Şimdi Ara

## ATi R680 Prototipi Hazır; Gözler Ocak Ayında ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

esasında cift cekirdekli gpu

cift cekirdekli işlemci gibi pentium d gibidir bu 2 tane cekirdegi toparlamıslardır

guc tuketimini daha duzeltebilirler esasında iş yapar 8800gtx ultrayıda gecer ama ben gecmesini bole istemezdim atinin

tek gpu da gec sonra teknolojinle dual gpu mu desek dual core gpu mu desek onu cıkar daha anlamlı olurdu

esasında guzel bi olay ama dedigim gibi atinin teklide yenip cıkarması daha hos olurdu
  • Valla ati bu işide beceremezse çok şey kaybeder nvidia'nın insafına kalırız artık adamlar yılda bir ekran kartı çıkartır nasıl olsa rakibi yok.
  • Ne kadar gariptirki; Amd-Ati hiçbir yerde "ben öyle bir kart yaparım ki Nvidiayı batırırım" açıklamasını yapmamışken bizler daha çıkmamış kartın beş para etmez olduğu izlenimi edinebiliyoruz.
    Ati'nin 55 Nm'ye geçmesi, Directx 10.1 desteklemesi hiç dikkate alınmayıp batacağı söylenmesi çok güldürücü.
    Arkadaşlar; her firmanın zaman içinde değien stratejileri var. Gün gelir Nvidia liderliği götürür gün gelir Ati götürür. Bunun adı rekabettir.
    Ama burada rekabetten çok fanatiklik var...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

şu anki ultraya rakip ocak ayında çıkıyor.

peki ocak ayında nvidianın çıkaracağı ultra yada adı her ne olursa ona rakip nezaman çıkacak.

görünüş şu ki, ati nvidiayı 1 sene geriden takip ediyor.

ayrıca 2 gpu demek= 2 kat enerji tüketimi demek, 2 kat sıcaklık demek, 2 kat gürültü demek ve yaklaşık 2 kat fiyat demek.

bütün bunlara ben katlanırım diyenler buyursunlar alsınlar kullansınlar

Donanım ve teknoloji dünyasını bu kadar durağan bir şekilde ele almak açıkçası pekte doğru olmaz. Zira AMD-ATi hem mevcut durumu kurtaracak modeller hemde yeni nesil çözümler üzerinde eş zamanlı olarak çalışıyordur. Tek düze bir çerçevede durumu ele alırsak eğer, F1'de son 2 sene üst üste dünya şampiyonu olan Reno'nun bu sene kötürümleri oynaması veya geçtiğimiz senelerde kötü olan McLaren'in bu sene Ferrari'ye kök söktürmesini açıklayamayız. Reno baş mühendisinin kendi açıklaması; "Yaz aylarından beri tüm imkanlarımızı gelecek sene için hazırlamakta olduğumuz yeni araca kanalize ederken mevcut otomobilimizi de kalan yarışlara göre maksimum geliştirmeler yaparak yarışlara sokmaya çalıştık." Belki tam karşılığı olan bir örnek olmadı ama mevcut durumun süreklilik kazanacağını ummak pek doğru olmaz. Sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte, çalışan kazanır.

ferrari öneği olayı mükemmel açıklamış.. artık bunu da anlamayan olursa ki olmaz herhalde.... aslında tam olarak donanım dünyası ile de birebir örtüşen bir yaklaşım olmuş..

• Nerde o eski atı bir kart cıkarıyor ve nvidea yı tokat manyağı yapıyordu ve cıkaracağı kartı duyurduğu zaman herkes o kartı bekliyordu ve performansı sper oluyordu.
  • Arkadaşlar bu zamanda eğer sizi idare edecek ekran kartınız varsa kartları yenilememek lazım çünkü piyasa çok karışıyor bayağı bir şey olacak eğer en azından şubat ayı felan beklenirse cazip fiyatlara eminim çok iyi kartlar alınabilir.
    Bu arada ben amd nin anakart-işlemci ve ekran kartı üçlüsünü ne zaman birlikte satmaya başlayacak piyasa asıl o zaman sallanacak.
  • herkezde şöyle bir izlenim olmuş nvida artık atiyi silecek yok intel amd yi yedi bitirdi tekel olacak az kaldı yapmayın arkadaşlar siz amd ve atinin nerelerden geldiğini unutuyorsunuz heralde bundan 5 sene öncesine kadar hangimiz biliyorduk amd yi hangimiz bilirdi ati yi amd ve ati bu iki devin (intel ve nvidia) en güçlü zamanlarında çıktılar piyasaya ve pazar paylarını buralara getirdiler bundan sonra kolay kolay biteceğinimi sanıyorsunuz bu olayın böyle köklü firmalar kolay kolay vaz geçmezler dikkatlice izeldiğimizde birbirinden çok uzakda değiller ilk doğal 4 çekirdeği amd-ati çıkarttı ilk 45nm intel ama baktığımızda arada 6 ay oynuyor 2-3 sene değil gerçi yazım konu dışına çıktı konuya dönersek gerçekten r680 güçlü gelecek ama iş işten geçti nvidia tekel oldu

• quote:

Orjinalden alıntı: EXPANDER

tüm bunlara ek olarak R680 ile ilgili olarak 790FX yonga seti ile Quad-Crossfire (8 gpu ile Octa- Crossfire) yapabileceğine yönelik söylentiler de var ki eğer bu söylenti veya spekülasyon doğru ise 8 çekirdekli muazzam bir grafik işlemci gücü 55nm üretim teknolojisinin de avantajı ile beklenenden çok daha düşük bir maliyetle kullanıcılara sunulabilir.

Not: bu kart çıkarsa ne durdurabilir.

Tarih tekerrürden ibarettir R600 zamanında edilmiş bir kaç kelam

## ATi R680 Prototipi Hazır; Gözler Ocak Ayında ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 6 Kasım 2007; 3:41:49 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Kumandan

quote:

tüm bunlara ek olarak R680 ile ilgili olarak 790FX yonga seti ile Quad-Crossfire (8 gpu ile Octa- Crossfire) yapabileceğine yönelik söylentiler de var ki eğer bu söylenti veya spekülasyon doğru ise 8 çekirdekli muazzam bir grafik işlemci gücü 55nm üretim teknolojisinin de avantajı ile beklenenden çok daha düşük bir maliyetle kullanıcılara sunulabilir.

AHAHAHAHAHA

iste bi firmaya sempati duyuyosunuz diye körlük yapmanin sonucu budur. bu adamin durumu aynen 22 temmuz secimlerinden once chp'ye %30 akp'ye %35 bicen super siyaset uzmanlarina benzemis.

nVidia ATIden ustun bi firma degildir ATI de nVidia'dan. Bu iki firma guzel bir rekabet halindedirler bu da isimize yaramaktadir (bakiniz 8800 gt'nin fiyati, 38xx'ler cikicak diye ne bicim dusurduler). NVidia FX serisinde ATInin gerisinde kalmis oldugu gibi simdi de ATI performans kralligi olarak nVidia'nin gerisinde kalmistir bunda bisey yok. Her zaman olabilecek seyler. Hatta ATInin durumu kotu de sayilmaz cunku nVidia'nin FXleri ATInin en ust seviye ekran kartlariyla ayni fiyattan satiliyordu performansi cok daha dusuk olmasina ragmen. Su an ATInin bulundugu durum cok farkli mesela ATInin en hizli ekran karti 2900xt'nin performansi GTS ayarinda. Ama ATI zaten onu GTX'e degil GTS'ye rakip olarak koydu mantikli fiyatlarla, cok da satti.

Bazen "sempati" duydugunuz bir firma rakibinin performansina erisemeyebilir. Siz adamlari seviyorsunuz diye adamlarin rekabet gucu artmiyor. Nvidia ATI'den performans anlaminda o kadar ileride ki, 2006 yilinda cikan GTX ayarinda bir karti HALEN yok ATI'nin ve 2007 sonuna geldik. Bahsedilen R680 denen olay, ki eger Ultra'yi gercekten gecebilirse, ancak 2008de cikacakmis ve gordugunuz gibi mimari bir ilerleme ve optimizasyonla degil sadece ayni GPUdan 2 tane koymak gibi düz bir cozumle piyasaya surulecek. Ki 2008'in basinda R680 piyasaya ciksa ve Ultra'yi gercekten gecse bile, ATI'nin bu "kralligi" cok kisa surebilir zira n92 chipsetli GTS'ler GTX'ler hatta belki de Ultra'lar muhtemelen R680'i de sollayacaktir. Hatta n92 chipsetli yeni 8800'lerin 2008den once piyasaya surulecegini goz onunde bulundurursak ATI performans tacini muhtemelen hic alamayacak bu ara.

Sunu artik kabul etmeniz gerekiyor, sizin icin neden bu kadar zor bilmiyorum. ATI r6x0 chipsetiyle, high-end kullanicilari kesinlikle tatmin edemedi ve de edemeyecek. Tabii ki fiyatina gore cok iyi kartlar cikardi ama sonucta "performans taci" 2006nin sonundan beri nVidia'da, ve cok buyuk bir ihtimalle R700 serisi cikana kadar da n92'lerle yine nVidia'da kalacak. NVidia FX serisiyle nasil sendelediyse ATI de R600'lerle o sekilde sendeledi (ama iyi fiyatlandirmasi sayesinde acikcasi cok da zarar gordugune inanmiyorum). Umarim R700 mukemmel olur da alip kullaniriz.

Su firma amigolugunu Allah askina bir kenara birakin artik. Yeni ekran karti alacagim zaman hicbir zaman ATI ya da Nvidia olmasina bakmadim. Bundan once 2 tane x1900xt ile Crossfire yapmistim. X19x0 serisi mukemmel otesi bir seridir, ATI bu seriyle resmen NVidia'nin agzina agzina vurmustur. Ama sonra NVidia cok guzel bir cevap vermistir bu sefer de ATI sinmistir. Tarih eger tekerrurden ibaretse, FX ve r600 serisinden sonra gelen serileri dusunursek, r700 serisi cok iyi bir seri olabilir. Umarim da olur.

• quote:

Orjinalden alıntı: annihilator

nVidia ATIden ustun bi firma degildir ATI de nVidia'dan. Bu iki firma guzel bir rekabet halindedirler bu da isimize yaramaktadir (bakiniz 8800 gt'nin fiyati, 38xx'ler cikicak diye ne bicim dusurduler). NVidia FX serisinde ATInin gerisinde kalmis oldugu gibi simdi de ATI performans kralligi olarak nVidia'nin gerisinde kalmistir bunda bisey yok. Her zaman olabilecek seyler. Hatta ATInin durumu kotu de sayilmaz cunku nVidia'nin FXleri ATInin en ust seviye ekran kartlariyla ayni fiyattan satiliyordu performansi cok daha dusuk olmasina ragmen. Su an ATInin bulundugu durum cok farkli mesela ATInin en hizli ekran karti 2900xt'nin performansi GTS ayarinda. Ama ATI zaten onu GTX'e degil GTS'ye rakip olarak koydu mantikli fiyatlarla, cok da satti.

Bazen "sempati" duydugunuz bir firma rakibinin performansina erisemeyebilir. Siz adamlari seviyorsunuz diye adamlarin rekabet gucu artmiyor. Nvidia ATI'den performans anlaminda o kadar ileride ki, 2006 yilinda cikan GTX ayarinda bir karti HALEN yok ATI'nin ve 2007 sonuna geldik. Bahsedilen R680 denen olay, ki eger Ultra'yi gercekten gecebilirse, ancak 2008de cikacakmis ve gordugunuz gibi mimari bir ilerleme ve optimizasyonla degil sadece ayni GPUdan 2 tane koymak gibi düz bir cozumle piyasaya surulecek. Ki 2008'in basinda R680 piyasaya ciksa ve Ultra'yi gercekten gecse bile, ATI'nin bu "kralligi" cok kisa surebilir zira n92 chipsetli GTS'ler GTX'ler hatta belki de Ultra'lar muhtemelen R680'i de sollayacaktir. Hatta n92 chipsetli yeni 8800'lerin 2008den once piyasaya surulecegini goz onunde bulundurursak ATI performans tacini muhtemelen hic alamayacak bu ara.

Sunu artik kabul etmeniz gerekiyor, sizin icin neden bu kadar zor bilmiyorum. ATI r6x0 chipsetiyle, high-end kullanicilari kesinlikle tatmin edemedi ve de edemeyecek. Tabii ki fiyatina gore cok iyi kartlar cikardi ama sonucta "performans taci" 2006nin sonundan beri nVidia'da, ve cok buyuk bir ihtimalle R700 serisi cikana kadar da n92'lerle yine nVidia'da kalacak. NVidia FX serisiyle nasil sendelediyse ATI de R600'lerle o sekilde sendeledi (ama iyi fiyatlandirmasi sayesinde acikcasi cok da zarar gordugune inanmiyorum). Umarim R700 mukemmel olur da alip kullaniriz.

Su firma amigolugunu Allah askina bir kenara birakin artik. Yeni ekran karti alacagim zaman hicbir zaman ATI ya da Nvidia olmasina bakmadim. Bundan once 2 tane x1900xt ile Crossfire yapmistim. X19x0 serisi mukemmel otesi bir seridir, ATI bu seriyle resmen NVidia'nin agzina agzina vurmustur. Ama sonra NVidia cok guzel bir cevap vermistir bu sefer de ATI sinmistir. Tarih eger tekerrurden ibaretse, FX ve r600 serisinden sonra gelen serileri dusunursek, r700 serisi cok iyi bir seri olabilir. Umarim da olur.

Gayet güzel bir açıklama. Aynı şeyleri yazmaktansa hemfikir olduğumuzu belirtmem kafidir

• Bari biraz bilgilenip yazin.

1. Firmanin adi 3DFX dir voodoo cikarttiklari kartin adi.

2. O bahsedilen ekran karti SLI tabanli bir teknoloji ile calisan 4 "ayri" islemcidir ayni islemcide birden fazla cekirdek degil yani. NVIDIA nin su anda yine SLI adi altinda sundugu teknoloji de zaten voodoo 2 lerden kalma yine SLI adi ile gecen teknoloji. Nvidia 3dFX i aldiktan sonra bu firmanin yararlarini epey gordu. Kisaca o firmayi "yikan" teknolojiyi su anda NVIDIA nin kendisi kullaniyor .

3. Kart eger gec cikmamis olsa hedefi olan gforce2 ultra ile basa bas giden bir kartti ustelik 4xAA da daha basariliydi. Tabi ki bu kartin alelacele ust seviyeyi kazanmak icin cikarildigi ve verimsiz oldugu gercegini degistirmez.

4. 3Dfx ne yazik ki goreceli olarak kucuk bir firmaydi bu yuzden piyasasini kaybettikten sonra bir daha toparlanamadi. O sirada zaten kucuk olan pazarda , ozellikle alt-orta sinifa hitab eden karti bulunmayan 3Dfx(Bence en buyuk hatasi budur, halen alt-orta seviyede cok satabilecek bir kart yapma firsatlari varken ust seviyeyi hedeflediler) Nvidianin agresif politikasi sonucu ne yazik ki iflasin esigine geldi Nvidia da firmayi satin alip kapatti.

Bunu gelip cift cekirdekli ekran karti uretimi ile kiyaslamak anlamsiz.

Ustelik birakin gpulari su anda Islemci piyasasinin iki devi de cift cekirdekli islemciler uretiyorlar, iki firma da batiyor bu mantiga gore .

Isin ozu sudur, birden fazla islemci kullanmanin zor tarafi herhangi bir islem icin gerekli komutlarin iki islemciye nasil paylastirilacaginin zor bir problem olmasi. AMA ozellikle gpu frekanslari arttikca olusan kayiplardan dolayi frekansi arttirmaktan sa paralel islem sayisini arttirmak cok daha verimli sonuclar veriyor. Bir GPU da kac cekirdegin bulundugu son kullanicinin derdi olmamali. Problem alinan performans, maliyet ve verimlilik olmali, bunlar duzgun olduktan sonra varsin 2000 cekirdek olsun ne degisir...

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: FxmaN

Çift çekirdek ekran kartı..Daha önce benzeri yok sanırım.Nvidia bunun altında, az bir sürede olsa ezilebilir.

sene 1999 mu 2000 mi tam hatırlayamıyorum. vodoo isminde bir efsane firma vardı.

4 adet gpu barındıran bir kart yapmıştı. ve sonra nvidia tarafından satın alınmıştı

• quote:

Orjinalden alıntı: RedLabel

Kart eger gec cikmamis olsa hedefi olan gforce2 ultra ile basa bas giden bir kartti ustelik 4xAA da daha basariliydi. Tabi ki bu kartin alelacele ust seviyeyi kazanmak icin cikarildigi ve verimsiz oldugu gercegini degistirmez.

alelacele ? rakibinden 6-7 ay sonra çıkarıldı ve üzerinden kaç revizyon geçti ? Bu revizyonlarda daha iyisi yapılabilse idi 2900 Pro yada şu anki 3xxx serisi GTX ve ULTRA ile başedebilmesi lazım değilmiydi ? yoksa bu piyasa için acele kavramı 2 yılımı kapsıyor ?
  • Bu yazdigimin 2900pro ile ne alakasi var.

Evet o kart acele ile cikarildi, nedeni de firmanin batiyor olmasi, surekli performans liderligi icin ugrasmasi ve rakibine 6-7 aydir cevap verememesiydi, bu yuzden yeni bir gpu yerine rakibin ust seviye karti ile basedebilecek en hizli cozumu sunmaya calistilar.

Eger yazimi dikkatli okursan izledikleri bu politikanin dogru olmadigini dusundugumu de yazdigimi gorursun...

quote:

quote:

Kart eger gec cikmamis olsa hedefi olan gforce2 ultra ile basa bas giden bir kartti ustelik 4xAA da daha basariliydi. Tabi ki bu kartin alelacele ust seviyeyi kazanmak icin cikarildigi ve verimsiz oldugu gercegini degistirmez.

alelacele ? rakibinden 6-7 ay sonra çıkarıldı ve üzerinden kaç revizyon geçti ? Bu revizyonlarda daha iyisi yapılabilse idi 2900 Pro yada şu anki 3xxx serisi GTX ve ULTRA ile başedebilmesi lazım değilmiydi ? yoksa bu piyasa için acele kavramı 2 yılımı kapsıyor ?

• quote:

Bu yazdigimin 2900pro ile ne alakasi var.

Evet o kart acele ile cikarildi, nedeni de firmanin batiyor olmasi, surekli performans liderligi icin ugrasmasi ve rakibine 6-7 aydir cevap verememesiydi, bu yuzden yeni bir gpu yerine rakibin ust seviye karti ile basedebilecek en hizli cozumu sunmaya calistilar.

Eger yazimi dikkatli okursan izledikleri bu politikanin dogru olmadigini dusundugumu de yazdigimi gorursun...

ben zaten yazının diğer yerlerine itiraz etmedim ama aciliyet konusundaki duruma dikkat çektim. madem o acele çıktı sonraki revizyonlarda ne oldu demek istedim. 2900 Pro ile alakası buradan kaynaklanıyor. sonuçta xt ile arasında sadece mhz farkları var o kadar zaman boş boş oturup mhz düşürülmüş Pro çıkaracağına adam akıllı bişiler yapsaydı.

• quote:

Bari biraz bilgilenip yazin.

1. Firmanin adi 3DFX dir voodoo cikarttiklari kartin adi.

2. O bahsedilen ekran karti SLI tabanli bir teknoloji ile calisan 4 "ayri" islemcidir ayni islemcide birden fazla cekirdek degil yani. NVIDIA nin su anda yine SLI adi altinda sundugu teknoloji de zaten voodoo 2 lerden kalma yine SLI adi ile gecen teknoloji. Nvidia 3dFX i aldiktan sonra bu firmanin yararlarini epey gordu. Kisaca o firmayi "yikan" teknolojiyi su anda NVIDIA nin kendisi kullaniyor .

3. Kart eger gec cikmamis olsa hedefi olan gforce2 ultra ile basa bas giden bir kartti ustelik 4xAA da daha basariliydi. Tabi ki bu kartin alelacele ust seviyeyi kazanmak icin cikarildigi ve verimsiz oldugu gercegini degistirmez.

4. 3Dfx ne yazik ki goreceli olarak kucuk bir firmaydi bu yuzden piyasasini kaybettikten sonra bir daha toparlanamadi. O sirada zaten kucuk olan pazarda , ozellikle alt-orta sinifa hitab eden karti bulunmayan 3Dfx(Bence en buyuk hatasi budur, halen alt-orta seviyede cok satabilecek bir kart yapma firsatlari varken ust seviyeyi hedeflediler) Nvidianin agresif politikasi sonucu ne yazik ki iflasin esigine geldi Nvidia da firmayi satin alip kapatti.

Bunu gelip cift cekirdekli ekran karti uretimi ile kiyaslamak anlamsiz.

Ustelik birakin gpulari su anda Islemci piyasasinin iki devi de cift cekirdekli islemciler uretiyorlar, iki firma da batiyor bu mantiga gore .

Isin ozu sudur, birden fazla islemci kullanmanin zor tarafi herhangi bir islem icin gerekli komutlarin iki islemciye nasil paylastirilacaginin zor bir problem olmasi. AMA ozellikle gpu frekanslari arttikca olusan kayiplardan dolayi frekansi arttirmaktan sa paralel islem sayisini arttirmak cok daha verimli sonuclar veriyor. Bir GPU da kac cekirdegin bulundugu son kullanicinin derdi olmamali. Problem alinan performans, maliyet ve verimlilik olmali, bunlar duzgun olduktan sonra varsin 2000 cekirdek olsun ne degisir...

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: FxmaN

Çift çekirdek ekran kartı..Daha önce benzeri yok sanırım.Nvidia bunun altında, az bir sürede olsa ezilebilir.

sene 1999 mu 2000 mi tam hatırlayamıyorum. vodoo isminde bir efsane firma vardı.

4 adet gpu barındıran bir kart yapmıştı. ve sonra nvidia tarafından satın alınmıştı

tatlı kardeşim ya sen haberi okumuyorsun yada laf olsun diye yazı yazıyorsun.
    eyer haberi okuma zahmetinde bulunursan atini çıkacak kartının ÇİFT ÇEKİRDEKLİ DEĞİL ÇİFT GRAFİK İŞLEMCİLİ OLDUGUNU YAZIYOR.

belki uzun diye gene okumaya üşenirsin fx57 den alıntı koyuyorum buraya

quote:

Son gelen bilgilere göre, ATi'nin yeni silahı R680, firmanın 55nm üretim tekniği ile üreteceği RV670 gpu'sunu iki tanesini üzerinde barındıran çift grafik işlemcili bir canavar olacak.

sen hayatında kaçtane vodoo serisi kart kullandın
    benim bilgilenmeye ihtiyacım yok ama senin okumaya ihtiyacın var.

AYRICAA

BENİM ORDA YAZDIĞIM BATTI ANLAMINDA DEĞİL ARKADAŞIN ÇİFT GPU LU SİSTEMİ İLK ATİ YAPACAK DEMESİNE GÖNDERME OLARAK NVİDİA ZATEN 2000 Lİ YILLARIN BAŞINDAN BERİ BU TEKNOLOJİYE SAHİP FİRMAYI SATIN ALDIĞIDIR VE ATİNİN DÜNYADA İLK OLMADIĞINI VURGULAMAKTIR.

bana laf yetiştirmek için uğraştığın zamanın onda birini okumaya ayırsaydın böyle abuk bir yorum yapmazdın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINEBACKER -- 6 Kasım 2007; 9:36:31 >

• 1 adet ıslemcı ıcınde 4 cekırdeklı cpu lar kullanılmakta bu zamanda
    2 adet gpu lu kartlar cıkarılıyor
    ekran kartlarıda zamanla bu duruma ayak uydurarak degısıme ugruyor
  • quote:

quote:

@Kumandan Boş boş konuşacagına iyice araştırma yap öyle konuş, Her zaman söylediklerimin arkasındayım 3dmark2006 ve 3dmark2005 de kingpin bile asus crossfire 2900xt kullanmış nvidia'nın sponsor oldugu adam ati radeon e.kartı kullanıyor. bilmeyenlere duyurulur.

Not: nvidia'nın sponsor oldugu kingpin 8800gtx ultra sli ile yapamadıgı ve alamadıgı 1 inciligi 2900xt asus crossfire sistem ile 1'inciligi kinc'den almış bu işe ne demeli. hemde 3lü ittifak ile sırasıyla:k|ngp|n-Shamino-hipro5 :o)

3dmark2006 validate linki:http://service.futuremark.com/compare?3dm06=3477774

3dmark2005 validate linki:http://service.futuremark.com/compare?3dm05=3598382

3DMARK2006 VE 2005 WR SIRALAMASI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 6 Kasım 2007; 9:59:27 >

• öyle marka fanatiği falan değilim ama bu işlerden anlarım tahminime göre ati geri planda hazırlıkları var ciddi şekilde ve nvidianın bütün kozlarını açmasınnı istiyor nvidiada kötü günler için sürekli geri planda bir şeyler tutuyor bu fırtına önceki sessizlik gibi her kez pusuda amaişler karışınca o zaman şenliğe bakın exrtalar çok cazip olacak bence tabii
  • ATi nin dx10 kartlarının görünen o ki tek derdi gpu ile aynı hızda çalışan stream işlemcileri. bu işlemciler gpu hızında değilde nvidia daki gibi daha hızlı çalışsa 8800 ultraya rakip çıkarmak zorunda kalmazdı. 320 parelel işlemcinin 2 ghz hızında çalıştığını bi düşünün 8800 ultramı kalır bu kartın karşısında?
  • Bu kartla ilgili söylenti çok. Bunlardan biride eğer çıkarsa 800 dolardan satılacağı yönünde.

http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20071105054143_ATI_Readies_Ultra_High_End__R680__Graphics_Solution__Presentation_Slide.html
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.