Şimdi Ara

AV Receiver Tavsiye?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Daha önce kullandığım bir sistem yok.Amatör speakerlar ve müzik seti amfisi kullanan birisiydim.
    Yeni yeni biraz kaynak ayırabiliyorum. Amfi için yaklaşık 1000-1500TL bütçe ayırdım. Yurtdışında tanıdık akrabam var ordan amfi getirmek ve sistem toplamak istiyorum.
    Müzik ve sinema vazgeçilmezlerim. Ancak apartaman hayatı olduğundan pek fazla yüksek seslere de çıkamıyorum maalesef.

Yabancı review sitelerini biraz dolaştım ama tabi kullananlar bu işlerin erbapları kadar bilgili değilim. Tabiki hoparlör için şu an bir seçimim yok ileriki zamanda onu da sizlere danışırım.

Alabileceğim amfileri aşağıda sıralıyorum.Kafam oldukça karıştı!!!
    Sizce hangisini tercih etmeliyim.
    Konu hakkında tecrübeli arkadaşlardan fikirlerinizi bekliyorum.
    Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

SONY STR-DN840
    SONY STR-DN1040
    YAMAHA RXV-377
    YAMAHA RXV-475
    YAMAHA RXV-477
    YAMAHA RXV-575
    YAMAHA RXV-675
    YAMAHA RXV-775

HARMAN KARDON AVR-171
    MARANTZ NR-1504
    MARANTZ NR-1604
    PIONEER VSX-923
    DENON AVR-X2000
    DENON AVR-X3000
    ONKYO TX-NR626
    ONKYO TX-NR828
    CAMBRIDGE AUDIO AZUR 551R

Bu aletlere gücüm yetiyor fakat arıza çıkarmaları hakkında ses kaliteleri (tabiki hoparlör çok çok önemli) hakkında bağlantı problemleri hakkında hiç bir fikrim yok.

Yardımınızı bekliyorum.
    Saygılar

• medicalender kullanıcısına yanıt
    Bunların sadece amfi olduğunun farkındasınız değil mi? 1000-1500tl'ye ancak bu amfileri alabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki 1000-1500tl de hoparlörlere ayırmanız gerek.

Elinizde hoparlör varsa tabii ki bu bütçeyi komple AVR'ye ayırabilirsiniz. Tabii burada elinizdeki hoparlörlerin modeli ve direnç değerleri de önemli.

Bunun dışında Sony ve Pioneer, Türkiye'de uygun fiyatlı satılıyor. Sadece Sony 1040 TR'de yok. Onun yerine 1100tl'ye 840 modeli alınabilir.

Şahsi görüşüm yurtdışından AVR getirilecekse TR'de pahalı satılan Onkyo olabilir. Bu fiyat aralığında 626 yada 727 güzel alternatifler olabilir.

Ki şu an Sony 840 kullanmama rağmen eski Onkyo 509 AVR'nin çok daha güzel bir sesi vardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sony dn 840 ın fiyatı 700 tl ye geliyor. ancak eski bir model galiba.
    Evet üstadım şu anda hoparlör almadım ama focal chorus 726v güzel bir seçenek olacak galiba.
    Onkyolar konusunda ise çok yetenekli aletler donanım olarak fakat ses olayı nasıl hiç bilmiyorum. Bazı forumlarda onkyo için hiç iyi bahsetmemişler içinde kullanılan malzeme kalitesi kötü filan demişler. Almışken beni 7-10 yıl götürsün isterim.
    Sony 840, 2013 yılı modeli yani eski değil. Zaten geçtiğimiz son 3-4 yılın AVR'leri arasında teknolojik olarak pek fark yok. Mesela sıfır kutu bulabilsem Onkyo'nun 2012 modeli olan 616 yada 717'yi hiç düşünmeden alırım.

Aletlerin bozulma olayı her teknolojik alette olduğu gibi şans işi.

Hoparlör konusunda ise focal hiç dinlemediğim için yorum yapamam. En mantıklısı elinde focal hoparlör olan bir mağazada farklı Avr'ler ile dinlemek. Hangisi ile daha uyumlu ise AVR seçiminizi ona göre yaparsınız.

• teşekkürler diğer amfiler hakkında düşünceleriniz neler?
  • Ne kadar ilginç bir bölüm. Stereo bölümünde soruyoruz Ev sinema sistemlerinde cevaplanıyor, ev sinema sistemlerine sorulması gereken stereoda cevaplanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeWe -- 20 Mayıs 2014; 12:02:55 >
  • DeWe D kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Eğer hoparlör olarak Focal chorus 726 düşünüyorsanız Denon avr x 2000 yada 3000 modeli idealdir.Sinema ve müzik performanslarıda iyidir.Yada Marantz SR 5008 modelini düşünebilirsiniz.Diğer saydığınız markalara kıyasla bu modellerin müzik kaliteleri daha iyidir.
  • Quincy34 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler dali zensor 7 ile focal chorus 726 kafamı karıştırdı iyice focal i dinledim fakat dali zensor nasıl acaba onkyo TX-NR 626 aslında gözüme ilişti iyice bluetooth ve wifi olması aklımı çeliyor
  • bir öneride benden :http://forumaudioshop.com/pro/t-748-v2.html bence degerlendirilmesi gereken bir secenek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 24 Mayıs 2014; 15:10:50 >
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    yok yavuz bey teşekkürler tavsiyeniz için.Bir kaç kıyaslama yaptım internette NAD özellikleri bakımından eksik kalıyor çıkışları da kuvvetsiz geldi ama kağıt üzerinde tabiki uygulamada nasıl bir ses verir hiçbir fikrim yok.Teşekkür ederim ilginiz ve tavsiyeniz için..
    Merhaba
    Dali zensor 7 de iyi bir hoparlördür,fakat chorus 726 ile denk bir hoparlör değildir.Onkyo nun yeni model receiverlarıda oldukça başarılıdır ,wifi ve bluetooth avantajı vardır,zaten ürünlerde airplay özelliği olduğu için bluetooth fazla kullanılacak bir özellik değildir.Müzik performansına bakarsanız bir denon,marantz kadar başarılı değildir.Diğer tüm marka modeller receiverlarda bir ( access point ) aparatıyla kablosuza çevrilebilmektedir.
  • Bende sistemi update etmeye karar verdim.Onkyo Tx-Nr 828 düşünüyorum Hoparlör olarakta uygun fiyata Klipsch Rf 62ll arıyorum bakalım.Dali Zensor Dalinin giriş seviyesidir pek memnun olacağını sanmıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.