Şimdi Ara

ATi Radeon HD 4870 X2 (R700) & Nvidia GTX 280 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
3.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: The Wanted
    bu kanıya nerden vardın uyduruk bi sitenin aldığı paraya karşılık heloyoeyoeoey

Sen saka misin birader? Site, 4870x2'de MS var dedi diye direk NVidia'dan para mi almis oldu?

NVidia'dan para aldi dedigin site, microstutter sorununu ilk makale yapan sitedir ve bunu 9800GX2 (BAKINIZ: BIR NVIDIA KARTI) incelemesinde gostermistir.

Tiksindim senin gibilerden artik. Vallahi, billahi tiksindim.
  • valla hep çoluk çocuk muhabetini gecti bu olaylar ben sadece ufak bir şekilde kendi gördüklerimi ve kendi görüşlerimi dile geitreceğim

4870X2 : Çift GPU lu ekran kartında en üst seviyede olacak bence soğumtasının çok daha iyi olacağını düşünüyorum.9800GX2 ile arasında ne kadar fark olacağına bakmak lazım.multi-stuttering( yanlış yazdıysam bağışlayın ) sorunlarının her zamanki çift gpularda olduğunu ve bu karttada olduğunu duyduk.Ama sonuçta süper bir kart olacağı kesin

HD4870 : 3870 rezaletinden sonra Ati bu kart ile rahat derin bir nefes aldı.GTX260 rakibi FPS konusunda biribirlerine eşitler..Fiyat konusunda Ati çok daha atak davrandı 4870 de.Ati fanlarının kaçırmaması gereken güzel soğutmaya sahip bir kart.

GTX260 : HD4870in rakibi.GTX260 gerçekten güzel bir alternatif bence SLI yapacaklar için fiyat bakımından.Zamanında G80 640MB 8800 GTS lerin bu zamanki orta seviyesi tahtında yer alan kartlardan biri.

GTX280 : Bence kral sayılabilcek zirvede bir numara olan bu kart bence zirvede üstüne sadece 4850 CROSSFIRE yapıldığında geride kalan tek kart.Aslında çok iyi olmasına rağmen fiyat konusunda biraz geride kalıyor.Bütün sorunu bunda ibaret.

HD4850 : Bazı çözünürlüklerde çok iyi işler yapmasına karşın bellek dolmasından kartın sıkışması ve belleğini boşaltamaması ve aynı zamanda fan sonucu aşırı ısınmalar oluyor işte tek dezeavanajı bu.Ama tam bir f/p kralı kabul etmek lazım....

• HD 4850 nin belleğini boşaltamaması nerden çıktı?

Ben hiçbir uygulamada böyle bir soruna raslamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: annihilator

quote:

bu kanıya nerden vardın uyduruk bi sitenin aldığı paraya karşılık heloyoeyoeoey

Sen saka misin birader? Site, 4870x2'de MS var dedi diye direk NVidia'dan para mi almis oldu?

NVidia'dan para aldi dedigin site, microstutter sorununu ilk makale yapan sitedir ve bunu 9800GX2 (BAKINIZ: BIR NVIDIA KARTI) incelemesinde gostermistir.

Tiksindim senin gibilerden artik. Vallahi, billahi tiksindim.

tiksinmen gerekecek bi .ok yok ortada abartma
    o video da fps 12 ortalama o fps de nasıl oynanabilirlik olsun yahu bide çıkıp işte bu micro-stutter diyosunuz ben bunuda anlamış değilim 12 fps ile tabiki oynanabilirlik olmaz

• özellikle crysisde rastlanan 1 durum olduğunu cok duydum diğer oyunlarda yüksek cöz.lerde nasıl bilmiyorum..
  • At at sen, adam MS var dedi diye NVidia'dan para almis oluyor... Sadece bunun icin yani, ortada baska bir sey yok...

Senin gibilerin kesinlikle ekran karti tavsiyesi isteyen konulara cevap vermesi yasaklanmali. Site benim olsa hic sokmam senin gibileri ya, neyse
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: igneci

quote:

Orjinalden alıntı: BaRo55

ati 4870 x2 işini görür...

digerinden artısı ne????

eksiği yok fazlası var biraz
     ATi Radeon HD 4870 X2 (R700) & Nvidia GTX 280

Walla savaş başlamış ve bitmiş bu mesajla...

Ben yorumsuz kaldım walla !!!

• quote:

At at sen, adam MS var dedi diye NVidia'dan para almis oluyor... Sadece bunun icin yani, ortada baska bir sey yok...

Senin gibilerin kesinlikle ekran karti tavsiyesi isteyen konulara cevap vermesi yasaklanmali. Site benim olsa hic sokmam senin gibileri ya, neyse

beni aydınlatırsan sevinirim fps 12 deyken nasıl oynanabilirlik bekliyosun soruyorum sana
  • O diil de sitenin NVidia'dan para aldigini nasil uydurdun iki dakikada ben sana onu soruyorum?
  • Nvidia çalışırda 55nm kart yaparda ati boşmu durcak RV8xx serisi seneye gelıo 40nm busende 4650 falan cıakr 40nm herhalde.
  • quote:

ben bu atinin yerinde olsam birleştiririm iki tane 4870 i yaparım tek gpu

kimle muhattab olduğunuzun farkındamısınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: poopsy

quote:

ben bu atinin yerinde olsam birleştiririm iki tane 4870 i yaparım tek gpu

kimle muhattab olduğunuzun farkındamısınız

bak arkadaş anladı
    @annihilatör önce ben sordum
    videoyu izlemeyenler için :2500x li bir çöz+very high+24x aa+16xaf+crysis=12 +- fps şimdi bumu oluyor micro-stutter

• Sorun 12 FPS almasi degil, driver sorunu oldugu icin zaten o.

Ama 12 FPS'de bile Crysis son derece stabil bir performans gosterir. O videodaki gibi, bir hizlanip / bir yavaslayip / bir hizlanip / bir yavaslamaz. Yavasligi belli bir seviyede kalir.

Hatta bunun kanitini da vereyim:

http://rapid share.com/files/133368832/VTS_01_0.mpg.html

Burada 10-12FPS'de goruntunun ne kadar stabil ve devamli olduguna dikkat et. 4870x2'nin 12FPS'si ile alakasi yok.

Ben senin sonunu yanitladim. Simdi sen benimkini yanitla:

Durup dururken sitenin NVidia'dan para aldigini nasil uydurdun iki dakikada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi annihilator -- 30 Temmuz 2008; 23:15:18 >
  • quote:

Sorun 12 FPS almasi degil, driver sorunu oldugu icin zaten o.

Ama 12 FPS'de bile Crysis son derece stabil bir performans gosterir. O videodaki gibi, bir hizlanip / bir yavaslayip / bir hizlanip / bir yavaslamaz. Yavasligi belli bir seviyede kalir.

Burada 10-12FPS'de goruntunun ne kadar stabil ve devamli olduguna dikkat et. 4870x2'nin 12FPS'si ile alakasi yok.

1.şimdi bu video ile o videoyu nasıl karşılaştırabiliyosun aynı koşullarda değiller
    2.bu videoyla 4870x2 nin videosunda akıcılıkla ilgili fark var ama fark çok az yani bu videodada takılmalar mevcut
    3.4870x2 deki video da kalite detay farkı neredeyse %100 4870x2 lehine
    4.ben tek şekilde inanırım bu olaya 2 video konacak aynı kriterlerde 4870x2 ve gt280 nin görüntüleri karşılaştırılacak ki bi sonuca varılsın
    şimdi senin soruna gelelim
    1.ati neden verdi piyasaya önceden kartları sence perf. göstermek için tabiki millete
    2.sen nvidia olsan bu durumda ne yaparsın tabiki micro-stutter gibi olayları öne sürersin kartı kötülemek için
    3.bunu nasıl yaparsın tabiki parayla
    4.kime yaptırırsın paraya ihtiyacı olan bi siteye
    şimdi sana bi soru daha sampsanın testlerinde ms yok deniyordu bunlar var diyo kime inanacaz.bide bu ms var diyen sitedeki adamların kullandığı driwer ile sampsanın kullandığı driwer aynımı?

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: K0rkunc

resmen videosu vardı be ve böyle bi sorunda ezelden vardı ne ati delisiymişsin sen bilader roman yazdın resmen yok rüşvet verdiler yok onu yaptılar yok bunu hey allahımyA

kardeşim ben nekadar ati delisiysem sizde en az okadar nvidia delisisiniz bu bir
    o değerlerde nasıl oynanabilirlik bekliyordun bence 10 küsürlük bi fps yeterli o değerlerde, gt280 slı bile .ıçar sen neden bahsediyosun biz burda crysis gibi lanet bi oyundan bahsediyoruz ama hala anlamak istemiyosunuz

anasını satıım bu sayfada ne kadar post kasmısın farkında mısın bu kadarda Ati fanatiği görmedim yaff..

1)Fettah(damlar birazdan buraya)
    2)Senn

cidden sen bu forumlarda harcanıyorsun arkadasım git Atinin reklamlarını yap etrafta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoLY.oNE -- 30 Temmuz 2008; 23:42:06 >

• quote:

quote:

1.şimdi bu video ile o videoyu nasıl karşılaştırabiliyosun aynı koşullarda değiller
    2.bu videoyla 4870x2 nin videosunda akıcılıkla ilgili fark var ama fark çok az yani bu videodada takılmalar mevcut
    4.ben tek şekilde inanırım bu olaya 2 video konacak aynı kriterlerde 4870x2 ve gt280 nin görüntüleri karşılaştırılacak ki bi sonuca varılsın
    1.ati neden verdi piyasaya önceden kartları sence perf. göstermek için tabiki millete
    2.sen nvidia olsan bu durumda ne yaparsın tabiki micro-stutter gibi olayları öne sürersin kartı kötülemek için
    şimdi sana bi soru daha sampsanın testlerinde ms yok deniyordu bunlar var diyo kime inanacaz.bide bu ms var diyen sitedeki adamların kullandığı driwer ile sampsanın kullandığı driwer aynımı?

ya neyse cevap vermek istemiyorum daha.

• quote:

quote:

quote:

ya neyse cevap vermek istemiyorum daha.

aynen benden de bukadar yoruldum nvidia fanlarıyla vuruşmaktan

• konuyu çok kasmayalım default a dönelim
  • grid de yüksek çözünürlüklerde 4870x2 fena fark atmış. bu yeterli. gtx 280 sli oldugu halde hayli geride.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 31 Temmuz 2008; 0:06:26 >
  • valla annihilatora katılıyorum adam olaya tarafsız yaklaşmaya çalışıyor ama siz hala neden bahsediyorsunuz olayı coluk cocuk muhabetine cevirdiniz.Bu arada ben 4850 kullanmadım kullananlar sölüyor bellek dolması olayınıda onların yalancısıyım valla böle adamlarla muhatap olma dostukm basmıyor kafaları hala
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.