Şimdi Ara

Avea Jet modemde Turkcell sim karti kullanımı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
49.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

quote:

Orijinalden alıntı: cool_eagle

bende dün aveajet aldım. mf190 modeli. Avea yı aradım kilit kodu 1haftaya gelir dediler. Turkcell sim kart takınca kilit kodu sormuyor. Sadece desteklenmeyen sim diye uyarı veriyor. Kod gelince nereye gircem kodu. Kodu girecek hiçbir ekran gelmiyor.

ben avea jet modem sim kartımı çagrı merkezi açtı.modemin üzerındeki bilgilerı sordular,hemen 3-5 dakikada halletmilerdi.bu kod başka yerden aveya gelmıyorki.zaten o kodlar ellerınde var...anlayamadım bu durumu..bence tekrar arayın.keşke vodafon modem veya vınn modem alsaydınız,her üç operator sim kartını kullanırdınız.turkcell ve vodafon aynı marka modem kullanıyor.avea ise ayrı marka zte kullanıyor...

üretici firma kodu göndermemis daha dedi. Daha dün aldım belki ondandir. Kodun hemen gelmesi o kadar önemli değil ama bana kod soran ekran gelmiyor. Sadece desteklenmeyen sim diye uyarı veriyor

• Ben avea zte mf 636 modelinde turkcell kontörlü data sim kart ile tıkır tıkır internete bağlanıyorum tek sorunum her söküp takmamda 2277 den gelen sim kart bilgilerinizi güncelleyin mesajı turkcelli aradım ama bilemediler ne olduğunu? Bilen varsa beri gelsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: levi karakian

Ben avea zte mf 636 modelinde turkcell kontörlü data sim kart ile tıkır tıkır internete bağlanıyorum tek sorunum her söküp takmamda 2277 den gelen sim kart bilgilerinizi güncelleyin mesajı turkcelli aradım ama bilemediler ne olduğunu? Bilen varsa beri gelsin :)

bende niye geçersiz simkart diye hata veriyor ki yaa
  • sim lock yaptırdınız mı?
  • quote:

sim lock yaptırdınız mı?

sim lock nedir nasıl oluyor. Ben hiç bişey yaptırmadım.
  • Avea müşteri hizmetlerini arayıp 3g modemin sim lock şifresini alacaksınız şifreyi kaldıracaksınız yoksa olmaz...
  • quote:

Avea müşteri hizmetlerini arayıp 3g modemin sim lock şifresini alacaksınız şifreyi kaldıracaksınız yoksa olmaz...

tamam orda sorun yok. Ama ben başka sim kart takınca kod gireceğim bi ekran gelmiyor.müşteri hizmetleri kodu 1hafta içinde bana bildirecekmis. Ama kod gireceğim ekranı bulamadım. Kod girecek ekran çıkmıyor
  • quote:

quote:

Avea müşteri hizmetlerini arayıp 3g modemin sim lock şifresini alacaksınız şifreyi kaldıracaksınız yoksa olmaz...

tamam orda sorun yok. Ama ben başka sim kart takınca kod gireceğim bi ekran gelmiyor.müşteri hizmetleri kodu 1hafta içinde bana bildirecekmis. Ama kod gireceğim ekranı bulamadım. Kod girecek ekran çıkmıyor

Kodu size bildirdikleri an müşteri temsilcisi sizi yönlendirir zaten şu an kod olmadığı için bağlanmanız da mümkün değil... :(
  • quote:

quote:

quote:

Kodu size bildirdikleri an müşteri temsilcisi sizi yönlendirir zaten şu an kod olmadığı için bağlanmanız da mümkün değil... :(

bugün aradım işte kod gireceğim ekran çıkmadı başka sim kart takınca diyorum. Çıkar diyo. Çıkmadı diyorum çıkar diyo. Tamam dedim bende :D olmadı üretici firmayla konuşurum

• Arkadaşlar Konu Acayip saptı ama konu ile ilgilenen çok kişi var benimde bir sorunum var buraya yazmak istedim tüm yorumları okumama rağmen çözemedim sorun şu

benim vodafone hatım var AYLIKCEPNET paketi yapıyorum ve telefonu pc ye bağlıyorum dial up networking ile internete giriyorum ama arkadaştan aldımğım bi jet var (Vınn vodem falan) aveanın ttnet ile antlaşmalı modemi ben telefonun hattını bu modeme takarak internete girebileceğimi düşündüm ttnet Internet adında bir programla bağlantı sağlanıyor, Ayarlar tabından 3G/EDGE ayarlamasında bir tek avea internet var buraya vodafonu ekliyorum yine olmuyor kullandığım programın ve modemin sürümlerini bilmiyorum ve sim kilidide açtırmadım (arkdaştan ödünç aldım modemi) ayrı hat takıncada sim kilidini girilecek ekranda çıkmıyor ben ayarlardan olduğunu düşünüyorum resim aşağıda ;

Avea Jet modemde Turkcell sim karti kullanımı

Programın Arayüzü ve aldığım hata :

• gecersiz sim kart diyor neden bunu nasıl cözcez jetmodem kilit kodunu avea dan aldım kodu nasıl gircem acılcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrexst

gecersiz sim kart diyor neden bunu nasıl cözcez jetmodem kilit kodunu avea dan aldım kodu nasıl gircem acılcak

aynı sorun bendede var çözemedim. Kodu girecek ekran çıkmıyor
  • kimse bilmiyor sanırım bu sorun neden kaynaklanıor
  • quote:

kimse bilmiyor sanırım bu sorun neden kaynaklanıor

benim kodum gelmedi hala gelince üretici firmayı arıcam
  • Merhaba,

Avea'nın kampanyasından 29 TL 'ye Jet Modem aldım.

Modemin modeli MF190. Müşteri hizmetlerini arayarak SIM lilit açma kodunu aldım fakat,
    Jet modeme Turkcell sim kartımı takıp programı çalıştırdığımda pin kodunu girdikten sonra,
    "Desteklenmeyen SIM" şeklinde bir hata mesajı veriyor.

Diğer arkadaşların yazdığı gibi, bende de sim kilit açma kodunu girebileceğim bir menü mevcut değil.

Bendeki programın ekran görüntüsünü ekledim.
    Jet modemle Avea dışındaki operatörlerin SIM kartlarını kullanabileceğim başka bir program var mı acaba?
    Mobile Partner programını yükledim fakat modemle bağlantı kuramadım.

Tecrübesi olan arkadaşların fikrine ihtiyacım var. Teşekkürler.

• bu sim kabul edilmedi cok kişide oluor avea aradım modem üretici firma ya yollamamı söyledi modem firmaya yolladım cevabını bekliyorum
  • quote:

bu sim kabul edilmedi cok kişide oluor avea aradım modem üretici firma ya yollamamı söyledi modem firmaya yolladım cevabını bekliyorum

çok saçma bu iş ya. Tereddütüm vardı avea almadan önce. Şimdi aldigma pişman oldum. ne kota sorgulayabiliyorum, ne kilit kodu alabiliyorum nede kodu girebiliyorum.
  • Ben de tam Jet Modem alıp Turkcell hattımla kullanmayı düşünüyordum.Kafam karıştı şimdi.
  • Ben Programı kendime göre değiştirdim. Sim kodunuda kendim kırdım

Resimi görmek için Tıklayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omuryavuz -- 22 Temmuz 2011; 21:07:49 >
  • benım tecrubem,mobil partner de avea jet modem çalışmıyor.ancak mobil partnerde sadece huawei marka modemler çalışıyor....yanı vınn ve vodem. avea jet modem ayrı marka yani zte oldugu için mobil.part. de çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEMİRCİEFE -- 22 Temmuz 2011; 22:04:17 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.