Şimdi Ara

athlon 64ler uçuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

sadece fsb 220 yaptım msi 9800pro

ram timingleri felanda daha tam ogrenemedigim icin autoda,eminim cok daha iyi skorlar verir bu sistem.

anakart seciminde yardimci olan arbitere tesekkur ediyorum

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8101995

230 fsb

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8102333

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peyote -- 7 Eylül 2004, 12:37:33 >

• önümüzdeki yaz inşallah alıcam bende.
  • önümüzdeki yaza artık tek cpu içinde 4 çekirdek taşıyan sistemler revaçta olur sanırım
  • inanilir bir seymi ya 9800 le beni GT1 - Wings of Fury de gecmissin digerlerinde fark cok ama anlasilan bu oyunda cpu etkeni cok onemli. bravo demekki eline bir de benim karti verseler neler yaparsin ben cok beceriksizim ya
    bu arada bahsettigim kisi arbieter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurulke -- 6 Eylül 2004, 23:26:59 >
  • İlginc ki bende wings of fury'de geçmişim seni....
    http://service.futuremark.com/compare?2k3=2995280

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brandybuck -- 6 Eylül 2004, 23:36:21 >
  • kasımda kısmetse bakalım
    4 gözle bekliyoz :P
  • remler sağlam remler :P ben nforce4 bekliyom .

arbitim abim bloğu yolladınmı yaw kargodan ses çıkmadı .
  • çok gaza getiriyosunuz adamı ya evi tadilata sokdum dünya para harcadım etmeyin eğlemeyin açmayın böyle topikler kardeşim hep bu arbiter yoldan çıkarıyo insanları zaten
  • aman dikkat pencereleri açmayın uçup kaçmasın
  • arkadaşlar 64 bit alacaklar ramlerine dikkat etsin bulabilirseniz 300fsb ramler alın a data gibi mesela.
    birde ramleriniz müsade ettiği taktirde çarpanları düşürüp fsb ye yüklenin.
    board ları iyi araştırın yurt dışı yurt içi bakın en iyi fsb ler kim yapıyor diye şimdilik benim tavsiyem epox 8kda3+ ama fiyatı diğerlerine nazaran birazdaha tuzlu.
    ayrıca nforce 3 için dfı da var ama onun türkiyeye gelmesi uzak bi ihtimal
  • a-data 500 ramleri tavsiye ederim,fiyatları cok uygun ve kaliteli ramler

ben 260fsbyi asamadim ama arbiter 300e kadar cikmis,twinmos pc3200 almaktansa 15$ daha verip bu ramleri alin derim
  • işlemciden olabilir zamnlamaları adatalarda 11 5 5 3 2 olarak ayarlayın.
    bios cache i açın htt yi 4x yapın
    voltajları da 2400mhz için
    cpu 1.7
    vdim 2.8
    vdd 1.75 olarak ayarlayın
    en üste performans seçenegini defaultta bırakın yani turbo murbo yaparsanız fsb de tıkanır alet.
  • sagol abi aksam eve gidince deniycem bunlari,hedefimiz 275*9
  • 275 havada karada yaparsın işlemcin kurtarırsa 295-300 kullanırsın. enkötü ihtima 8x295 çalışırsın :) dene ve buraya yaz diğer arkadaşlara da referans olsun.şimdi arbiter bişiler yapıyordur oyüzden 300 çalışıyordur vs. diyenler olabilir sende bi yapmaya çalış ve burda da örnek olur.
  • walla ugrasiyorum abi isten gucten firsat kaldikca,

islemci 2400 aciyo ama stabil degil,bakalim biraz daha voltaj veririm bugun.

yalniz stok fanla calisiyorum bugun bi sogutucu almam gerek ne onerirsin? hic alakam yoktu bu islerle bi bulastim yakami kurtaramiyorum:)
  • ilk önce fsb olayını hallet sonra illada almak istersen linkteki soğutucular çok güzel iş görüyorlar.
    http://www.dijitaltrend.com/asp/show_stock.asp?Product_ID=KHC-V81-U1
  • abi bu anakartla beraber asagi inmezmi epey iri biseye benziyo,

stok fanla iyi bir sogutucu farketmezmi diyosun sistemin nerelere kadar gittigini gormek icin?

genelde yuksek hizlarda windowsa giriste reset atiyo sistem,sanirim voltajdan 1.65ten fazla vermedim daha.
  • al bi waterbox bak keyfine
  • Water box Ule sonunda banada aldırcanız 64 bit..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.