Şimdi Ara

ATi Catalyst v8.3'ün getirdiği teknolojik yenilikler ve performans değerlendirmesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
6.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: reason666

Ya ATi ne zaman düzgün sürücü getirmiş de şimdi getirsin,SÜrücü departmanını komple işten çıkarıp NVIDIA elemanlarını rüşvetle işe almalı bence

belkide almıştır
  • Öncelikle şunu söyleyeyim bunlar para tuzağı değil, sadece Valve-AMD işbirliği ile yapılan 3 GPU perfomansı. Hakkaten iyi bir gelişme.

HL2 sonuclari ise cok garip. Ya sürücü uygun değil ya da HL2 nin test edilne versiyonu sadece 2 ve 3 GPU icin yapilmis. 4 kartin varsa bir ise yaramaz at cöpe mi demek oluyor.
    Ayrıca benzer testi NVIDA destekli bir Crysis de de görmek isterdim. Hem HL2' hem Crysis'de başarı gösteren "Friendly" bir sistem çok tutulut.

HL2 sonuçlarını yorumlarmısınız ben anlamadim hiç birşey. bu sonuca göre 4 kart almak aptallik olur.
    O alttaki FPS di mi? Büyük olan iyi yani?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimmasabi -- 2 Mart 2008; 19:15:27 >
  • Sürücüler tam olgunlarşmamış.Halen daha üstünde çalışıyorlar.Birde şu yönden bak 4 ekran kartı kullanan kaç kişi var.Ama Çift ekran kartlı testlere bakarsan epey bir artış var.
  • Merhabalar,

Evet, Ati'den vaatleri gerçekleşirse gerçekten çok önemli bir sürücü geliyor.

Hem karma (3850-3870, veya 3870-3870x2) crossfire'ı hem yeni köşe yumuşatma tekniklerini destekleyen, Unreal motoru kullanan oyunlarda (Bioshock, UT 3) köşe yumuşatma (Anti-aliasing) seçeneği getiren bu sürücü,şu anki ve müstakbel Ati kullanıcılarını memnun edecek gibi gözüküyor.

Dereyi görmeden ne olumlu ne de olumsuz kesin yorum yapmamak lazım.

İşte derenin bir kısmı:

Kaynak en.expreview.com

Sistem qx9650 @4.4 Ghz, 2 GB 1760 Mhz 7-6-5-18 DDR3 Ram, 2x 3870x2 Ekran Kartı İşletim Sistemi Vista

ATi Catalyst v8.3'ün getirdiği teknolojik yenilikler ve performans değerlendirmesi

3dMark 2003 Puanı: 104868

ATi Catalyst v8.3'ün getirdiği teknolojik yenilikler ve performans değerlendirmesi

3d Mark 2005 Puanı: 30748

3d Mark 2006 Puanı: 25429

• cıksın hocam artık HD de oyun oynayamaz hale geldik 8.2 ile crysis i açmıyor ekran kartı düşün ati bu kadar vaati inşallah gerçekleştirirde bizde rahat bir nefes alırız atinin en olaylı çıkacak driver ı heralde
  • quote:

Orjinalden alıntı: adacay

Merhabalar,

Evet, Ati'den vaatleri gerçekleşirse gerçekten çok önemli bir sürücü geliyor.

Hem karma (3850-3870, veya 3870-3870x2) crossfire'ı hem yeni köşe yumuşatma tekniklerini destekleyen, Unreal motoru kullanan oyunlarda (Bioshock, UT 3) köşe yumuşatma (Anti-aliasing) seçeneği getiren bu sürücü,şu anki ve müstakbel Ati kullanıcılarını memnun edecek gibi gözüküyor.

Dereyi görmeden ne olumlu ne de olumsuz kesin yorum yapmamak lazım.

İşte derenin bir kısmı:

Kaynak en.expreview.com

Sistem qx9650 @4.4 Ghz, 2 GB 1760 Mhz 7-6-5-18 DDR3 Ram, 2x 3870x2 Ekran Kartı İşletim Sistemi Vista

3dMark 2003 Puanı: 104868

3d Mark 2005 Puanı: 30748

3d Mark 2006 Puanı: 25429

Nedense bu sonuçlara inanasım gelmiyor. eğer doğruysa nvidia nın işi zor değilse hiç şaşırmam

• güzel haber için teşekkürler..crossfire için bir perf. artışı olacak gibi bu sefer, hadi hayırlısı.
  • video oynatma ile ilgili geliştirmelerden bahsedilmiş
    ben en çok ona sevindim
  • ATI ''benden tek kartta yüksek başarım beklemeyin bu gelişmeyi sağlamak çok masraflı. Eğer başarım istiyorsanız
    buyrun ikili üçlü cf yapın'' diyor. Tabi yerseniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bald also Vain

ATI ''benden tek kartta yüksek başarım beklemeyin bu gelişmeyi sağlamak çok masraflı. Eğer başarım istiyorsanız
    buyrun ikili üçlü cf yapın'' diyor. Tabi yerseniz.

nvidiada sanki ben tek kart satıyorum öğle 3lü sli falan istemiyorum diyorda
  • Ati kartlar oyunlardan da 3d mark kadar destek görse Nvidia'nın işi o zaman çok zor olurdu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nevfel

Ati kartlar oyunlardan da 3d mark kadar destek görse Nvidia'nın işi o zaman çok zor olurdu.

Aynen katılıyorum...

Şu an itibariyle atinin önemli iki eksiği var ve bu nedenle sıçrama yapamıyor.

Bunlar:

1) ürettikleri ekran kartlarının driverlerini zamanında çıkartamıyorlar
    2) Oyun üreticileriyle hiçbir şekilde birlikte çalışmıyorlar veya sponsor olmuyorlar. Bu konuda çok ketumlar.

Sonuçta PC pazarında kullanıcıların %97 i high-end ekran kartlarını oyunlardan yüksek perf. almak için alır. Yoksa amaç 3DMARK puanı kasmak değildir.

Bu nedenle ATI nin kafasını kaldırması ve olup bitene göz yummaması gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.t.y. -- 3 Mart 2008; 13:02:43 >
  • Iyi güzel de tek kart kullananlar için pek birşey yok galiba.
  • 3870 x2 ve 3870 yapmak mantıklı gibi tabi baya bi ileride
  • quote:

Orjinalden alıntı: O.z.X

Iyi güzel de tek kart kullananlar için pek birşey yok galiba.

katılıyorum iç açıcı birşey yok
  • x1950'ye bi faydası olur mu bu drver'ın
  • Sizde ne gibi sorunlar var arkadaşlar ben şuan tek bi oyunda problem yaşadım JUİCED2 araba yarışı 3.yarışta kasmaya başladı full detay açmıştım ondanmı yoksa diğer oyunlardada bu tür sorunlar varmı ASSAİN CREEDS te bi sorun yaşamadım (8.2) yüklü bendede
  • quote:

Orjinalden alıntı: B-veritas

2008 Ati nin yılı olacak keşke böle atakları AMD de yapsa umarım rekabet cpu alanında böle olur da biz kullanıcıların işine yarar tebrikler ATi nvidia da aynı yemeği pişirip pişirip kullanıcılara sunmaya devam etsin.Nvidia dan 3 kat daha küçük olan firmanın böyle rakibiyle başabaş çekişmesi süper birşey,inanılmaz

+1.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

AMD-ATi, Catalyst v8.3 ile birlikte endüstrinin şimdiye kadar tanık olduğu en önemli güncellemelerden birini yapmaya hazırlanıyor.

Şu cümle çok etkileyici.
  • ATI Mobility Radeon HD 2400 ekran kartım var. ATI sitesinde 8.2 versiyon driver ı var ...İndiriyorsun ...kurulmuyor...Halbuki 2400 serisini de desteklediği belirtiliyor. Üzerindeki driver 7.93 filan. Asus da güncel driver yayınlamıyor..Herhalde bir bildiği var.????Çünkü 7.93 driver ..2007 ..Temmmuz tarihli..İşe yarasa ASUS 8.2 driver ı yayınlayıp ..güncellerdi ???Şimdi 8.3 için müjde ?????

Uzak durun bu ATI/AMD ürünlerinden sırf palavra....INTEL/NVIDIA ya bağlanın...Ahhh ahhhh ...Neden aldım bu ATI kartlı dizüstünü.!!!!!

Neden 8.2 HD 2400 e kurulmuyor???Kim verecek bu sorunun yanıtını ???Ucuz bi ATI ekran kartı alıp ...kıracam vallahi !!!!!Ezecem....ayağımın altında.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.