Şimdi Ara

ASX 2011 hakkında yardım (2.el alımı)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2011 model bir ASX invite almak üzereyim bir kaç gün içinde ama kafama şu soru takılıyor:
    Almadan önce Mitsubishi yetkili servisine mi göstermeliyim yoksa exper şirketlerine mi?

Mitsubishi servisini arayıp sordum, biri expertiz hizmeti vermediklerini, diğer verdiklerini ama yetkili servislerin araç motoruyla ilgili evrak düzenlemesinin yasak olduğunu, sadece sözlü olarak söylenebileceğini ifade etti. "Ustamız aracı çalıştırıp, inceleyip, gerek görürse biraz sürerek size araç hakkında bilgi verir." dedi.

Expertiz şirketleri de motorun performansını ölçüp %lik bir rakam veriyorlar. Bu da tartışmalı ama genel uygulama bu şekilde. Burda da sorum şu: Motor performansı 2011 bir asx için %kaçın altına indiyse alınmamalı, kritik eşik nedir? Örnek vermek gerekirse, 2006-2007 Corolla bakıyorduk geçen ay, bu arabadan anlayanların söylediği şey şuydu: "Corolla nın motoru kolay kolay performans kaybetmez normal şartlar altında. Eğer motor performansı %90ın altına indiyse anormal bir kullanım vardır, o aracı kesinlikle alma." Fakat sonraki haftalarda 2009-2010 (BL) Mazda 3 bakarken yorumlarda gördüm ki mazda için %85 motor performansı makul, hatta iyi bile kabul ediliyor. Bu kritik eşik ASX için nedir? Yani motor % kaçın üstünde ise almalıyım?

Bu bilgiye gerçekten ihtiyacım var. İlgilenecek kişiler çıkarsa mutlu olurum.

• dyno ile motor gücü ölçülmez. kompresyon testine sokun...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.