Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (139. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.219
Cevap
134
Favori
844.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sedan mi sportback mi arac?Benim arac sedan 11bine geldi bu tarz bir durum ile karsilasmadik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EUS E kullanıcısına yanıt
    Araç sportback.
  • gokhan99747 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam öncelikle.

Evet yeni araç olduğundan olmuştur. Rodaj süresince de gelir daha sonra zorladığınızda da gelir. Ben başlarda normal kullanımda tecrübe etmiştim ilk günlerde tüm disklerden yanık kokusu geliyordu. O geçti ama daha sonra ilk kez yokuşlu yerlere tırmanınca belirgin baskı balata kokusu gelmişti baya şaşırmıştım. Yanan aracı bırakmış gibi hissetmiştim :)

Allah kaza bela vermesin
    Yeni araçtan kablo yanığına benzer kokularda gelebiliyor, yanı hissettiginiz koku karismis olabilir, manevrada degilde zorlandiginda balata kokar, mesela araçta fazla varken bayırda geri gitmeye çalışırken olur

• halil_ibrhm kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam sizin aracınız da hayırlı olsun güle güle kullanın.

A3 golf 7'den sonra kesinlikle daha sessiz tok ve iyi yol tutuşa sahip. Hızlanması 1.2 tsi motora göre de hissedilir şekilde iyi. Tek eksisi camları küçük görüş açısı biraz dar.

Bu stronic şanzımana alışmam biraz zaman alacak gibi görünüyor, bir de seramik koruma yaptırmayı düşünüyorum fakat en az 1800 tl fiyat çekiyorlar Ankara'da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhan99747 -- 29 Ekim 2017; 9:28:32 >
    Öyle maalesef arz talep dengesizliğinden çok anlamsız rakamlar çıkmaya başladı. Bende yeni aldığımda çok düşündüm ancak mantıklı gelmedi sonuçta ankara şartlarında seramik de yaptırsanız 1 yıl parlaklığını korur diye düşünüyorum. Bunu uzatmak için özel şampuanlar ve yün eldiven gibi şeylerle yıkayıp bilmem neyle kurulamak gerekiyor. Çok uğraştım ama bahçeli eviniz yoksa pek olası değil o da. Araç garajdan garaja gidecekse düşünülebilir ancak açıkta bırakıyorsanız çok uzun ömürlü olmasını beklemeyin derim o kadar para verseniz bile.

Ben boya koruma yaptırdım ondan da memnun kalamadım. Yine bu yıkamacılardan ötürü sanırım cila akma yaptı siyah araçta yer yer beyaz lekeler oldu gördükçe canım sıkılıyor. Gerçekten aracınızı ya kendiniz rahatça yıkayacaksınız ya da bir kaç butik yere bir yıkama için 100 TL den fazla vereceksiniz. Bunlar olmadığında aracın çizilip zamanla parlaklılığının azalmasına göz yummak gerekiyor. Benim tecrübem budur.

Uzun yazı için kusura bakmayın benimde canımı sıkan bir mevzu maalesef.

• Arkadaşlar kauçuk paspası nereden aldınız? Tavsiye ettiginiz bir ürün var mı?

• halil_ibrhm kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam büyükşehir şartlarında yüzde yüz parlaklık olası görünmüyor. Benim düşüncem kış gelmeden en azından bir sene koruyacak seramik kaplama yaptırmaktı ama malesef 1500 tlden aşağı yapan yok. Malzemelerin fiyatı 100 tl gerisi işçilik fırsatçılık.

Orjinal alın hocam.varsa bayiden yoksa online mağazadan.kalite fiyat farkina değer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: road2hell

Araç 10.000km'yi geçti ve trim sesleri başladı.Özellikle sağ taraftan bir yerden, çıtırtı sesi geliyor.Kaynağını daha bulamadım.

Son yağmur yağdığında farlarda buğu problemi oldu.Benzer durumla karşılaşan var mıdır?

Teşekkürler.

Arka koltuğu yatırdığınızda birleşme yerinde demir u şeklinde bir aparat var. Ses o aparattan geliyodur büyük ihtimal. Çoğu a3 te bu durum mevcut. Kauçuk veya plastik ile onu sararsanız ses kesilecektir.

• Arkadaşlar golf 7 aracımın paspası duruyordu

Yeni a3 sedan üme denedim,birebir oldu

Orjinal bayi ürünü idi

Haberiniz olsun

• cauchy-schwarz kullanıcısına yanıt
    Yarın kontrol edeyim.Çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARAZAY

Arkadaşlar golf 7 aracımın paspası duruyordu

Yeni a3 sedan üme denedim,birebir oldu

Orjinal bayi ürünü idi

Haberiniz olsun

Resim paylaşabilirmisiniz acaba, 15güne kadar servise bakım için gideceğim paspas alma niyetimde var. Eğer golf paspası daha ucuz ise onu alayım
  • Arkadaşlar herkesten yakıt ortalaması bilgisi alabilir miyim? Bu verilere göre araç almayı düşünüyorumda! Kullanım tarzınız ve yakıt ortalamanız yeterli!

Sakin: x

Devirli: y

Yoğun trafikte: z

İyi günler!

• tufansel T kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Hafta sonu geneli sakin kullanım olmak üzere Aliağa-Alsancak-KSK-Aliağa yaptım.
    Ortalama tüketimim 5,8 lt. Araç 500 km de.
  • 2017 temmuz ayında almış olduğum 3 aylık aracımı 1.500 km ' de , (a3 1.0 tsi s-tronic 116 hp dynamic+konfor paket)satmış bir kullanıcı olarak 3 aylık deneyimimi paylaşayım , belki alacak arkadaşlara bir fikir olur ,

-Daha önceki aracım 2015 golf 7 dsg highline araç idi ,kesinlikle a3/golfe göre direksiyon hissi daha tok ,iç mekan sessiz ve malzeme kalitesi olarak daha iyi geldi bana,
    -Araç gaz tepkimesi biraz geç ama hızlanması-ivmelenmesi çok iyi , bir anda 120-140 km hızlara çıkabiliyor , 4 kişilik bir aile olarak performansı kesinlikle tatmin edici , özellikle yokuşlarda bayılma,yığılma vs.bir etki görmedim ,
    -Start/Stop sorunsuz çalışıyor fakat stop tan sonra çalışırken biraz sarsıntılı çalışıyor ,
    -Sakin bir kullanıcı olarak ş.içi ort.6-6,5 lt civarıydı , agresif kullandığınız zaman ort.8-9 lt gördüm ,
    -Aracın en hoşuma giden özelliği pamuk gibi olan süspansiyonları , gerçekten hissettiriyor , bunda tabiki jantların 16 inç olmasının da büyük etkisi vardır tahminim ,

-Aracın sevmediğim tek yanı ise Sarımtırak yanan Xenon farları oldu , bayiden bir arkadaşın bana dediği , bunlarda far yıkama olmamasının sebebi xenonlar ının ışık değerlerinin normal yıkamalı xenon lara göre düşük olması ve muayeneden bu şekilde geçmesiymiş , yoksa xenon farlarda yıkama zorunlu diye biliyorum bende ,

Aracı satma nedenim tamamen üst bir segment araca geçmek istemem , alacak arkadaşlardan golf ile A3 arasında kalanlara kesinlikle A3 Tavsiye ederim , iyi forumlar...

• Merhabalar sedan için yakınlarda fiyat teklifi alan oldu mu? Aldıysa aldığı yer, paket, ekstrası, hediyesi vs. Yazabilirse çok sevinirim.

• MartenStorm M kullanıcısına yanıt
    Ben se kendi aracimi sattim.Simdi hic bir bayide birakin sedani sportback te yok.Aralikta gelicek olanlarda 120 125 bandi konusuldugu soylendi.Sıkinti buyuk

• tufansel T kullanıcısına yanıt
    X y z yi bosverin.Bir depo ile s.ici 750km.Kmde 32kr

• EUS E kullanıcısına yanıt
    Hadi ya kötü olmuş. Peki bu sene kaç bandından bıraktılar dynamic paket sedanları? Mecbur sıfır ayarında ikinci el kovalıycaz o zaman

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.