Şimdi Ara

Ati kartlar için refresh fixer :))))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaw ne zamandır Ati radeon 9000 ekran kartımı 60 hz'de kullanıyordum.Ne kadar uğraştıysam düzeltememiştim.Bi sürü yazılım denedim ama tam bir çözüm bulamamıştım.

Hatta burdaki foruma yazmıştım ama kimse yardımcı olamamıştı.Yaptığım araştırmada sorunun Windows XP de olduğu uzun zamandır microsoft'un bu bug için düzeltme çıkarmadığını öğrendim.Ati ekran kartları için düzeltici software buldum.(Nvidia içinde var).

Aynı sorunu yaşayanlar için kesin çözüm.Belki yazılım forumuna yazsan daha iyi olurdu diyenler olabilir ama o foruma takılmayanlar (benim gibi) için açtım bu konuyu.Sonuçta dolaylı donanım sorunu düşünüyorum.Link aşağıda

Son sürümü RefreshFix 0.9.9.7
    http://www.radeon2.ru/tools/RefreshFix0.9.9.7.zip

http://www.radeon2.ru/refreshfix_eng.html (Ana sayfa)

• Benim ekran kartı 9600pro.
    İndirdim çalıştırdım (Repair&Fix), yeniden başladı.
    Olmuş mudur??
  • Ben şöyle kurdum.Programı çalıştırdım.soldaki refresh listesinden 1024x768'i 75 Hz yaptım çünki benim dandik LG 800x600-85'de trafodan cayıltı çıkarıyo(LG T710BH)

Sonra file menüsünden file and exit seç ve çık Pc'yiyeniden başlatacak !!!
    Windows restart'dan sonra kendi kendine bir kaç otomatik ayar yapar ve açılır.Kontrol için gözünüze güvenmiyorsanız monitörün osd özelliklerinden kontrol edersen daha iyi olur çünki windows yanılıtıyor.

Eğer görüntü özellikler/Gelişmiş/Bağdaştırıcı ekranındaki Tüm modları listelersen programın ne kadar yeni seçenek çıkardığını görebilirsin.Oradan monitörün desteklediği en yüksek çözünürlüğü seç gözlerin bayram etsin

• Bunu nasıl default ayarlarına çevireceğiz peki?
    Orjinal haline
  • quote:

Orjinalden alıntı: ssaamm

Bunu nasıl default ayarlarına çevireceğiz peki?
    Orjinal haline

Orjinal haline çevirmek için sistem geri yüklemeyi kullan orda zati sen yedekleme yapmasan bile o bazen kritik yerleri kendi alıyor.Bi bak derim benim böle çok hayatım kurtuldu.
  • Sağol hoca
  • Lcd monitoru olanlar için farketmiyor
  • Evet LCD ekranlarda 60hz ile 85 hz arasında titreme olarak nerdeyse hiç fark yok.Belki 2-4 ns olanlarda farkedilir hale gelebilir titreme sorunu.Malum piyasadaki LCD'ler 8-25 ms arasında.Artık sevinsekmi üzülsek bilmiyom yane
  • Ati tray tools u tavsiye ederim ati kartı olanlara içinde refresh lock var enable edip her türlü ayarı yapabilirsiniz. omega driver yüklerseniz zaten içinde ati tray tool da geliyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: Never_Ends

Ati tray tools u tavsiye ederim ati kartı olanlara içinde refresh lock var enable edip her türlü ayarı yapabilirsiniz. omega driver yüklerseniz zaten içinde ati tray tool da geliyo

Ati tray tools'un bi sürü versiyonunu denemiştim ama ekran tazelemeyi 60 hz'den yukarı çıkartamamıştım.Hatta tomshardware ati tray tools'un refresh ayar sorunu olduğunu yazmıştı.Bu yazılım refresh sorununu düzeltiyor.Bu programdan kurulduktan sonra Ati tray tools'da kullanılabilir tabi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.