Şimdi Ara

Avermedia Tv Kartı Problemi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar benim tv kartımla ilginç bir problemim var. xp işletim sistemi kullanıyorum.

tv kartımın vcr bölümünde kayıt seçeneğini kullanmak istediğim zaman program kendini bir hatadan dolayı kapatıyor ve tv kartı halen aktif oluyor fakat sadece sesi geliyor program kapanıyor ve sadece tv sesi duymaya başlıyorum normal izlerken bir problemim yok sadece kayıt etmesini istediğim zaman bu sorunu yaşıyorum kartın son driverlarını da yükledim.Eş zamanlı olarak radyodan kayıt yaparken bir problem yaşamıyorum bunun nedeni ne olabilir ?
    bununla ilgili ekteki dosyayı bir inceler misiniz? hata raporu.

sistemim imzamdaki gibi hepside yeni parçalar bir tek tv kartı elimde vardı onu almadım zaten yeni de bir kart şu an için.Aynı kartı bir p3 550 32mb tnt ekran kartlı xp işletim sistemli bir bilgisayara taktığım zaman kayıtta ediyor kayıt ettiğim görüntüleri media playerda izleyebiliyorum ama kendi sistemimde bu ikisinide yapamıyorum.hata iletisi verip kapatıyor kendisini.neyse çok yazdım sanırım umarım fikri olanlar vardır şimdiden okuyan arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

Avermedia Tv Kartı Problemi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caesar06 -- 6 Şubat 2005, 22:29:29 >

• arkadaşlar hiç bir fikri olan yok mu ?
  • sp2 kurmadan once ben ordan kayıt yapabiliyordum biraz buyuk boyutta oluyordu dosya ama oluyordu.

sp2den sonra aynen nsendeki gibi kendi kendini kapatıyor.

bak buraya:http://forum.donanimhaber.com/m_1946155/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [V]iru[S] -- 7 Şubat 2005, 17:16:33 >
  • TV kartının driverını kaldırıp tekrar yüklemeden önce taktığın slottan farklı birine takmayı denemelisin. Daha sonra driverı tekrar yükle... Benim başıma geldi bu şekilde denedik ve oldu. Başarılar

• tamam birde öyle deneyim ama benim sorunum splerle ilgili diil sp2 yüklemedim birde otuzbeşbuçuk arkadaşın söylediğini deneyim umarım olur
  • selam başka bir program dan kaynaklanıyor olabilir benimde inca tv kartım var quick time yüklediğimde kart sapıtıyor sende video gösterici,diğer capture edici programları kontrol et inşallah çözülür.
  • Driver'lardan kaynaklanıyor. Sürücüleri kaldırıp tekrar yükle sorunun çözülecektir.
  • ya kaç kere driver sildim yükledim sorun aynı bu arada herhangi bir capture programı da kullanmıyorum kafayı yemek üzereyim yaa sorun nerde ? başka bilg. takıyorum hem kayıt yapıo hemde yaptıım kayıtları izleyebiliyorum nolcak bilmiyorum sanırım ileri düzey teknisyenlik bilgisi istiyor :(
  • Sana kesin çözüm söyliyim XP'yi yeniden kur. En son yapılıcak işlemdir ama sana başka bir yol kalmamış. Yeniden kurarsan bu sorun ortadan kalkıcaktır. XP'nin tuhaflığı bu bazen driver'ları tanıtamıyor.
  • evet heralde öyle yapıcam artık güya sorunsuz işletim sistemi XP ! külahıma anlatsınlar :( neyse yinede yazdıklarınız için çok teşekkür ederim.
  • 98 modunda calistir. aver'in digital tv karti da winxp driver'i ile pek guzel! calisiyor kisa yol uzerinde sag click cap orada bir yerde calistirma isi icin 98 modunu isaretle.
  • Dostum sebebini tam olrak bilmesemde banada daha önce böyle bir hata veriyordu,sorun büyük bir ihtimalle kayıt formatından kaynaklanıyor,ben mppeg 1 olarak ancak kaydedebiliyorum,vcr konfigürasyonundan ayarları değiştirip öyle kaydetmeyi dene
  • Mühim olan doğru driver seçimi.Aynısı başıma geldi bende doğru driverı buldum sorunum halloldu.Sen en iyisiwww.avermedia.com sitesini iyice bir araştır.Orada xp-nt tabanlı driverlar var...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.