Şimdi Ara

Av Tüfeği Alıcam Tavsiye, Yönlendirme İhtiyacım Var... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37
Cevap
0
Favori
105.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Youtube de felan kim kaç metreden ne vuruyor bilmem.
    Ben denemeden inanmayı bırakalı çok oldu.
    Lütfen deneyimleyip tecrübe ettiğiniz konularda konuşalım.

% 25 güç kaybı demek veya güç önemli değilse otomatik alın demek ben bu konudan hiç anlamıyorum demek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gazlı tüfekte güç kaybı %5-10 arası diye konuşulur. Kinetik tüfekte böyle bir kayıp yoktur. Eğer domuz avındaysanız ki, gidenler bilir : öyle kolay kolay yıkılmaz hayvan koltuk altı, kafadan vurulmadıktan sonra. Bu nedenle otomatik tüfek esastır. Ayrıca yıkımın arttırılması için barutu fazla ve mantarlaşma sağlayıp hayvana nüfuz edecek tek kurşunlar kullanılmalıdır. Mesela federal, rc, bp gibi. Yaf ve zuber ile kolay kolay yıkılmıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamın alyküm herkese..bende atıcılık ve avcılık için araştırırken stoeger m 3000 için baya iyi yorumlar gördüm..1500 tl fiyatı..alınırmı varmı kullananlardan önerisi olan
  • Tercihiniz ne oldu?

Bence maddi durum sorun değilse 3 tane alın.

1)47cm kaliteli pompalı (Domuz avi-ev savunma için)

2) Eğlence keyif için Şarjörlü Otomatik tüfek.

3) Çifte/Poze zaman ilerledikçe ve kendinizi geliştirdikçe 2 fisekte yeter diyeceksiniz.ben çifte seviyorum doldur boşalt daha kolay ama çifteler eski mantıkla 71cm veya 76cm namlu ile satılıyor 66cm namlu mobil sok ile çoğu avda yerde kullanılabilir aslında!!!

• Hayvanları öldürmek size nasıl spor olarak geliyor ben anlamıyorum.

Resmen cinayet.

Neyse sizin tercihiniz tavsiyem 212 otomatik al.
  • ibo83 kullanıcısına yanıt
    Domuz avı için namlu uzunlugu ve slut namlu mobil şok şerit arpacık bilgisi vs varsa bu durum cıft tetık tek tetık durumu namlu alasımı vs hakkında bılgı verır mısınız ? SUPERPOZE olucak..direk marka da verirseniz iyi olur özellikle deliciliği yakıcılıgı yıkıcılıgı guclu olması önemlı domuz ıcın..kullanıcı adımı etıketlersenız sevınırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ak14

Domuz avı için namlu uzunlugu ve slut namlu mobil şok şerit arpacık bilgisi vs varsa bu durum cıft tetık tek tetık durumu namlu alasımı vs hakkında bılgı verır mısınız ? SUPERPOZE olucak..direk marka da verirseniz iyi olur özellikle deliciliği yakıcılıgı yıkıcılıgı guclu olması önemlı domuz ıcın..kullanıcı adımı etıketlersenız sevınırım

Domuz avı için pompalı daha mantıklı

Salih namlu şeritli veya şerit siz

Kurşun atimina uygun

51cm slug

Akkar-Armsan-Hatsan olabilir max 1000-1500tl
    @ak14
    @ak14

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 18 Mayıs 2017; 8:37:27 >
  • İlla superpoze derseniz bence klasik her zaman daha iyidir

Huğlu 104a Çift tetik slug namlu sipariş verin derim..

Kooperatif siparişle üretiyor

✓Kasa-Alasim: Normalde superpoze ler hafif olsun diye Aluminyum oluyor 2-3kg size Çelik kasa gerekli biraz daha ağır

✓Namlu: normalde şok olmaz biri dar diğeri geniş olur.ust sacma,Alt kurşun atmaya uygundur.. isterseniz mobil şoklu alıp her 2sini kurşun atabilirsiniz!!

✓Markalar: Huglu-Akkar-Hatsan-Armsan-Vursan-Yildiz-Sarsilmaz

• pompali zahmetli ve hedeften cekim esnasinsa kacirmamak icten bile degil ben kursun sayisiyla degi aticiligimla avlanmak istiyorum ki zevki adrenali riski de burada..Artik tufeklere vs de sinirlama getiriliyor 2+1 seklinde bu nedenle en guzeli bana ve sekil semal olarakta poze geliyor..51 cm kisa sanki 61 idealdir uretimde cok olsa 16kalibre tercih edexegim ama sanirim ya 12 yada 20 uzerine yogunlasacagim..agirlik pek onemli degil alisirim saglamlik evveliyadelik daha onemli ki agirkik sahlanmahk azaltaxaktir..serit fosforlu gez arpacik vuciut durusu nisangahina ek olarak goz nisangahimi artiraxagini dusunuyorum sadexe dipcik boyu ve el kundagi gibi ayrintilar kaliyor dipcikte sportif pozelerde bulunan cikimti omuzluk her marka modelde oluyormu bilmiyorum kisaxasi guclu birsey ariyorum..tavsiye kundak dipcik agaciniz mevcut mu ? yildiz dan tanidik buldum sanirim onun uzerinden birseyler yapmayi planliyorum bu aralar..
    mobil sok slug duz vs gibi namlu uclari fsrki nedir kursun atimina dayanimi nedir bu onemli ..sisme patlama catlama olmasinda..farkini tam kavrayamadim sacma atmak icin degisik soklar var sanirim toplama yada dagitma icin ..kucukken koyde tek kirma ile herkes herseyi vuruyormen bunca detay neden o kac yillik namlular gunumuz mermilerini dahi atiyor ki karabarut atan namlular bunlar hala acma catlama yapmiyor yaglandigini dahi hatirlamam ama bugunki namlulari duyuyoruz fln o nedenle cekincem ve bilgisizligim var bu konuda

av turlerim oncelikle domuz sonra tavsan ..ucar avlari oek bilinmez bzm oralarsa bende bilmem..karsima yabani hayvan daha cok cilar diye dusunuyorum ayi geyik cskal kurt vs..Bu nedenle etkili birsey ariyorum kursun stimina uyhun sacmada eh brz ativersin..

slug sok namlu farkini bilmiyorum

tek tetik ddaha cazip geliyor cift tetik itici ama ikisinede alismak mesele ama tercihim tek tetikten yana simdilik

bahsettigim konularsa brz detay verirseniz sevinirim ilginize tskler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ak14 -- 28 Haziran 2017; 8:57:8 >
  • bahse konu markalari biliyorum ama tercih kisimlari cok sacma ve bilgi hic yok ne ne icin alinir vs givi yada ekleme ciksrtma gibi ozel yaptirirsak ayri tsbiki ama 1500 e de var 3500 e de var tufek ve ikisini kiyasliyorum tek fsrk ceviz kundsk ve renk bazilarinda ise gravur..bi gravur farki 2bn lirs mi madem oyle modellerin isimlerk neden degisik..bu nedenle dsnisma ihtiyaci duydum..

• SArsılmaz sa-w 700 veya sa-x 700

Yarı otomatik 20 kalibre kullananız varmı

• 12 kalibre süperpoze av tüfeğim var..bıldırcın,çulluk.. avı için küçük hafif bi av tüfeği istiyorum..sa-x 700 polimer dipçik..ama dipçik ayar pulu yokmuş sanırım..sa-w 700 ceviz dipçik olduğundan dipçik ayar pulu varmış..ama tüfeğin yanın da mı geliyor yoksa ekstradan alınıyor mu bilmiyorum..ben sa-x 700 almayı düşünüyorum..dipçik düşüklüğü ile ilgili bira sorun yaşıyorum..sanırım boyun kısmım uzun geliyor..yanağımı aşağı indirip omuzu mu kaldırmazsam olmuyor..bu şekilde atışlar da süper poze ile yoruyor

• selamlar öncelikle yıllardır avcılık yapmaktayım.size önerim atlantis marka as gold yada ultra max modeli hem ekonomik hem çok kaliteli tüfekler.gazlı veya kinetik sisteme gelince ikisininde artıları eksileri mevcut her kullanımdan sonra temziliğini yaparım diyorsanız gazlı sistem tavsiye ederim kesinlikle fişek seçmez dengesiz atışlarda tutukluk yapmaz sizin için daha kullanışlı olacaktır saygılar...
  • Merhabalar arkadaşlar, Limitim 5000 TL Otomatik av tüfeği almayı düşünüyorum. Sadece Domuz için kullanacağım Yerli & Yabancı hangisini almamı önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Msenel05

Merhabalar arkadaşlar, Limitim 5000 TL Otomatik av tüfeği almayı düşünüyorum. Sadece Domuz için kullanacağım Yerli & Yabancı hangisini almamı önerirsiniz?
    Armsan phenoma veya paragon, stoger m3000 slug namlulara bakabilirsiniz

• Herkese Hayırlı Günler;
    Yivsiz av tüfeği alacağım, belgeleri tamamladım teslim ettim. Satın alma belgemi teslim aldım. Şuan iş tüfeği almakta. Merak ettiğim bişey var. Tüfeği internetten başka şehirden sipariş vereceğim, telefon ile de görüştüm bayiyle. Satın alma belgesini kargo ile göndermem gerektiğini söylediler. Böyle bişey varmı ? Herhangi bi anlamda sorun olurmu ? Teşekkür ederim şimdiden.

• Merhaba ben av tüfegi alacağım yarı otomotik ama hangi tüfeği alacağım bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz fiyat en fazla 2500 tl civarı

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.