Şimdi Ara

Avcı Wing Tsun Videolu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar wing chuna başlamayı planlayanlar bence avcı wing tsuna yönelmeli bende öğrenciyim.Sokak için en etkili ve kısa öz teknikler wt haricinde eskrima ve mma yer güreşi öğretiliyor 3 sistem var yani.Salih Avcı şuanda Türk Kolluk Kuvvetlerimize eğitim veriyor.Sitesinden okullar bölümüne girip hangi illerde okullar var bakabilirsiniz.

2014 yıla veda videosu :https://www.youtube.com/watch?v=HNfJezHt5I8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jetleee -- 16 Mart 2016; 3:12:57 >

• Selamlar, kişisel yorumum bu sporun bazı öğretilerinin hayali olduğudur. Örnek vermek gerekirse videoda 2.08'de ki hareket uygulanırken rakip hiç bir şey yapmıyor. Gerçek bir sokak kavgasında adam o adrenalinle tüm gücünü ortaya koyacaktır, atik ve sert hareketler sergileyecektir. Zincirlerini koparmış boğa gibi hareket eden bir vücuttaki kasılmış bir kolu öyle kapana alıp arkasına geçmek bana pek mümkün gelmiyor. Videoda da görüldüğü üzere rakip yumuşak hareketlerle karşısındakinin hareketlerine uyum sağlıyor, karşı koymuyor. Kısaca anlatmak istediğim nokta şu, bu videoda izlediğimiz savunma durumundaki insanlar ortaya güç koymuyorlar. Bu da işi şova dönüştürüyor. İnternetteki gerçek sokak kavgası içerikli videolarda da böyle hareketleri hiç göremiyoruz zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdamBaliKokusu

Selamlar, kişisel yorumum bu sporun bazı öğretilerinin hayali olduğudur. Örnek vermek gerekirse videoda 2.08'de ki hareket uygulanırken rakip hiç bir şey yapmıyor. Gerçek bir sokak kavgasında adam o adrenalinle tüm gücünü ortaya koyacaktır, atik ve sert hareketler sergileyecektir. Zincirlerini koparmış boğa gibi hareket eden bir vücuttaki kasılmış bir kolu öyle kapana alıp arkasına geçmek bana pek mümkün gelmiyor. Videoda da görüldüğü üzere rakip yumuşak hareketlerle karşısındakinin hareketlerine uyum sağlıyor, karşı koymuyor. Kısaca anlatmak istediğim nokta şu, bu videoda izlediğimiz savunma durumundaki insanlar ortaya güç koymuyorlar. Bu da işi şova dönüştürüyor. İnternetteki gerçek sokak kavgası içerikli videolarda da böyle hareketleri hiç göremiyoruz zaten.

Doğru diyorsun bu video yila veda videosu.2016 yila veda cekildiginde gitmeni isterim ucretsiz ozaman kafandaki tum sorulara cevap bulursun otada uygulamali bir sekilde.Ayrica Salih Avci yi arastirmani oneririm :) selametle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Selamlar, kişisel yorumum bu sporun bazı öğretilerinin hayali olduğudur. Örnek vermek gerekirse videoda 2.08'de ki hareket uygulanırken rakip hiç bir şey yapmıyor. Gerçek bir sokak kavgasında adam o adrenalinle tüm gücünü ortaya koyacaktır, atik ve sert hareketler sergileyecektir. Zincirlerini koparmış boğa gibi hareket eden bir vücuttaki kasılmış bir kolu öyle kapana alıp arkasına geçmek bana pek mümkün gelmiyor. Videoda da görüldüğü üzere rakip yumuşak hareketlerle karşısındakinin hareketlerine uyum sağlıyor, karşı koymuyor. Kısaca anlatmak istediğim nokta şu, bu videoda izlediğimiz savunma durumundaki insanlar ortaya güç koymuyorlar. Bu da işi şova dönüştürüyor. İnternetteki gerçek sokak kavgası içerikli videolarda da böyle hareketleri hiç göremiyoruz zaten.

dışarıdan bakınca öyle gözüktüğü konusunda haklısın. ama işin aslı düşündüğün gibi değil. ancak canli canli başina gelen anlayabilir. daha önce hic bir wing tsun sifusunun salonuna misafir oldun mu? bi git izle sorularini sor. ne kaybedersin ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5966A6FE1 -- 10 Mart 2017; 12:16:9 >

• Gittim zaten hocam berat uylukcunun salonunda 2 ders izledim. Bu sadece benim görüşüm, işin içinde değilim tabi ki ama videoda gördüklerimi söyledim ve bunlar açık net. Bu tarz videolarda karşıdaki kişi karşı koymuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Gittim zaten hocam berat uylukcunun salonunda 2 ders izledim. Bu sadece benim görüşüm, işin içinde değilim tabi ki ama videoda gördüklerimi söyledim ve bunlar açık net. Bu tarz videolarda karşıdaki kişi karşı koymuyor.

hocam gitmek yetmez derse katıl. hocaya soru sor.

"hocam tekniğime bakar mısınız?" de

" wing tsun'u merak ediyorum bana birkaç basit wt saldırısı yapar misiniz? " de.

" hocam bir yumruk atsam nasıl karsilarsiniz" de bir yumruk at.

" hocam low kicki nasil karsilarsiniz" de bir low kick at.

ancak görünce anlarsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5966A6FE1 -- 10 Mart 2017; 20:49:50 >
  • quote:

Gittim zaten hocam berat uylukcunun salonunda 2 ders izledim. Bu sadece benim görüşüm, işin içinde değilim tabi ki ama videoda gördüklerimi söyledim ve bunlar açık net. Bu tarz videolarda karşıdaki kişi karşı koymuyor.

konuştu yine büyük usta :D:D
    kendine bu kadar çok güveniyorsan ve wing chun tekniklerinin işe yaramadığına inanıyorsan, ufak bir maç teklif et sifuya..dişlerini eline versin :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.