Şimdi Ara

Atasun Optik Gözlüklerde İndirim Günleri (14-24 Ocak 2021) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.195
Cevap
91
Favori
164.724
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Numaralı güneş gözlük camı yaptıran var mı atasuna? Dışarıda camı boyayıp satanlar var. Atasunda bu durum nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muscako M kullanıcısına yanıt

Ben yaptırdım

rayban çerçeveye essilor renkli cam taktılar

renk kataloğundan seçtim camın rengini

boyadılar mı bilmiyorum ama :)

Boyamadan başka alternatif yok zaten. Olanlarda ztn sağlam pahali

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ravenous R kullanıcısına yanıt

Geçen sene essilor cam+çerçeve aldım. Camlardan memnun kaldım ve güneş gözlüğüme de alayım dedim. Çarşıda pazarda olan camlar gibi olacaksa boşa kıştan yaptırmayım dedim :D

Daha önceki farklı marka vs kullandığınız güneş gözlük camlarına göre fark var mı peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: dj.trust.06

Boyamadan başka alternatif yok zaten. Olanlarda ztn sağlam pahali

Şu an kullandığım numaralı gözlük camını farklı Bi optikçide yaptırdım degrade diye geçiyor sanırım, koyudan açığa geçişli rengi. Zamanla rengi fazla açıldı, az daha zorlasam şeffaf hal alacak :) bu anlamda atasunda da aynı şeyi yaşamaktan korkuyorum

Atasun Optik Gözlüklerde İndirim Günleri (14-24 Ocak 2021)

Direkt görsel koyayım siz karar verin :)

Teşekkür ederim hocam çok sağolun :) benim yaptırdığıma göre fark bariz şekilde var. Siyah-füme karışımydı ilk başta benimki, şu an mor gibi :D

Bu sefer de atasunu deneyeyim :)

Dediğim gibi ben memnunum

12-13 yaşından beri gözlük takıyorum, 25 yıl geçmiş :) artık aksesuar niyetine de kullandığım için, mavi-kahverengi falan çerçeveler de alıyorum. Takıyorum beğenmezsem iade ediyorum, camını beğenmezsem değiştiriyorum, aklımda iki model kalırsa, ikisini de alıp takıyorum, beğenmediğimi iade ediyorum.. bu dediklerimi normal bir optikçide asla yapamazsınız :)

• Arkadaşlar şu an indirimden yararlandırarak faturayı kesiyorlar. Yani 14'ünü beklemenize gerek yok.
    Ben yılbaşından önce, 2 sene önce aldığım garantisi olan çerçevem kırıldığı için başvurmuştum kampanyadan haberim öyle haberim oldu. Garantiden geri dönüş 10 gün sürmedi heralde. Kampanya varken 620 tl'lik armani çerçeve ile altın paket ve mavi filtre camlar + yedek gözlüğü 446 liraya almış oldum. Faturayı indirimli kestiler ama teslimatı 14'ünde yapacaklarmış. Çok yardımcı oluyorlar. Hatta güneş gözlüklerini de numaralı olarak çerçeve indirimiyle alabiliyorsunuz. Personel iyi denk gelirde ilgilenirse baya bir indirimden yararlanıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HawK95 -- 6 Ocak 2021; 23:41:28 >

Güneş gözlük camı konusunda koyudan açığa doğru yaptıracağım fakat memnun kalmazsam komple siyah düz cama çevirme şansım mümkün mü yani ekstra ücret ödemeden, yeni fiş fatura vs kesmeden?

Geçen sene ben de muayene ve reçete konusunda sorun yaşadım, hiç sorun etmeden çözdüler. Yine rayban çerçeve kırıldı 2 aya yakın uğraştılar, rayban kabul etmedi değişimi fakat şube kendi bünyesinde sıfır çerçeve verdi bana yine. Satış sonrası da gerçekten arkasındalar sattıkları ürünlerin.

Daha önce cam+çerçeve alınca bişeyin %50 si kadar TL vermişlerdi onunla da 2. Cam çerçevemi almıştım aynı anda. Bu bahsettiğim kampanya ile şimdi başlayacak kampanya birleşiyor mu acaba? Bir de bu 2. Çerçeve için verilen %50 olayı çerçeve fiyatının %50si mi cam fiyatının %50si miydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muscako -- 8 Ocak 2021; 2:4:40 >
  • Bu kampanyadan 1 adet gözlük alınca 2. Gözlüğe ektra bir indirim yapılıyor mu?

2yil önceki Kampanyadan 2 adet optik gözlük almıştım 2. gözlüğe ek bir indirim yapılmamisti.

• sürekli kampalar oluyorda çalışan insanlar sokağa çıkma yasağı varken nasıl alışveriş yapabilir🤔devleti yöneten ler ne zaman anlıyacak 🤔

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu da benim gözlük. Siyah aşağıya doğru açılıyor. Benim gözlerim çok hassas olduğu için camları olabildiğince koyu yaptırdım. Aşağı doğru açılmasının avantajı araba sürüyorsanız ve tünele girerseniz hafif camların altından doğru bakınca çok rahat görüyorsunuz. (Bu arada sağdaki cam 8.50 soldaki cam 2.50 numara)

• quote:

Orijinalden alıntı: Vahsi Hindi Sürprizi

Bu kampanyadan 1 adet gözlük alınca 2. Gözlüğe ektra bir indirim yapılıyor mu?

2yil önceki Kampanyadan 2 adet optik gözlük almıştım 2. gözlüğe ek bir indirim yapılmamisti.

Hocam bugün aradım sordum. Bu kampanya ile 2. Çerçevede %50 indirim birleşmiyor dedi. Şu anki kampanya bitince o 2. Çerçevede %50 indirim olayı başlayacakmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazarusuo

Bu da benim gözlük. Siyah aşağıya doğru açılıyor. Benim gözlerim çok hassas olduğu için camları olabildiğince koyu yaptırdım. Aşağı doğru açılmasının avantajı araba sürüyorsanız ve tünele girerseniz hafif camların altından doğru bakınca çok rahat görüyorsunuz. (Bu arada sağdaki cam 8.50 soldaki cam 2.50 numara)

Bu camı atasunda mı yaptırdınız acaba? Dışarıda yaptırdığım camı ben de koyu yapmalarını istemiştim fakat sizdeki gibi olmuştu. Daha sonra da zamanla renginde açılma olmuştu.

Evet bu gözlüğü atasunda yaptırdım. Aslına bakarsanız bu fotoda gözüktüğünden daha koyu. Renginde herhangi bir değişiklik olmadı. Bence atasun çok iyi bu konuda. Daha önce başka firmalardan da yaptırdım ama hiç bu kadar memnun kalmamıştım.

Bu foto da yüzümdeyken nasıl durduğu. Koyudan açığa geçişi çok başarılı.

• Atasuna gidip güncel fiyat listesinin fotoğrafını çeken var mı ?
  • lazarusuo kullanıcısına yanıt

Tamamdır hocam şimdi oldu çok sağolun :) benimki takılıyken optik gözlüğün güneşe çıkınca kararanı gibi duruyor aynı ahahah. Gidip yaptırayım ben de :)

• HighDynamicRange kullanıcısına yanıt

Şimdi öncelikle oradaki ürünler 1-2 dolar değil kargo ücretleri 4-5 dolar civarıdır ki fotoğrafta çok güzel durduğuna bakma yüzüne taktığında kalitesizliğini hissedersin zaten.

İkinci olarak optik sektörü olarak dünyada bir ilk yaptık ve ürün takip sistemi denilen karekod sistemine geçildi. Bu da şu demek oluyor yurtdışından gelen her bir model optik gözlük için devlet verginin vergisini kesiyor. Bakın tek bir markaya değil, markanın her bir model gözlüğüne ayrı ayrı vergi kesiyor. Dolayısıyla her bir model optik gözlük yerel gözlükçülere gelesiye kadar inanılmaz bir zam yemiş oluyor.

Atasun optik gibi firmaların en büyük avantajı yerel gözlükçü dükkanına 1000-1500 model gözlük alabiliyorsa, Atasun tek bir modelin tek bir renginden 10.000 adet alabiliyor. Bu da dolayısıyla maliyete ve fiyatlara yansıyor.

Türkiye'de tekelleşme süreci başlattılar. Amaçları ufak çaplı yerel gözlükçüler piyasadan silinesiye kadar bu agresif pazarlama tarzlarını devam ettirecekler.

Sonrası ise malum piyasayı kendileri belirleyecekler.

Hiçbir zaman son tüketicinin yararına olmaz bu tarz işler. Her zaman rekabet olmalı.

Bunun işlemci piyasasındaki en büyük örneği Intel-AMD kapışması. AMD piyasada yokken Intel çöp ayarındaki işlemcilerine inanılmaz paralar istiyordu hatırlarsınız. Ama şuan AMD sebebiyle o da fiyat kırmak zorunda kaldı.

Konu biraz dağıldı toparlayacak olursam tüketici elbette ki cebine göre davranış sergileyecek beklenen budur. Ama sizin gibi düz mantıkla 5 cente gözlük alınabileceğini düşünmek ve her gözlükçünün aynı şartlarda dükkanını doldurabileceğini sanmanız büyük yanılgı.

• Beyler eski bir çerçeve var bende güneş gözlüğüydü. Camı kırılmıştı. Bu çerçeveye numaralı (1.25 - 0,75 miyop astigmat) essilor marka renkli cam taktırmak istiyorum. Ne kadar tutar kampanyalı fiyatı?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.