Şimdi Ara

## ATi RV770'in Zar Boyutuna Yönelik Bilgiler ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Kumandan

quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

quote:

PCB dışına taşmadığı sürece sakıncası yok :)

ebat küçüldükçe ısınma artar muhakkak, o kadar transistörü ve bileşeni küçücük bir yere tıkıştırmak yerine pcb dışına taşmayacak şekilde rahat bir yerleşimle daha serin bir gpu elde edilebilir diye düşünüyorum, yanılıyormuyum ?

nahahahahhahahah çok iii yaw

konuya yorum yapmaktan vazgeçtim bunun üzerine

Sizi yerlerde yuvarlayan komik taraf nedir ?

''''''''''''PCB dışına taşmadığı sürece sakıncası yok :) '''''''''' bu cumle yuzunden komik bulmustur belki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 15 Mayıs 2008; 13:49:16 >

• quote:

quote:

Bu kapılar ne kadar kısa olursa ısı kaçağı o kadar az olur.

açarmısın ? tam bir bilgim yok bu konuda.

seffaf bir ampul al.. icindeki tele bak... o telden elektrik gecince o tel oyle bir isiniyor ki; sonucunda ak kor halinde isin yayiyor... soz konusu aletten 250wolt geciyor...

bizim islemcinin icindeki en kisa uzunluk 55nm.. 55nm kalinligindaki bir seyi isleyebiliyoruz.. icinde 1 ile 3 volt arasi akim gecirince isi olusuyor... cunku soz konusu "yol veya kapi" cok ince... o yollari nekadar az kullanir baslangici ile bitimi arasinda ne kadar az mesafe olursa; isi uretecek objenin miktari o kadar azalmis oluyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 15 Mayıs 2008; 13:55:55 >
  • Zar boyutunu geçin kart boyutundan haber verin..İnşallah 3870x2 gibi fırıncı küreği boyutunda olmaz..
  • açıklama için teşekkürler, kısmen anladım ama şimdi örneğe göre bende bir örnek vereyim.

Bir borudan sıcak su geçiyor varacağı mesafe nekadar uzak olursa o kadar soğur, yani ampulun içindeki o ince tel ne kadar uzun olursa ısısıda o kadar az olmaz mı ?
  • Bu konu ne kadar verimli oldu ya her bir cevap teknolojik ibarelerle dolu:)
  • quote:

açıklama için teşekkürler, kısmen anladım ama şimdi örneğe göre bende bir örnek vereyim.

Bir borudan sıcak su geçiyor varacağı mesafe nekadar uzak olursa o kadar soğur, yani ampulun içindeki o ince tel ne kadar uzun olursa ısısıda o kadar az olmaz mı ?

Hayır öyle değil.
    Halı sahadasın ve gol attın.
    Sevinçle yerde kaymaya başladın.
    Ne kadar uzun kayarsan sürtünme dolayısıyla o kadar çok yanarsın.
    Bu mesafeler de dirençsel etki gösterdiğinden mesafe ne kadar kısalırsa o kadar az sürtünme olur ve o kadar az enerji açığa kayıp olarak çıkar.

Bu örnek biraz daha açıklayıcı olur umarım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: suphion

quote:

açıklama için teşekkürler, kısmen anladım ama şimdi örneğe göre bende bir örnek vereyim.

Hayır öyle değil.
    Bu mesafeler de dirençsel etki gösterdiğinden mesafe ne kadar kısalırsa o kadar az sürtünme olur ve o kadar az enerji açığa kayıp olarak çıkar.

Ben bi alay şey yazarken senin cevabı görünce öbürküleri yazmaktan vaçgeçtim. Çok güzel bir örnek olmuş.

• Eğer yazılan özelliklerin hepsi bulunur ve X1950 gibi efsane bir kart olursa GPU boyutunun pek önemi yok bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

gecin bunlari test yayinlayin

Doğru.Teoride ATI daha iyi.Ama pratikte nasıl bakalım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: CONSTANTİNE_8905

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

quote:

PCB dışına taşmadığı sürece sakıncası yok :)

ebat küçüldükçe ısınma artar muhakkak, o kadar transistörü ve bileşeni küçücük bir yere tıkıştırmak yerine pcb dışına taşmayacak şekilde rahat bir yerleşimle daha serin bir gpu elde edilebilir diye düşünüyorum, yanılıyormuyum ?

nahahahahhahahah çok iii yaw

konuya yorum yapmaktan vazgeçtim bunun üzerine

Sizi yerlerde yuvarlayan komik taraf nedir ?

''''''''''''PCB dışına taşmadığı sürece sakıncası yok :) '''''''''' bu cumle yuzunden komik bulmustur belki..

pcb dışına taşma olayı sabah vakti iii geldi ama yerde yuvarlanmadım

• quote:

Bunun meseleyle pek alakasi yok cunku burada "boru"nun icinden gecen bir sey yok, elektrik geciyor. Elektrik akiminin isinmasindan, sogumasindan bahsedemeyiz.

Elektrik akimi icinde bir enerji tasir ve bir enerjinin bir yerden baska bir yere %100 verimle aktarilmasi mumkun degildir, mutlaka bir enerji kaybi olacaktir. Yol ne kadar uzun olursa, surtunme ve (tabii ki burada kuantum seviyesinden bahsediyoruz, devredeki faktorler daha farkli oluyor dolayisiyla) diger faktorler akima o kadar enerji kaybettirecektir.

Elektrik akiminin enerji kaybetmesi demek de, o kaybedilen enerjinin isi olarak aciga cikmasi demektir. Dolayisiyla senin "boru"larin ne kadar uzun olursa sicaklik o kadar artar.

• quote:

Orjinalden alıntı: suphion

quote:

Hayır öyle değil.

heh şimdi oldu işte, teşekkürler.

• insallah ati bu sefer iyi bir is cikarir
    merakla bekliyoruz
  • bakalım bu ek özellikler gerçekten iyi bir performans getirecek mi?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.