    hocam mesala benim laptopun panel çözünürlüğü 1080p, çözünürlüğü 720p yaptığımda yazılar vs bulanık oluyor. Bu tvyi 1080p 60hz kullandığımızda benzer bir durum oluyor mu yoksa normal full hd tv kullanmakla aynı gibi mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alienlord -- 4 Ocak 2019; 19:33:29 >

• Benim TV kuruldu,
    Pc den 1080p 60hz hdmi bağlı bluray 1080p film açtım ve görüntü fiyatına göre güzel,

YouTube dan fragman açtım 1080p o daha da iyiydi, fragman olduğu için detaylar daha iyiydi,

TRT1 4k güzel, normal hd yayınlarda güzel, fiyatına göre iyi,

Ses normal TV yayınlarında idare eder kötü değil, ama hdmi üzerinden gelen ses çıkışı kötü, ses sistemimi henüz bağlamadım,

Denemelere devam edeceğim şimdi evden çıkıyorum,

Ekteki görüntü TRT çocuk hd....

Awox 50" 4K Led TV - .... TL - Gittigidiyor

• 1600e yakalarsam alayım bu sefer düşer dedikce 1250 lik axen 1800 oldu
  • Tv geldi kurdurdum ve xiaomi mi box tan 4k 60hz goruntu aldim Awox 50" 4K Led TV - .... TL - Gittigidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakamoz01 -- 7 Ocak 2019; 23:2:57 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.