Şimdi Ara

Avea ya karşı tüketici mahkemesinde davayı kazandım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
20.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen ay Ev taşımamdan dolayı internet bağlantım kesildi.Yeni evde internet bağlantısını 20 gün boyunca gprs ayarlatarak gprs üzerinden yaptım.Ancak gprs ayarlarını yapan avea müşteri hizmetleri yetkilisi avea 1000 paketi 40 ytl dedi.1Gb = 40 ytl. Ben de 1 gb 40 ytl ise paket almazsam çokmu gelir diye sordum.O da o kadar fazla gemeyeceğini söyledi.
    Bugün Akşam üstü avea müşteri hizmetleri aradı ve faturamın henüz çıkmadğını fakat çok kabarık olduğunu 400ytl hemen yatırmazsam hattımın tek taraflı kapatılacağını söyledi ve hattı kapadı.
    Sonra ben tabi müşteri hizmetlerini aradım. Kb nin kaç ytl olduğunu sordum.
    epey bir aramadan sonra 0.2ykr/KB olduğunu söylediler.
    Telefonumdan data kullanımına baktım 550mb kullanmışım.
    Oda bu hesaba göre 1100 ytl +%18 +%25 =1600YTL civarına tekabül ediyor.Şu korkunç faturaya bakın.
    1GB =40ytl
    4GB=65 YTL
    550mb kullanım=3639 YTL .
    Arkadaşlar erdim bittim valla.Ne yapabilirim.Avukat arkadaş varmı bu forumda.Bana bilen birileri bir yol göstersin ltf..
    ============================================================================
    ============================================================================
    Evet arkadaşlar belki takip edenler olmuştur bu topiği. Aradan tam 1 yıl geçti ve avea ya açtığım davayı tüketici mahkemesinde kazandım.Mahkeme 3600 tl nin tarafıma iadesine karar verdi.Avea firması davayı temyiz etmedi ve dava kesinleşti.Bu tür davaları olanlara örnek teşkil eden bir davadır ve Tüketici lehine karar verilmiştir.Teşekkürler Türk Adaleti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scaen -- 23 Ocak 2010; 17:42:35 >

• valla bi hakkın yok gibi. Nekadar kullandıysan onu ödemelisin.
    Avukat arkadaşın v.s. olsa bile ilk önce faturayı ödeyip sonra itiraz etmelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phidias

valla bi hakkın yok gibi. Nekadar kullandıysan onu ödemelisin.
    Avukat arkadaşın v.s. olsa bile ilk önce faturayı ödeyip sonra itiraz etmelisin.
    2 kuruş 1 kb ise fatura normal gibi. Yapacak bişey yok. Avukatla konuşsan bile onlar sana öneride bulunmuş sen kabul etmemişsin gibi bir cevap verebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phidias

valla bi hakkın yok gibi. Nekadar kullandıysan onu ödemelisin.
    Geçmiş olsun hocam...Keşke paket alsaydın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bungee20

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: bungee20

İşi avukata devretmeden önce sulh yoluyla (fatura indirimi talep edin) halletmeye çalışın, eğer yardımcı olmazlarsa, azami ücretlendirme tutarının olmamasından (ki bu turkcell'de var, internet kullanımından en fazla 300 yada 400 YTL fatura geliyor) dolayı bir dava açılabilir.

Kolay gelsin.

Sulh derken kastınız nedir? Azami ücretlendirme nedir?

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    zaten musterı hızmetlerıyle gorusmenız kayıt edılmıstır adam fazla fark olmaz demıs bı bucuk mılyar fark olmus bence magdur durumundasınız bunu boyle soyleyınce amaan napalım dememesı lazım avea nın ama der
  • quote:

Orijinalden alıntı: 60kc3

zaten musterı hızmetlerıyle gorusmenız kayıt edılmıstır adam fazla fark olmaz demıs bı bucuk mılyar fark olmus bence magdur durumundasınız bunu boyle soyleyınce amaan napalım dememesı lazım avea nın ama der

Alıntıları Göster
    hocam gelişmeleri bizlede paylaş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

hocam gelişmeleri bizlede paylaş...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar henüz fatura elime gelmedi.Ama 400ytl yatırmamı istemişlerdi yatırmadığım için hattım tek taraflı kapalı.2 gündür uyku yüzü yok.4 yıldır avea üyesiyim.İnşallah avea bu kazığı çıkarır yoksa bittim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: scaen

Arkadaşlar henüz fatura elime gelmedi.Ama 400ytl yatırmamı istemişlerdi yatırmadığım için hattım tek taraflı kapalı.2 gündür uyku yüzü yok.4 yıldır avea üyesiyim.İnşallah avea bu kazığı çıkarır yoksa bittim..

Alıntıları Göster
    hata bu durumda konuşmalarınız kayıt edilmiştir

görüştüğünüz müşteri hizmetlerinin.
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Demek istediğim; avea'yı arayarak bu tutarı ödeyemeyeceğinizi, keza müşteri temsilcisinin de sizi yanlış bilgilendirdiğini, fatura indirimi talep ettiğinizi bildirin.

Eğer bunu kabul etmezlerse, tüketici hakem heyetleri, sonrasında tüketici mahkemelerine başvurarak, hakkınızı arayabilirsiniz. Azami ücretlendirmeden kastım, bu servisin ücreti belli fakat aynı zamanda paketlerle çok ucuza da kullanılabiliyor. Bu yüzden mahkemenin tayin edeceği bir tutarı ödeyip kurtulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Güzel bir yorum olmuş. Ayrıca eklemek istediğim şeyler var. Avea yı aradığınızda kanuni yollara başvuracağınızı, üst düzey bir avea yetkilisi ile görüşmek istediğinizi belirtin. Yoksa müşteri temsilcisi sizi sallamayacaktır. Görüşme kayıtlarının dinlenilmesini, sizi müşteri temsilcisinin yanılttığını MUTLAKA belirtin. Büyükşehir sınırlarındaysanız Avea nın bölge müdürlüklerine bizzat gitmenizi ve orda yüzyüze görüşmenizi tavsiye ederim.

Kanuni olarakta indirim talep etme hakkınız var. Hatta emsal internet paketi neyse onu öderim fazlasını ödemem diyebilirsiniz. Zira sizi Avea'nın yetkili müşteri temsilcisi yanıltmış. Bir nevi aveanın hilesi söz konusu.

Aveayla yapacağınız konuşmanın temel noktaları bunlar olmalı. Uyuşamazsanız önce faturayı yatırın, ardından vakit geçirmeden tüketici hakem heyetine başvurun. Orada sizi çok iyi bir şekilde yönlendirecekler. Miktar 800 YTL yi aşarsa tüketici mahkemesinde dava açmanız gerekebilir. Tüketici Hakem Heyetine başvuru ve Tüketici Mahkemesine dava açmak herhangi bir ücrete tabi değil.

Tabiki sulh olmak için elinizden gelen herşeyi yapın. Anlattığım süreç biraz yorucu ve sinir bozucu olacaktır. Dava açarsanız zaten 1 yıldan önce bitmez

• quote:

Orijinalden alıntı: SKELETER

quote:

Demek istediğim; avea'yı arayarak bu tutarı ödeyemeyeceğinizi, keza müşteri temsilcisinin de sizi yanlış bilgilendirdiğini, fatura indirimi talep ettiğinizi bildirin.

Eğer bunu kabul etmezlerse, tüketici hakem heyetleri, sonrasında tüketici mahkemelerine başvurarak, hakkınızı arayabilirsiniz. Azami ücretlendirmeden kastım, bu servisin ücreti belli fakat aynı zamanda paketlerle çok ucuza da kullanılabiliyor. Bu yüzden mahkemenin tayin edeceği bir tutarı ödeyip kurtulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Güzel bir yorum olmuş. Ayrıca eklemek istediğim şeyler var. Avea yı aradığınızda kanuni yollara başvuracağınızı, üst düzey bir avea yetkilisi ile görüşmek istediğinizi belirtin. Yoksa müşteri temsilcisi sizi sallamayacaktır. Görüşme kayıtlarının dinlenilmesini, sizi müşteri temsilcisinin yanılttığını MUTLAKA belirtin. Büyükşehir sınırlarındaysanız Avea nın bölge müdürlüklerine bizzat gitmenizi ve orda yüzyüze görüşmenizi tavsiye ederim.

Kanuni olarakta indirim talep etme hakkınız var. Hatta emsal internet paketi neyse onu öderim fazlasını ödemem diyebilirsiniz. Zira sizi Avea'nın yetkili müşteri temsilcisi yanıltmış. Bir nevi aveanın hilesi söz konusu.

Aveayla yapacağınız konuşmanın temel noktaları bunlar olmalı. Uyuşamazsanız önce faturayı yatırın, ardından vakit geçirmeden tüketici hakem heyetine başvurun. Orada sizi çok iyi bir şekilde yönlendirecekler. Miktar 800 YTL yi aşarsa tüketici mahkemesinde dava açmanız gerekebilir. Tüketici Hakem Heyetine başvuru ve Tüketici Mahkemesine dava açmak herhangi bir ücrete tabi değil.

Tabiki sulh olmak için elinizden gelen herşeyi yapın. Anlattığım süreç biraz yorucu ve sinir bozucu olacaktır. Dava açarsanız zaten 1 yıldan önce bitmez

Alıntıları Göster
    bir sonuç alıcağını sanmıyorum."o kadar fazla gelmez" cevabı yeterli bir yanlış cevap sayılmaz.
    deseydiki 1gb şu kadar lira eder o zaman yanlış cevap sayılırdı.nitelik değilde nicelik yani yaklaşık bir değer verdiği için müşteri hizmetleri bi sonuç alamazsın üzgünüm.keşke web sitesinden ücretlere baksaydınız

• quote:

Orijinalden alıntı: *RoyalBlue*

bir sonuç alıcağını sanmıyorum."o kadar fazla gelmez" cevabı yeterli bir yanlış cevap sayılmaz.
    deseydiki 1gb şu kadar lira eder o zaman yanlış cevap sayılırdı.nitelik değilde nicelik yani yaklaşık bir değer verdiği için müşteri hizmetleri bi sonuç alamazsın üzgünüm.keşke web sitesinden ücretlere baksaydınız

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: SinanBest

"Ben de 1 gb 40 ytl ise paket almazsam çokmu gelir diye sordum.O da o kadar fazla gemeyeceğini söyledi."

Sence 40 YTL ile 1600 YTL arasında fazla fark yok mu? Borçlar hukukunda sözleşmelerin yorumlanmasında dürüstlük kuralı uygulanır. Arada 40 kat'lık bir fark var.

• quote:

quote:

"Ben de 1 gb 40 ytl ise paket almazsam çokmu gelir diye sordum.O da o kadar fazla gemeyeceğini söyledi."

Sence 40 YTL ile 1600 YTL arasında fazla fark yok mu? Borçlar hukukunda sözleşmelerin yorumlanmasında dürüstlük kuralı uygulanır. Arada 40 kat'lık bir fark var.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar avea hattınız ile sadece arama yapmanızı ve sms atmanızı öneririm...Avea internette daha yeni......Bu konu da en tecrübeli ve sorunsuz işleyen turkcell.....

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: SKELETER

quote:

evet orası öyle ancak yinede dediğim gibi miktar belirtilmemiş.bir hak iddia edebileceğini sanmıyorum.zaten yazılı ve imzalı bir belgede yok.ses kaydında miktar belirtmiş olsaydı bile bir delil teşkil etmiyor.ses kaydı delil teşkil etmiyor diye biliyorum çünkü günümüzde ses kayıtları kolaylıkla montajlanıyor.bu yüzden mahkemede bir geçerliği yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *RoyalBlue* -- 24 Aralık 2008; 11:07:32 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: SKELETER

quote:

evet orası öyle ancak yinede dediğim gibi miktar belirtilmemiş.bir hak iddia edebileceğini sanmıyorum.zaten yazılı ve imzalı bir belgede yok.ses kaydında miktar belirtmiş olsaydı bile bir delil teşkil etmiyor.ses kaydı delil teşkil etmiyor diye biliyorum çünkü günümüzde ses kayıtları kolaylıkla montajlanıyor.bu yüzden mahkemede bir geçerliği yok.

Alıntıları Göster
    Söz konusu ses kayıdını zaten avea tutmuş. Yani davalı olan tarafın ses kayıtları bunlar dostum. Kısacası hukukta ikrar dediğimiz karşı tarafın iddialarını kabul etmektir. Yani ses kayıtları dedil olabilir. Takdiri delillerdendir. Hakim inandırıcı ve yeterli görürse geçerlidir. Tüketici Mahkemeleri de zaten genelde tüketiciyi haklı görmektedir.

• quote:

Söz konusu ses kayıdını zaten avea tutmuş. Yani davalı olan tarafın ses kayıtları bunlar dostum. Kısacası hukukta ikrar dediğimiz karşı tarafın iddialarını kabul etmektir. Yani ses kayıtları dedil olabilir. Takdiri delillerdendir. Hakim inandırıcı ve yeterli görürse geçerlidir. Tüketici Mahkemeleri de zaten genelde tüketiciyi haklı görmektedir.

Alıntıları Göster
    umarım öyle olur
    bu arada konuyu açan arkadaşda umarım bundan sonra daha dikkatli olur

• quote:

umarım öyle olur
    bu arada konuyu açan arkadaşda umarım bundan sonra daha dikkatli olur

Alıntıları Göster
    hocam ben adana adliyesinde çalışıyorum eğer gerçekten müşteri hizmetleri sizin dediğiniz gibi paket almazsanız pek farketmez dediyse dava açarsanız muhtemelen kazanırsınz çünkü müşteriyi yanıltmaya ve yanlış beyan vermekten dava açabilirsiz ama siz avea dan yetkili birisiyle görüşün ve durumunuzu anlatın. eğer kabul etmezlerse ki büyük ihtimalle kabul edeceklerdir
    etmezlerse de ses kaydını isteyin ve hemen davanızı açın... gelişmeleri paylaşırsanız elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalısırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: doganays

hocam ben adana adliyesinde çalışıyorum eğer gerçekten müşteri hizmetleri sizin dediğiniz gibi paket almazsanız pek farketmez dediyse dava açarsanız muhtemelen kazanırsınz çünkü müşteriyi yanıltmaya ve yanlış beyan vermekten dava açabilirsiz ama siz avea dan yetkili birisiyle görüşün ve durumunuzu anlatın. eğer kabul etmezlerse ki büyük ihtimalle kabul edeceklerdir
    etmezlerse de ses kaydını isteyin ve hemen davanızı açın... gelişmeleri paylaşırsanız elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalısırız.

Alıntıları Göster
    Dün Tüketici heyetine gittim herşeyden önce gelen faturayı yatırmamı avea ya ihtarname çekebileceğimi kazansam dahi karşı firmanın itiraz hakkı olduğunu vs söyledi.
    Kanuni yollar kapalı gözüküyor.Avea ile anlaşacağız artık bakalım fatura gelsin.Telefonumda aldığım verdiğim data toplamı 570mb gözüküyor.Bugün avea dan tarife bilgisi istedim orada şöyle bir ibare var
    Örnek Ücretlendirme: Abone 54 MB'lik bir Internet bağlantısı yaptığında ilk 10 MB 0.002 YTL/KB'den, sonraki 40 MB'i 0.001 YTL/KB'den, sonraki 4 MB'i ise 0.0005 YTL/KB ile ücretlendirilecektir.
    Buna göre kaç YTL gelir tam bilmiyorum.Ayrıca Telefonumdaki data transferi ile Avea nınki tutarmı onuda bilmiyorum.Beklemedeyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scaen -- 24 Aralık 2008; 16:12:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: scaen

Dün Tüketici heyetine gittim herşeyden önce gelen faturayı yatırmamı avea ya ihtarname çekebileceğimi kazansam dahi karşı firmanın itiraz hakkı olduğunu vs söyledi.
    Kanuni yollar kapalı gözüküyor.Avea ile anlaşacağız artık bakalım fatura gelsin.Telefonumda aldığım verdiğim data toplamı 570mb gözüküyor.Bugün avea dan tarife bilgisi istedim orada şöyle bir ibare var
    Örnek Ücretlendirme: Abone 54 MB'lik bir Internet bağlantısı yaptığında ilk 10 MB 0.002 YTL/KB'den, sonraki 40 MB'i 0.001 YTL/KB'den, sonraki 4 MB'i ise 0.0005 YTL/KB ile ücretlendirilecektir.
    Buna göre kaç YTL gelir tam bilmiyorum.Ayrıca Telefonumdaki data transferi ile Avea nınki tutarmı onuda bilmiyorum.Beklemedeyim..

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: scaen

Telefonumda aldığım verdiğim data toplamı 570mb gözüküyor.Bugün avea dan tarife bilgisi istedim orada şöyle bir ibare var

Dostum dur panik yapma hemen ücretlendirme esaslarına göre alınacak miktar çok abartı olmayacak. Müşteri temsilciside böyle dediyse vardır bir bildiği 1600YTL gibi abartı bir rakam geleceğini hiç zannetmiyorum.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: scaen

Telefonumda aldığım verdiğim data toplamı 570mb gözüküyor.Bugün avea dan tarife bilgisi istedim orada şöyle bir ibare var

Dostum dur panik yapma hemen ücretlendirme esaslarına göre alınacak miktar çok abartı olmayacak. Müşteri temsilciside böyle dediyse vardır bir bildiği 1600YTL gibi abartı bir rakam geleceğini hiç zannetmiyorum.

Alıntıları Göster
    Bu benimde başıma geldi internet paketi almadım... kullanım sürem ilk ay için 168 ytl geldi nevrim döndü... kullanmayı bıraktım ama o süreye kadar kulandığım kısıma da yani ikinci ay 124 ytl geldi ve ben toplamda 15 gün için 300 milyona yakın bi bağlantı ücreti ödedim... Arayıp dedim... Onlarda kullanmışsın öde dediler... Sinirlenip avea hattımı kapattırdım...

Şimdi Turkcell deyim... Ama IBB haricinde waptı gprs ti kullanmıyorum korkudan :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.