Şimdi Ara

AVerMedia’dan dünyanın ilk üç boyutlu DVB-S2 internet destekli uydu TV kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
2
Favori
5.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aşağıdaki youtube videosunda bu ürünün nasıl kurulumunun yapılacağını görebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=msxH_doZ9sc

Bu kart dünyanın ilk üç boyut destekli DVB-S2 uydu TV kartı. 3D desteği yanında CI modül girişi de olan kart, abonesi olduğunuz paralı kanalları seyretme ve kaydetme seçeneği de veriyor. Kompakt yapısı ve USB arabirimi sayesinde hem dizüstü hem masaüstü bilgisayarda TV izlemek mümkün. DVB-S ve DVB-S2 sinyallerinin her ikisini de alabilen ürün HD kalidede görüntüyü destekliyor.

İnternetten Karta Bağlanma

İnternet üzerinden TV sinyali gönderme servisi olan SnugTV yazılımı ile birlikte gelen bu ürün sayesinde heryerde TV yayınına ulaşamak mümkün olacak. SnugTV yazılımı ile evinizdeki TV programlarını internet ve 3G üzerinden, dizüstü bilgisayar veya cep telefonunuzdan istediğiniz yerden seyredebileceksiniz. Üstün snugTV yazılımı ile karmaşık internet ayarlarını siz kendiniz yapmak zorunda değil, snugTV yazılımı bunları sizin için kendisi yaparak kullanıcı dostu bir arayüz sağlıyor.www.snugTV.com adresinden hesap açtırmanız yeterli. Bu yazılım ve AVer3D Satellite TV sayesinde istediğiniz kanalları internet üzerinden izleyebileceksiniz.

ProgDVB ile Uzaktan Kumanda Kullanımı

Kendi yazılımı dışında ProgDVB ve MyTheatre yazılımlarını da bu ürün ile kullanmak mümkün. Verilen uzaktan kumanda ProgDVB ve MyTheatre yazılımlarını da kontol edebilir, böylece istediğiniz yazılımda uzaktan kumada keyfini çıkarabilirsiniz.

2D Yayını 3D’ye Dönüştürür

Dünyanın ilk 3DTV DVB-S2 kartı olan AVer3D Satellite TV, yalnızca üç boyutlu yayınları almakla kalmıyor, ayrıca See3D teknolojisi sayesinde iki boyutlu görüntüleri üç boyuta çevirerek kullanıcılara her kanalı üç boyutta izleme imkanı veriyor. Verilen gözlük sayesinde normal monitörlerde uç boyutlu yayın seyredebilirsiniz. Bu ürün ayrıca 3D teknolojileri olan anaglyph, polarize and shutter display modlarının hepsini destekleyerek sahip olduğunuz 3D ekranları en iyi şekilde kullanabilmenizi sağlar.

http://www.avermedia.com/avertv/TR/Product/ProductDetail.aspx?Id=451

• bu ürün hakkında bilgisi olan varmı acaba ?
  • Ben de bu ürün hakkında bilgisi olandan görüş ve tavsiye bekliyorum.
  • Nerede Alabiliriz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BehramX

Nerede Alabiliriz ?

en ucuz gold.com.tr adresinde rastladım
  • Evet ... Eğer 12.07.2011 tarihinden önce bu ürünü satın alan yoksa büyük ihtimal Türkiye'de bu ürünü ilk alıp kullanan kişi benim. Merkezi Ankara'da olan sanalmarketim.com adlı firmadan 300 TL fiyat ile aldım... O tarihte Türkiye'de bulunmayan ürünü listelerde görünce hemen firmayı aradım... Ürünün ellerinde gerçekten bulunup bulunmadığını sordum... Müsbet cevap aldım... İlgili güvenilir bir firma.... Alışverişten önce firmayı araştırdım... Sorun görmeyince alışverişi yaptım... 2 gün sonra kutusu üzerinde trt bandrolü olan ürün elime geçti...

Gelelim ürüne...Üründen ziyadesi ile memnunum. Şifresiz yayın yapan TRT HD, A TV, A Haber kanallarını izleyebiliyor ve kaydedebiliyorum.. Ürünün kendi kayıt programı HD kanalları h264 formatında mp4 uzantılı olarak kayıt ediyor... Programın kendi yazılımının size .ts uzantılı olarak kayıt imkanı vermemesi bir dezavantaj sayılabilir. Ama progDVB yazılımı ile .ts uzantılı kayıtlar yapabiliyorsunuz....(Yaptığım için söylüyorum) Ürünün kendi yazılımı ile yaptığı hd (1920*1080) kalitedeki mp4 kayıtlar kanaldan kanala değişmekle beraber 9000-11000 kbit arasında değişiyor... SD (720*576) kalitedeki kayıtlar mpg olup 15000 kbit 'tir...

Yukarıdaki caps tarafımdan ürünün kendi yazılımı ile yayın sırasında alınmıştır.... Kaliteyi gayet iyi ifade ediyor sanırım... Orjinal çözünürlükte görebilmek için resme tıklayın.

Ürünün üzerinde bulunan dahili CI yuva çok önemli bir detay... Yazılımını çalıştırdığınızda küçük bir diyalog penceresi içerisinde CI yuvadaki kartı okumaya çalıştığını belirten bir yazı çıkıyor... CI kartının yoksa bunu ok diyerek geçiyorsunuz... Maalesef bir CI kart ile deneme fırsatım olmadı... Bu ara maddi imkanlarım dibe vurmuş durumda... Ama bir arkadaşım Aybaşında denemek için kartını bana ödünç verecek... O vakit konu ile ilgili sizleri yeniden bilgilendireceğim...

Gelelim 3d fonksiyonuna... 3D yayınları zaten izleyebiliyorduk... Ama normal yayınları 3d olarak izleyemiyorduk... Üründe bu özellik var... Yani normal yayın yapan A tv HD kanalını ürün size 3d olarak izletebiliyor... Ürünle beraber şu çift renkli 3d gözlüklerdende bir adet geliyor...

Ürünün yazılımı 64 bit sistemlerde çalışır denmesine rağmen 64 bit için yazılmış bir yazılım değil... Win 7 'nin 32 bit uygulamaları 64 bitte çalıştırmanıza imkan veren teknolojisinin kanatları alına sığınmış durumda... Evet çalışıyor, ama 64 bit için özel bir yazılım geliştirmeleri şart...

Cihazı şu ana dek sadece tek bir makinede kullandım özellikleri aşağıdaki gibi :

AMD Phenom II X6 1055T işlemcili (Donanımsal 6 çekirdek)
    Gigabyte anakartlı
    4 gigabyte hafızalı
    onboard Ati radeon HD 4250 grafik işlemcili

Bir fikir olumu bilmiyorum ama evvelden kullandığım avermedia galaxy usb tv kartım ile Samsung n150 netbookumda Sd (720*576) kalite sorunsuz kayıtlar yapabilmiştim... Aver3d ile de aynı kaydı yapabileceğimi umuyorum, ama denemedim...

GELELİM SORUNLARA....

Her güzel gibi bu ürününde ufak tefek sorunları var....

Bu güne kadar hep avermedia ürünlerini kullandım...

1-Avermedia DVDezmaker USB harici kaynaktan kayıt cihazı... (halen kullanıyorum)
    2-Avermedia AverTV Volar HX USB tv kartı
    3-Avermedia Galaxy USB tv kartı

Avermedia ürünleri ile ilgili en büyük şikayetim uzaktan kumandası... Bu güne dek hiç bir avermedia ürünü ile uzaktan kumandasını kullanamadım... Ne yaptıysam çalıştıramadım...
    Aver 3d ürünü ile beraber gerçekten çok donanımlı ve tv kartının bütün fonksiyonlarına müdahale edebileceğiniz bir kumanda geliyor... Kumandanın çalıştığını tespit ettiğim halde tv kartına müdahale edemedim... Benim için çokta önemli olmadığı için fazlada üzerine düşmedim...

Aver 3d ürünündeki bir sorunda 3d kayıt sorunu... ürünün özelliklerinde olan 2d yayını 3d olarak izlemenizi olanaklı kılan sistem gayet güzel çalışıyor.... Fakat bu yayını ilgili kayıt butonu olduğu halde 3d olarak kayıt edemedim... Kayıt 2d olarak gerçekleşti. Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum... Avermedia'nın yeni yazılımlarında sorunu çözeceğini umuyorum... Avermedia bu konuda iyi... Sürekli yazılımın yeni sürümünü çıkarıp sorunları çözüyor... Mesela :

Yazılım istediğiniz saat ve günde istediğiniz kanalın yayınını kayıt etmenize imkan tanıyor.... Üstelik bunu günlük, haftalık rutinler şeklinde de ayarlayuabiliyorsunuz...Bunun için bir kayıt listesi yaptınız... Bir önceki versiyonda olan bir hata... Diyelim program sd kayıt yapıyor... Sonra sıralamada hd bir kanal var... Bu noktada ya hata mesajı alıyorsunuz ya da kayıt sadece ses olarak gerçekleşiyordu... Son çıkan yazılımla bu sorun çözülmüş görünüyor....

Yine ilginç bir hatayı TRT HD kanalında yaşıyordum. Kanalı çevirdiğinizde görüntü geldiği halde ses gelmiyordu... Bireysel kanal ayarından ses ayarı yapmanız gerekiyordu... Yeni yazılımla bu sorunda çözülmüş durumda...

Evet aklıma gelenler bunlar.... Umarım merak eden arkadaşlar için yeterince aydınlatıcı olmuştur...Yeni gelişmeler olursa yine yazacağım....

• cihazın tüneri sinyal çekim kuvveti nasıl, türksatta tüm kanalları bulabiliyor mu?
  • Ben 60 cm lik çanak ile ve avermedianın sitesinde yayınlamış olduğu son yazılımı ile toplam 354 tv kanalı buldum...(Radyo Kanalları hariç)

• Sayın bahceci_savas,

Ürününüz hayırlı olsun. Ben de yeni aldım : Gold'dan...

Ancak sadece 210 kanal bulabildim.

Ayrıca tek kanal ve frekans yükleyemedim.

TRT HD ve A Haber HD Kanalları da çıkmıyor.

Kanal arama hakkında detaylı bilgi verirseniz, sevinirim.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aşk Kervanı -- 3 Mart 2012; 23:32:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahceci_savas

Avermedia ürünleri ile ilgili en büyük şikayetim uzaktan kumandası... Bu güne dek hiç bir avermedia ürünü ile uzaktan kumandasını kullanamadım... Ne yaptıysam çalıştıramadım...
    Aver 3d ürünü ile beraber gerçekten çok donanımlı ve tv kartının bütün fonksiyonlarına müdahale edebileceğiniz bir kumanda geliyor... Kumandanın çalıştığını tespit ettiğim halde tv kartına müdahale edemedim... Benim için çokta önemli olmadığı için fazlada üzerine düşmedim...

Ben avermeida trinity de winlirc ile dvbviewer ile çalıştırdım.

3d olayı iyi olmuş.Avermedia'ya ya tebrikler.
  • dsmart ın cam modülü bunda çalışırmı acaba
  • dsmart modül % 99 çalışması lazım. fakat dijitürk euro CI+ modül çalışır mı bilmiyorum, denemek gerekiyor.
  • Bu Ürün Şu an da sadece sanalmarketim.com da mevcut. başka alınabilecek bir yer yok mu? paralel ithalat ürünü alma da istemiyorum. sanalmarketim deki ürün paralel midir bilmiyorum ama gittigidiyorda paralel ithalat ürünü olarak satılıyor???
  • Konuyu Hortlattım biraz ama, alacaklar için söylüyorum. DSMART MODUL Açılıyor. Aşağıda resimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: aliakrep

Konuyu Hortlattım biraz ama, alacaklar için söylüyorum. DSMART MODUL Açılıyor. Aşağıda resimi.

hocam hangi program ile çalıştırdınız ? DVBViewer ile bn çalıştıramadım? kaç cm çanak kullandınız neler yapmam gerekiyor ayrıntılı söleyebilirmisniz?
    uzun zamandan beri kullanıyorum fakat dsmart yeni aldım

• arkadaşlar dvbviwer ile dsmartı çalıştırabilen oldumu ?
    normal kanallar açıyor ama şifreli kanalları dvbviwerda açamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliorala -- 30 Eylül 2013; 16:47:23 >
  • Aşağıdaki başlıktan cihazın kendi yazılımındaki hazır kanal listesine ulaşabilirsiniz. Kanal listesini bizzat kendim oluşturdum ve son derece günceldir.

https://forum.donanimhaber.com/avermedia-aver3d-satellite-tv-turksat-4a-hazir-kanal-listesi--131791610
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.