Şimdi Ara

ati rodeon 9800se 256mb softmod

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    elimde ati rodeon 9800 se war we softmod yaptım.
    Biryerse çipler eğer hynix ise bu iş oluyor diye duydum, doğrumu?
    birde 3d marek 2001 de 5000 puan alıyorkon softmod yapınca 6800 puan aldım ama görüntüde biraz bozulma war. Şimdi benim sorum , yaptığım softmod işe yaradı ama kartın weriyolu hatalarının çok olması nedeniyle görüntü bozuyor olasıdır dimi??

çünkü baya bir performans artışı warr. Bu arada 3d mark testi yaparken kullandığım ayarlarıda yazayım
    1024x768 32 bir
    antialasing= 6x
    frame buffer = triple
    texture format= compressed
    z-buffer= 24 bit

işlemcim amed 2500+ 1 gb ddr 400 ram takılı. Sistem normal hızda çalıştırılıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: ertugrul5

slm arkadaşlar
    birde 3d marek 2001 de 5000 puan alıyorkon softmod yapınca 6800 puan aldım ama görüntüde biraz bozulma war. Şimdi benim sorum , yaptığım softmod işe yaradı ama kartın weriyolu hatalarının çok olması nedeniyle görüntü bozuyor olasıdır dimi??

çünkü baya bir performans artışı warr. Bu arada 3d mark testi yaparken kullandığım ayarlarıda yazayım
    1024x768 32 bir
    antialasing= 6x
    frame buffer = triple
    z-buffer= 24 bit

işlemcim amed 2500+ 1 gb ddr 400 ram takılı. Sistem normal hızda çalıştırılıyor.

hocam imzamdaki sistemle 3dmark 2001 den 14000 küsür aliyorum....

senin ekran kartı 9600pro olmasin????

• siz teste başlamadan ewwel 3d mark 2001 in default ayarlarını değiştiriyor musunuz??
  • Düşük bi puan bende de 9800SE var hemde üstündeki ramler beş para etmez (MIRA) ben 3dmark2001 13000 küsür alıyordum. 3 d mark2003 de 3400 küsür
  • Maalesefki birçok forumda bu konuyla ilgili çok topic açıldı ama çözüm sıfır.Yani bu R350 çipleri bozuuuuuk bozuuuuuuk.Ne yaparsan yap Düzelme imkanı yok olsalar zaten 9800 pro olacaklardı.Adam niye çipini zararına satsın ki.Ha bazı firmaların çipleri sağlam çıkıyo şanşa onlarda ihtiyacı karşılamak için sağlanan az hasarlı 9800 pro GPU ları bence.Çünkü bu hata oranı çok yüksek.Ati iflas eder vallahi.Bu kart düzelmez unut.
    Birde Maybera'nın dediği gibi ya senin program 3d mark 2003 yada kartın 9550 felan olsa gerek o ne 6800 puan ya.Ben 16 binlerdeyim 128 mb 9800 pro'yla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi profesorpc -- 5 Ağustos 2005, 21:11:21 >
  • ya siz herhal de bu 3d mark i en düşük konfigurasyonda çalıştırıyorsunuz. Ozaman bende de 14000 puan alıyor bu kart. Bide softmod yapıp deniyecem bakalım ne değişecek.
  • evet cok düşük puanlar bende powercolor la 4pipeline 13k 8pipeline 19k alıyorum..

( tabiki görüntüde bozulmalar yanii artifactelr olacak)
  • 2001 puanı 5000 mi?Geforce 3 bile daha iyi alıyordu.6800 de çok düşük bir puan.Ya 2003 puanıyla karıştırıyorsun ya da çözünürlüğü çok yükselttin.Ben imzadaki sistemle 1024x768 çözünürlüğünde, aa/af kapalıyken 11800 civarı almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 6 Ağustos 2005, 21:56:07 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: celenlee

evet cok düşük puanlar bende powercolor la 4pipeline 13k 8pipeline 19k alıyorum..

Yalan mı söyliyim yani.Senin konfigürasyonun belki yeni olduğu için 19 bin alıyorsun.Ben normal p.color 9800pro kullanıyorum ve overclock'lu haliyle durum bu.İster inanın ister inanmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: profesorpc

quote:

Orjinalden alıntı: celenlee

evet cok düşük puanlar bende powercolor la 4pipeline 13k 8pipeline 19k alıyorum..

Yalan mı söyliyim yani.Senin konfigürasyonun belki yeni olduğu için 19 bin alıyorsun.Ben normal p.color 9800pro kullanıyorum ve overclock'lu haliyle durum bu.İster inanın ister inanmayın.

arkadaşım bu topiği açan arkadaş içindi!!!!!!!!!!!!!!!!
    senin için değil..

• quote:

Orijinalden alıntı: maybera

quote:

Orjinalden alıntı: ertugrul5

slm arkadaşlar

1024x768 32 bir
    antialasing= 6x
    frame buffer = triple
    z-buffer= 24 bit

hocam imzamdaki sistemle 3dmark 2001 den 14000 küsür aliyorum....

senin ekran kartı 9600pro olmasin????

AMA BNMKİNİN RAM LERİ *****HYNIX*****

• bende 14000 puan aldım. Ama bu puanı almak için 3dmark 2001 i en düşük özelliklerde test ettirdim
  • ADAM AA 6 x yazmiş görmediniz galiba
  • oh be sonunda biri gerçekten ne yazdığımı okumuş. Abi dikaktin için saol. Diğer arkadaşlara da bişi demiyorum yanlış anlamasınlar, sağolsunlar ilgi gösterip cewap yazmışlar, onlarında hepsine tşk ler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.