Şimdi Ara

ASYA MOTOR AS150T-1 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
19.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • benm bildiğim 5.000 kmde değiştirlmesi gerkiyo yağın ama yağın türünü bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khortytsa -- 22 Temmuz 2008; 16:37:05 >
  • bişey sorucam şu bizim motorlara sade aksesuar istiyorum ama neler yapabilitm bi yardıcı olrsanız
    babam geçen eksozun nikeajları söküp içini boşalttırmış eksoza 60 ytl verdik boşuboşuna eksozun boşlatılmasının fyda ve zararları elerdir şimdiden saolun
  • quote:

Orjinalden alıntı: kambochian

Arkadaşlar bu motorun yağını nasıl değiştireceğiz? Ayrıca özel bir yağı var mı? Yağın değişmesi gerektiğini nasıl anlayabiliriz?

daha yeni kendim degistirdim
    ben kullanima bagli degistiriyorum yazlari daha sık degistiriyorum 800kmde bir defa filan degistiriyorum
    daha iyi oluyor
    yag eskidikce performans dusuyor

castrolun 4t 20-40 aldim ama 10-40 olani daha iyi olacaktir o biraz pahalı ver heryerde bulunmuyor
    buyuzden 20-40w 4t(4zamanlı alacaksnız)
    baska markalarinda mevcut benim aldigim 1litre 10ytl ye bpden aldim scooter yazan 17ytl filan pahalı bence
    10ytl lik alıp sık degistiriyorum

yag bu bunun disinda
    eksilip eksilmedigini sag yaninda egzosun son susturucuya gelmeden konik sekil aldigi yerde (fanın orda)
    buyuk vida seklinde cubuk var
    once motoru 2dk calistirip ısıtın (sogukken olmaz!)
    sonra catala alin ve bu vidayi cevirip cikarip uzerindeki yagi vs silin sonra vidalamadan tekrar delige sokup cikarin busefer uzerinde min-max yag seiyesini gosteren degisik bir yer var yag nereye kadar ıslattıysa cubugu yagin ne seviyede oldugunu anlarsiniz

ayni zamanda daha sonra yeni yagida burdan ekleyeceksiniz fakat oncesinde

motor sogusundiye bekleyin i elinz yanmasin,
    yere gaste yayin catala alip yag ekleme deliginin hizasında ama yere bakan bir somun var bu somunu
    16yada 17 numara anahtarla yavas yavas acin
    hemen hizasına yag kabını koyun yag birden akmaya baslayacak soktugunuz kapagin altindan
    yay ve filtre de dusecek sakın kaybetmeyin
    iyce bekleyin pis yag aksın birsure bekledikten sonra diger yana gecip ayak marsa basin
    dikkat! mars anahtarına degil sadece kickstart verirgibi ayak koluna basın mars a basmayın
    ayak marsına basınca silindir donecek daha fazla yag kaba bosalacak
    bunu 4-5kez tekrar yapin tum pis yag aksin

bu isi tamaladiktan sonra filtreyi yerlestirin yayla kapagi kurlayip takın
    kapagi asla cok sıkı kapatmayin yalma olmasın veya contası zarar gormesin

kapadıktan sonra yeni yagi doldrun biraz rolantide devir vermeden calistirin daha sonra binip
    kucuk bir tur atin yine devirli kullanmayin
    maksat yag yayilsin motora
    sorna durup alt tapadan yag sızıp sızmadıgına bakın temiz gaste koyup altına dampatmadıgını gorun..

bukadar
    hepsi beklemenizle beraber yarimsaatte bitiyor bosuna tamirciye para vermeyin
    biraz ucun oldu ama detaylı yazdım herkes faydalanır umarım.

malzeme olarak
    2-3tane muayne eldiveni (plastik eldiven)
    bolca gaste
    motorun altına girecek kadar atık kabı
    bos 1-2poset
    lokma anahtari (takım almanıza gerekyok ucları alın birde o cevirmeye yarayan aparati karakoyde mevcut)
    minik huni ve hortum
    tabiki yag

• quote:

Orjinalden alıntı: Fiat

bişey sorucam şu bizim motorlara sade aksesuar istiyorum ama neler yapabilitm bi yardıcı olrsanız
    babam geçen eksozun nikeajları söküp içini boşalttırmış eksoza 60 ytl verdik boşuboşuna eksozun boşlatılmasının fyda ve zararları elerdir şimdiden saolun

yagini sakin 5000km bekleme
    motor dagilir piston sekman hepsi degisir 0ından pahalıya patlar. klavuzda 1000kmde1degistir yazar.

egzosla ya ekstra guc icin yada ses icin oynuyorlar
    bukadar kucuk ccde ekstra bg elde etmek pek mumkun degil daha cok ses olur
    titresim ve yakıt tuketimi artar

aksesuar olarak neden bahsediyorsun bilmiyorum
    egzosu misal yanmayan boya var mat siyah boyayabilirsin paslı durmaz guzel olur..
    bunun disinda lastikleri degistirmeni ve on far ampullerini yine 35wat olan h4 osram yada philips le degistirmeni tavsiye ederim
    uyduruk marka ampul alma zaten marka olanida 10ytl filan degmez

butun bunlar modifiye oldu aksesuar deyince canta filan olur buda zevke gore degisir pek bisey diyemem
    ben cantasız kullaniyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: kentacdis

quote:

bişey sorucam şu bizim motorlara sade aksesuar istiyorum ama neler yapabilitm bi yardıcı olrsanız

yagini sakin 5000km bekleme
    motor dagilir piston sekman hepsi degisir 0ından pahalıya patlar. klavuzda 1000kmde1degistir yazar.

egzosla ya ekstra guc icin yada ses icin oynuyorlar
    bukadar kucuk ccde ekstra bg elde etmek pek mumkun degil daha cok ses olur
    titresim ve yakıt tuketimi artar

aksesuar olarak neden bahsediyorsun bilmiyorum
    egzosu misal yanmayan boya var mat siyah boyayabilirsin paslı durmaz guzel olur..
    bunun disinda lastikleri degistirmeni ve on far ampullerini yine 35wat olan h4 osram yada philips le degistirmeni tavsiye ederim
    uyduruk marka ampul alma zaten marka olanida 10ytl filan degmez

butun bunlar modifiye oldu aksesuar deyince canta filan olur buda zevke gore degisir pek bisey diyemem
    ben cantasız kullaniyorum

saol arakdaşım şu anda yeni bi site yaoıyoru bitince oraya beklerim
    saygılar...

• quote:

1 -2 resim koyayım dedim
    Grisi:
     ASYA MOTOR AS150T-1

Siyahı:
     ASYA MOTOR AS150T-1

sizce hangisi

X9 'un çakması değilmi bu ?

• x9la alakası yok

sanırım honda foresight (fes250) demek istedin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kentacdis

x9la alakası yok

sanırım honda foresight (fes250) demek istedin.

katılıyorum gerçekten x9 ile alakası yok resimlerle bak istersen
    as150t1:
     ASYA MOTOR AS150T-1

x9:
     ASYA MOTOR AS150T-1

fes 250:
     ASYA MOTOR AS150T-1

arkadaşım istersen farklı yerlerden görünüşünüde koyabilirim

• bunlarda bizimkşnşn ilk resimleri
     ASYA MOTOR AS150T-1

ASYA MOTOR AS150T-1

ASYA MOTOR AS150T-1

• resimlere kimse yorum yapmamışmı
  • Konuyu yükseltelim. Bende bu motordan düşünüyorum. Ne dersiniz? 2011 model. Sıfır olucak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood

Konuyu yükseltelim. Bende bu motordan düşünüyorum. Ne dersiniz? 2011 model. Sıfır olucak.

Uzak dur derim..
  • Yahu geçen sahibinden.com da gezerken gördüm.Ciddi anlamda bayıldım şekline şemaline bu motorun.
    Ciddi ciddi düşünmeye başladım bunlardan bir tane..Bakalım hayırlısı..
  • O zaman benim sorunumu çözebilirsiniz arkadaşlar.
    Madem bu kadar kullanan var motoru.

"Manifold değişti, bir sonraki gün yine yolda kaldım motor tıkandı.
    Başka bir motorsikletçiye götürdüm , karbüratördür temizleyelim dedi tamam dedim.
    Temizlediler...2-3 gün uzun yol gidemedim tatile falan gitmiştim.
    Dün akşam yine uzun yol giderken yolda kaldım. Motoru bağladım eve gititm.
    Sabah çalıştırdım yine sorunsuz bir şekilde çalıştı.
    Bu sabah karbüratörümü temizleyen motorcuya ugradım. Dedim böyle böyle. Bir tur attım geldim motoru çalışmayan bir şekilde bıraktım.
    Ve anladım ki 4-5 Kilometre gittikten sonra motor sıkışıyor arkadaşlar. Sanki birşey çok ısınıyor, birşey çok sıkışıyor ve motor gaz yemiyor bir türlü"

Yalnız şöyle birşey var. Soğuk havalarda 10-20 kilometre gidiyor ama sıcak havalarda gidemiyor.
    Bu motorla 100'ler kilometre yapan adamlar var hiç durmadan ben neden arka sokağa kadar gidemiyorum arkadaşlar?

• bu motordan bende alacaktım kime sorduysam üreten fabrikaya lanet olsun orda çalışanlarında iki yakası bir araya gelmesin inşallah şeklinde beddua ettiler

Bir tamirciye sordum bu modeli skygo adı ilede üretiliyormuş bu model olmazsa tamirciler aç kalır dedi.
  • Çok doğru demiş :D az yollarda kalmadım bu motorla az para yedirmedim tamircilere.. Kaportası olsun, motoru olsun elektriği olsun başlı başına bir sorun.. Görünüşüne büyüklüğüne aldanmayın ufakta olsa bi honda alın başınız ağırmasın yollarda çile çekmeyin aman diyim..

• Slm Arkadaşlar Ben Bir motor almaya karar verdim Tavsiyelerinizi bekliyorum, fiyat sizce uygunmudur?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-asya-150-t1-cift-renk-karbon-yapili-6.248-km-sifirdan-farki-modeli-128939668/detay/
  • Arkadaşlar Bu Forum 10 Yılı aşmış ama ben yeni buldum.. Ben Asya 150 T1 KM de 1 TL Yakıyor !!! Az Yakması için ne yapmam gerekiyor acaba ? Sat Kurtul demekten başka Önerisi Olan varmı ?
    * Karbürötörü yeni değiştirdim.
    * Abart Ekzoz Var...
    Buyrun Sizi Dinliyorum...
    Yıl Kasım/ 2018 ASYA MOTOR AS150T-1
  • Arkadaşlar merhaba ,
    Asya 150t1 komple elektrik tesisatı lazım yardımcı olabilecek varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.