Şimdi Ara

Autocad Acil yardim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaslar.. Autocad 2009 2d autocad classic modunda cizim yaparken, ornek olarak 100 birimlik bir dogru ciziyorum fakat ekranda bittigi noktayi goremiyorum. Format menusunden drawing limits`ten degerleri degistiriyorum ama sonuc yine ayni.. Cok basit bir olay ama bir turlu gideremedim sorunu.. Yardimci olabilecek biri var mi?

• default ayarlar
    Specify lower left corner or [ON/OFF] <0.0000,0.0000>:
    Specify upper right corner <420.0000,297.0000>:
    şeklinde
    sen bunları
    Specify lower left corner or [ON/OFF] <0.0000,0.0000>:
    Specify upper right corner <42000.0000,29700.0000>:
    olarak ayarla. Birde ekranı zoom extend yada zoom vmax ile sığdıramıyormusun?
  • Hocam cevap icin tesekkurler. Verdigin degerleri girdim ve sorun cozuldu..Yalniz autocad`i acip kapattigimda yine sorunlu haline geri donuyor. Bunu kalici olarak ayarlamam mumkun degil mi?
  • Autocad açılışta kendi çerisindeki bir dwg dosyasından bu ayarları alıyor. Bu dosyayı bulup istediğin ayarları yapıp kaydedersen yeni açtığın dosyalar o ayarlar yüklenerek gelir.
    Şu an ben hatırlamıyorum hangi dosya olduğunu. Diğer bir yolda lsp dosyasına ek komutlar ekleyip ayarların yapılmasını sağlamak.
  • Benim bilgisayarımda baktım şimdi
    C:\Users\acerpc\AppData\Local\Autodesk\AutoCAD 2007\R17.0\enu\Template\acadiso.dwt
    dosyasından alıyor bu dosyayı autocad de open ile açıp ayarları yapıp (layer oluşturma, dimstyle vs.) kaydedersen yeni açtığında hep o şekilde gelir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.