Şimdi Ara

Atasun Optik - Optik Gozluk ve Camlarda %40 indirim (9 Ocakta Başlıyor) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
10
Favori
76.386
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar harıka bılgı vermışssınız ama benm gıbı çok anlamaynlar uzaylı gıbı bakıyor :) ben yarın göz doktoruna gıdecegım ve sonrada atasuna ugramayı usunuyorm .bana çizilmeyen ve bırazda sağlam ne önerırsınız.bilgisayar basındayım ve motorda kullanıyorum malum kaskta takıyorm vs .çizilmemesi önemi bnm için . lütfen pahalı olmasın .
  • quote:

Orijinalden alıntı: nhtgrck

Bu mesaj silindi.
    Hocam 1 saat önce atasuna gittim, görevli bilgili ve ilgili birisiydi.

Essilor un tek bır camı var o da crizal alize dedi.

DH Gözlük ana konusundan alıntı verdim forte ve prevenice aldık atasundan ama başka optikciler öyle olmadığını söylemişler dedim.

Atasundaki yetkili bizde zaten hiçbir zaman essilor un başka cam modeli olmadı, sadece alize satiyoruz isteğe bağlı mavi filtre kaplama yapıyoruz üstüne dedi.

Birde seiko nun camı varmış ve buda tek model.

İsmini bilmiyorum ama essilor alize den daha iyi dedi.

Seiko 360tl

Essilor 250tl

Mavi filtre 60tl

Bu fiyatların üstünden %40 indirim var

Atasun un kendi marka camını yerli bır firma üretiyormus adını söyledi ama unuttum.

Önerisini sordum. Bence atasunun 4. modelini alana kadar çok az daha ekle essilor al dedi.

Eğer bütçen var ise seiko nun bu cami çok iyi dedi.

Hangisini alsam bilemedim.

Birde güneş gözlüğü için cam yaptıracağım.

Onun içinse her marka için +60 TL dedi.

%40 indirim olcak yani 36tl

12 renk seçeneği varmis. Kalitelivolurmu bilemiyorum.

Numaralı güneş gözlüğü atasundan yaptıran varsa bilgi verirse iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayrıca tüm camlar cizilir cizilmez cam yok dedi.

Bu kısmı pek inandırıcı gelmedi.

Istersen aldığın cam in dğerinin %10 bedeline kasko yaptırırsin camı kendin kirsan dahi aynısını bır kez ücretsiz olarak veriririz dedi

• Hocam güneş gözlüğü kısmını açar mısınız?

Numaralı güneş gözlüğü için mi 36 tl fark ödeniyor o kısmı tam anlayamadım

Hem numaralı gözlük hem numaralı güneş gözlüğü almayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: BuI

Hocam güneş gözlüğü kısmını açar mısınız?

Numaralı güneş gözlüğü için mi 36 tl fark ödeniyor o kısmı tam anlayamadım

Hem numaralı gözlük hem numaralı güneş gözlüğü almayı düşünüyorum
    Gençler kolormatik (fotokromik, transition) gözlüklere muhakkak bakın. Bu gözlük camları güneşte kararır, iç ortamlarda kendiliğinden cam rengine döner. Çok pahalı da değil diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sucuk_Ekmek -- 10 Ocak 2019; 20:31:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben bir onceki kaybettigim gozlugumde bu opsiyonu dahil etmistim. En ufak bir gunes isiginda hemen hafiften kararmaya basliyor. Gunes isigina direkt maruz kaldiginda iyi oluyor ancak ortam kapali olsa dahi gunes isigi vuruyorsa hemen yavastan karartiyor kendini. Ben pek kullanisli bulmadim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BuI kullanıcısına yanıt
    Hocam optik gozluk cerceveleri ve gözlük camlari %40 indirimde.

Ben kendi diesel günes gozlugume numarali günes gozlugu cami yaptiracagim.
    istediginiz kalitedeki optik cami secip buna +60TL (%40 indiirm ile 36TL oluyor) vererek günes gozlugu cami haline getirebiliyorsunuz

Hatta sunu da yapacagiz sanirim normal optik cerceve alip, bu cerceveye gunes gozlugu cami yaptiracagiz arkadasim icin.
    Rayban ve lacoste nin bir cok cercevesi zaten hem optik gozlukte hemde gunes gozlugunde kullaniliyor.
  • Anladım hocam cok teşekkür ederim.
    Son olarak cam olarak seiko mu essilor mu seçmeyi düşünüyorsunuz? Ben de ona göre tercih yapayım

Ayrıca direkt güneş gözlüğü camı olacak dimi çünkü lazerle karartma da yapabiliyorlar?

Tekrar teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mavi ışık filtreli Opak Blueforce modeli mavi ışık filtreli 150 liraya alınır mı? Yoksa Atasun'un Essilor Prevencia mı almalı aynı fiyata? Prevencia'nın görüşü sarıya çalıyor mu bilen söylesin lütfen?

• quote:

Orijinalden alıntı: Liberate

30 gün sonrasına garanti istersen 90 lira cıvarına kasko yapıyorlar 1 sene boyunca kendin parçalayıp bile götürsen yenisini veriyorlar camın, çerçeve de 2 sene ücretsiz garantili olması lazım
    emin olun bu çerçeveler Çin de 15-20 dolar civarına satılıyor ama benim İngilizcem ileri düzey olmadığı için alım yapmaya çekindim ,yoksa yurt dışından getirtecektim :)

zaten 150 veya daha fazla para verdiğim çerçeveye birde 90 tl. sigorta yaptırmam pek mantıklı gelmiyor

her şeyden öte satarken kıramazsın niye dediniz diyorum ,kem küm ediyorlar
    1990 yılından beri gözlük kullanırım ve ilk defa çerçeve kırıldı ,hemde cam silerken ,hemde kıramazsın dedikleri titanyum çerçeve :)
    bir an Titanik aklıma geldi :)

cam kırılırsa o zaten benim hatamdır ona bir şey demem ,ben gözlük çerçevesinden bahsediyorum
    evet 2 yıl garantisi var ama mecbur kalıp japon vs. ile yapıştırınca ,garanti dışı diyorlar

• barbaros5050 B kullanıcısına yanıt
    Hocam gözünüzdeki sorun nedir? Ona göre bisey denilebilir.

İndirim yokken söyle diyeyim ki Atasun Camları 40 liradan başlayıp yanlış hatırlamıyorsam 400 liralara kadar çıkıyordu. Adı geçen markalı camlar da 1000 ile 2000 lira arasında idi.

Çerçeveler 48 liradan başlar 1000 liraya kadar gider.

Kullanım amacın önemli. Çok önemli bir rahatsızlığın yoksa hor kullanmazsan mesela silerken cizmemen gerek. Youtuba da gözlük temizleme videoları var. Su ile temizlemen gerek. Neyse sözün özü Atasun tercih edilebilir.

Kısaca kullanım amacın önemli miyop musun numaran kaç vs vs.

• Peregrino kullanıcısına yanıt
    Doğrudur. Ben de kullanmadım. Kullananlar genelde memnun değil. Şakirt gözlüğü diyen de var.

Ben önermem doğrusu.

• Az önce bir tane Tommy Hilfiger çerçeve beğendim. 449 liradan indirimle 269 liraya düştü. 54 lira(%20) kapora ile ayırdılar. Yarın doktordan reçete alıp alışverişi tamamlayacağım. Çok uygun oldu bence.

Haber veren arkadaşa çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kalorx

Selamlar, acaba optik camlarda reçetesiz alım oluyor mu Atasunda. Geçen ay reçeteli aldığım gözlük camını değiştirmek istiyorumda. Bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi??
    Sistemden onceki recetenizi görürler zaten.

• bjkyener kullanıcısına yanıt
    Nerden aldınız essilor kırılmaz camı

• quote:

Orijinalden alıntı: primum non nocere

Az önce bir tane Tommy Hilfiger çerçeve beğendim. 449 liradan indirimle 269 liraya düştü. 54 lira(%20) kapora ile ayırdılar. Yarın doktordan reçete alıp alışverişi tamamlayacağım. Çok uygun oldu bence.

Haber veren arkadaşa çok teşekkürler.
    dost n gunes gzlugu cercevesı mı ? yoksa normal cam için cerceve m ? ınternettekı fıyatını kontrol ettın mıhttps://www.atasunoptik.com.tr/tommy-hilfiger-marka-gunes-gozlugu-modelleri

• Rayban cam içinde geçerli mi hocam?

• nhtgrck N kullanıcısına yanıt
    Hocam söylediklerinize katiliyorum. Firma calisanlari herbirisi farkli seyler sozluyor. Bu sekilde oluncada güven vermiyor tabiki. Göz saglagi cok ciddi bir durum.

Benim gözlerim miyop 0,75 || 1,25

Günlük yasamda etkisini hissetmiyorum. Ara sira televizyonda film izlerken 0.50 || 0,50 numarali gozluk kullaniyorum.
    Gözlügü nadiren kullandigim icin cam a cok para vermek istemedim.

Alize nin prevencia ve shappire arasindaki teknoloji farklilarini pek bilmiyorum sadece su tabladon gordugum kadari ile yorum yapabiliyorum.
    Birazda optikcilere guvenmiyorumm genelde hep kendi sattiklari ürünleri veya kar marjinin yuksek oldugu urunleri öneririler bunu unutmamak lazim.

prevencia daki mavi filternin beyazlari sari gosterdigi gibi yorumlar var bu sebebten dolayi kullanmam ki zaten bilgisayara ve telefona bakarken ise yariyan bir özellikmis. Ben yakini cok net gordugum icin zaten bilgisayar ve telefona bakarken gozluk ihtiyaci duymuyorum.

Alize ve shappire kaliyor. Alize 250TL den 150TL ye geliyor (15TL kasko ile 1 yil 1 kez degisim garantili) shappire lens icin konusulan fiyatlar cok yuksek bundan dolayi almayi dusunmuyorum.

Alize ve Seiko nun adini bilmedigim modeli bilmedigim ürünü arasinda kaldim.

• BuI kullanıcısına yanıt
    Hocam %100 emin degilim ama normal bildigimiz günes gozlugu cami yapiyorlar.

Seiko ile alize arasinda kaldim. Bugun baska bir atasun subesine gidip birde oradaki personel ile konusacagim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.