Şimdi Ara

Avusturya'da Erasmus günlüğüm (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
9
Favori
6.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Günler geçtikce heyecan artıyor. Geliyorum Türkiyem

Bu şehirde de çok Türk var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstad deneyimini paylaşman çok güzel.

Yalnız aralarda kopukluk yaşadım. Şöyle bir formatta hem fotoğraflı hem de özetli bir şekilde Erasmus deneyimini anlatsan harika olurdu :https://edumag.net/gunluk/danimarkada-gecen-9-aylik-inanilmaz-erasmus-deneyimim/

Eline sağlık!
  • nuridjking kullanıcısına yanıt
    Hocam doğru diyorsun da nisanda telefonu satmak durumunda kaldım. Çok bir buraya koyabilecegim fotoğraf yok.

• Bedava blablacar ve bir otostopla Viyana'ya geldim.
    Akşama bir blabla daha buldum Bratislavaya. Yarını Bratislavada geçireyim buraları çok gördüm.

• Bitti arkadaşlar. İki gün önce döndüm ülkeye.
    Buralar bıraktığım gibi. Hatta daha kötü...

• Dönüş uçağım bir yan ülke olan Slovakya başkenti Bratislava'dan idi. Ryan Air yaz sezonunda Bratislava - Dalaman direkt seferleri koyuyor. Fiyat 50 euro. Ücretsiz 45*20*25 çanta taşınabiliyor. Ben 50 litrelik kamp çantasıyla girdim kabine.
    Kontuara büyük çanta ile bilet çıkartmaya gittiğimde çanta için ekstra para ödememi istedi. Param yok diyip çantayı tekrar ayarlayıp geleceğim diyip ayrıldım. Üstüme iki kalın mont giydim, ki en ağır parçalar onlardı zaten. Yanımda olan decathlon katlanabilir postacı çantasına bütün kıyafetleri rulo yapıp diklemesine zorla sıkıştırdım. Yanında bir parça paracord ip vardı, onunla da etrafını sarıp sarmaladim. Sırt çantamı arkama aldım, içinde sadece tablet ve elektronikler vardı. Koluma da bu kıyafet çantasını asıp tekrar kontuara gittim ve sorunsuz geçiş yaptım. Güvenlik geçişi yine sıkıntısız oldu kapıdan geçmeden önce kıyafet çantasını olduğu gibi büyük çantaya koydum ve kapıdan da dikkat çekmeden geçebildim.

Bunu böyle yapın diye demiyorum, Ryan Air bilet alanlar bilet aldıkları zaman hemen priority hakkı alıp ekstra büyük bagaj hakkı alsınlar, fiyatı 5-6 euro civarı. Kapıda olası bir ekstra para ödemekten iyidir. Bagajınız varsa alırsınız zaten. (ben tek sırt çantası ile gitmiştim.)

Muğlalı olmamın avantajıyla 50 euro+50 TL'ye eve dönmüş oldum. Diğer büyük şehirlerde dönüş biletleri misli daha fazla.
    Dönüşler için ülke değiştirip ucuz bilet almaya değer. Karda bile olabilirsiniz.

Dönüş için biletlerin çıktısını almak zorunluymuş. Ben havalimanında çıkartırım diye yazdırmamistim ama bilet makinesi yoktu havalimanında. Mobil pass gösterip girdim.

• Döndükten sonra hibenin geri kalan %30'unu almak biraz zaman alacak gibi. Daha erasmustaki okulum transkripti yollamadı. Bir iki hafta içinde yollamasıni bekliyorum.
    Sonra dış ilişkilere transkripti ve değişiklik yapılmış ise öğrenim anlaşmamı beyan edeceğim. Sonra ülkeye giriş tarihime göre geri kalan hibe tekrar hesaplanıp rektörlük malı işlere bildirilecek ve sonrasında hesabıma yatacak. Artık ne zaman yatarsa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün transkriptimi aldım eposta yoluyla. 30 akts'lik 11 dersin 26 akts'sini başarıyla tamamladım. 2 tane dersten kaldım. Birini sadece 5 puanla kalmak çok koydu. Sınavı başka bir sınavla çakıştığı için erken çıktığım sınavdı. Yazik oldu. :(

• severek okudum hocam.

bende şuan 3.sınıfım ve bu sene başvursam bile seneye gidersem okulum uzar yüksek ihtimal. yarı burslu bir okulda okuduğum içinde okul uzatma işleri falan hiç uymuyor bana.

maalesef ben geç kaldım yani bu programa katılmak için ama yine de sizin deneyimlerinizi okumak bile zevk verdi bana iyi bir rehber olmuş :D
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.

Umarım başka fırsatlar ile çıkarsınız siz de.

• Erasmus yaptığım okula simdi iki arkadaşım daha gidiyor. Konunun linkini atayım bari

• Erasmus'tan döneli bir yılı geçti ya, vay be

Keşke dönmeseydim

• mrsmrc kullanıcısına yanıt
    keşke dönmeseydin hocam
  • NoPocoMas44 N kullanıcısına yanıt
    Hatırlatma hocam

Bu yaz her şey yolunda gitseydi Erasmus staji yapacaktım bir de hey gidi

ortalık çok kötü hocam millet karı gibi aç
  • Takipteyim hocam ellerine sağlık :)
  • alexanderjahovic A kullanıcısına yanıt
    Hocam bitirdik geldik, üstünden bir yıl geçti bile

Ne yapın edin böyle firsatlari değerlendirin

Hocam almanca biliyor muydunuz gitmeden, ne kadar ilerlettiniz ? Dersler almanca ise dersleri ne yaptınız ? Ben de almanyada erasmus arefesindeyim de kafam karışık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gittiğim okul İngilizceydi. Okuldan yana dil konusu sorun olmadi.
    Türkiye'deki okulumda Almanca görüyorduk. Az biraz biliyordum yine. Market vs yerlerde kullandım bol bol, öğrenmek için daha iyi bir fırsat olamaz.

Okul İngilizce değil mi sizin? Almanca okula mi gideceksin?

Okul almanca hocam o düşündürüyor gittiğim an 1 sene kafadan uzayacak okul...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.