Şimdi Ara

Atı olan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
6.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Umutsuzum ama bir konu açayım dedim. Atı olan var mı? Masrafı nedir? Ne kadara temin edilebilir.? Eğitimi filan nasıl olur?

• Pre-clinic kullanıcısına yanıt
    Atım yok ancak her ay 3-4 kez haraya gidip zaman geçirip bindiğim 1 at var.Çeşit çeşit türleri var ırk yapısı kalıtsal özellikler cinsiyeti tabi ki ırkı ücretini belirliyor.Çok uçuk rakamlara da bir tay edinebilirken roman vatandaşlarımızdan 200-300 liraya bir tay alabilirsiniz.Benim zaman geçirip bindiğim atın aylık maliyeti 2 bin lira civarındaymış.Aylık masrafının dışında eğer yular gibi onlarca şey gerekli ve gerçekten çok pahalılar.Melez bir kısrak alıp sperm bankasından safkan aygır spermi alıp cross-breeding yapmaya çalışan insanlar var gerçekten çok güzel taylar dünyaya gelebiliyor.Gittiğim çiftlikteki atların tamamı 5 yaş üzeriydi 5 yaş altındaki atlar ne kadar eğitimli olsa da binmesi güvenli olmuyormuş.Yani ne alması ne de beslenmesi pek mümkün canlılar değil.Yaşam alanınız ne boyutlarda ve nasıl bir çevre ki at beslemeyi düşünüyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sezeryildirim

Atım yok ancak her ay 3-4 kez haraya gidip zaman geçirip bindiğim 1 at var.Çeşit çeşit türleri var ırk yapısı kalıtsal özellikler cinsiyeti tabi ki ırkı ücretini belirliyor.Çok uçuk rakamlara da bir tay edinebilirken roman vatandaşlarımızdan 200-300 liraya bir tay alabilirsiniz.Benim zaman geçirip bindiğim atın aylık maliyeti 2 bin lira civarındaymış.Aylık masrafının dışında eğer yular gibi onlarca şey gerekli ve gerçekten çok pahalılar.Melez bir kısrak alıp sperm bankasından safkan aygır spermi alıp cross-breeding yapmaya çalışan insanlar var gerçekten çok güzel taylar dünyaya gelebiliyor.Gittiğim çiftlikteki atların tamamı 5 yaş üzeriydi 5 yaş altındaki atlar ne kadar eğitimli olsa da binmesi güvenli olmuyormuş.Yani ne alması ne de beslenmesi pek mümkün canlılar değil.Yaşam alanınız ne boyutlarda ve nasıl bir çevre ki at beslemeyi düşünüyorsunuz ?

Ben binmelik istiyorum öyle yarışlara katmayacağım ne de olsa . Bulunduğum yer şehirde ama şöyle çevresinde tarlalar filan kendi bahçemiz var öyle bir yer. Bana güzel gözüksün böyle rengi hoş olsun varsın çok hızlı gitmesin fark etmez. Irkıda çok önemli değil.

Harada kaça biniyorsunuz? Birde sanırım şöyle bir olay oluyormuş. Mesela siz atı satın alıyormuşsunuz Harada bırakıyormuşsunuz. Aylık para veriyormuşsunuz onlar bakıyormuş. Siz istediğiniz zaman gidip biniyormuşsunuz. Öyle bir şey var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Pre-clinic

quote:

Orijinalden alıntı: sezeryildirim

Ben binmelik istiyorum öyle yarışlara katmayacağım ne de olsa . Bulunduğum yer şehirde ama şöyle çevresinde tarlalar filan kendi bahçemiz var öyle bir yer. Bana güzel gözüksün böyle rengi hoş olsun varsın çok hızlı gitmesin fark etmez. Irkıda çok önemli değil.

Harada kaça biniyorsunuz? Birde sanırım şöyle bir olay oluyormuş. Mesela siz atı satın alıyormuşsunuz Harada bırakıyormuşsunuz. Aylık para veriyormuşsunuz onlar bakıyormuş. Siz istediğiniz zaman gidip biniyormuşsunuz. Öyle bir şey var mı?

İlk gittiğimde saati 50 liraydı şimdi 2-3 saat duruyorum biniyorum yürüyüş yaptırıyorum.Ayda 4 kez gitme hakkım var sabahları içine kahvaltı da dahil 150 lira veriyorum.Aynen benim bildiğim at başka birine ait akşamları gelip biniyormuş kendisi.Ama aylık maliyeti de alım ücreti de çok yüksek.

• ben de bır at almayı dusundun.
    ancak
    yorumlardan anladıgım kadarı ıle
    at bakmak ıcın mali ve zaman sıkınıtısı olamyacak

en mantıklısı
    bır cıftlıge gıdıp orda bınmek
  • hocam yaklaşık 7 yıl profesyonel binicilik yaptım, bir türlü at alamadım yaşım 18 üniversiteyi bitirip kendi hayatımı kurunca kesinlikle ve kesinlikle at alıcam, atlar konusunda ağır takıntılarım var 3-4 yaşından beri farklı bi şekilde atları seviyorum. At uğraş isteyen, kesinlikle özel olarak heves isteyen bir hayvandır bakımı zordur, 7 yıl kulüpte bindim çeşitli atlara, değişik abilerimin atlarına bindim vs... Bakımlarından tut huylarına kadar herşeyini biliyorum. Sorularını burdan yazabilirsin
  • şu site belki size bu konu hakkında yardımcı olabilir:https://wikifarmer.com/tr/at-nasil-yetistirilir/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.