Şimdi Ara

Asus ZenFone Max ZC550KL [Ana Konu] - 5000mAh Batarya / OTG Şarj (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.901
Cevap
13
Favori
39.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet 551 modeli intel çipsetli zenfone 2
    sizin yazdığınız asusun tüm modelleri böyle gibi anlaşılabilir açıklığa kavuşmuş oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim Max'te de öyle mi peki hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: ~hsyn~

Arkadaslar merhaba. Yaklasik 1 hafta once ben de asus zenfone max sahibi oldum. Ancak 1-2 problemim var.

Telefonumda sadece instagram, facebook lite, swarm ve vatsap olmasina ragmen ram 1,3 gb kullaniliyor. 85 mb da on bellege alinmis ram var. Niye bu rakamlar bu kadar yuksek arkadaslar ?

Normal hocam ram kullanımınız bende de aynı. Arada Güç ve Hızlandır yapın, faydası olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

evet 551 modeli intel çipsetli zenfone 2
    sizin yazdığınız asusun tüm modelleri böyle gibi anlaşılabilir açıklığa kavuşmuş oldu

Uyardığınız için teşekkür ederim. O zaman yanlış anlaşılmalara engel olmak için "Intel işlemcili Intel tarafından üretilen" modeller hariç tüm modeller diye düzeltelim. Benim kontrol ettiğim Intel ortaklığı ile üretilmeyen tüm modellerde, ana kartını Asus'un ürettiği tüm modellerde modemleri çift işlemcili olduğu için iki simde de 4.5G kullanılabiliyor.

Aslında ayrı bir konu olsa bu da tartışılır ama Asus markalı Intel işlemcili telefonlar gerçekten Asus mu yoksa Intel'in Asus markası üzerinden mobil piyasaya girebilmek için yaptığı bir ön araştırmamı orası büyük bir tartışma konusu. Birkaç seneye kadar Intel'in Akıllı Telefon sitesine girdiğimizde telefonlarda yazan Asus logosu yerine direk Intel logosunu göreceğiz. Tıpkı eskiden Nokia yazan telefonlarda artık Microsoft logosunu gördüğümüz gibi.

http://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/smartphones/smartphones.html

• quote:

Orijinalden alıntı: KediTartaklayanBodyciFare

Bizim Max'te de öyle mi peki hocam?

ZC550KL'de QL1502-V205 ana kart kullanılırken ZE550KL'de QL1502-V206 ana kart kullanmışlar yani ikisi ardıl seri. Asus telefonlarda kullandığı modem chiplerini Shenzhen Tianjian Telecom Teknolojiden satın alıyor ve onlardakilerin hepsi çift işlemcili. Dolayısıyla Max'da da 2. hatta 4.5G destekli.

Hücresel Ağlara girip 2. sim'i seçerseniz seçeneklerde 2G/3G/4G diye bir seçenek var, oradan sizde kontrol edebilirsiniz.
  • Yeni telefon modellerini takip edemiyorum.Reklamda lenovo vibe p1'i görünce dikkatimi çekti.Anneme alacaktım lakin emektar s3'üm gitti.900 lira bandında telefon bakıyorum bu model hoşuma gitti.Son 3-4 sayfayı okudum android 6 güncellemesinden sonra pek bir yorum yok. Niyetim note 5 , s7 yada note 7. Ürünlerin parasını denkleştirene kadar ve daha sonra yüksek batarya kapasitesinden dolayı anneme uygun bu telefonun son durumları hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aod.xTA26

Yeni telefon modellerini takip edemiyorum.Reklamda lenovo vibe p1'i görünce dikkatimi çekti.Anneme alacaktım lakin emektar s3'üm gitti.900 lira bandında telefon bakıyorum bu model hoşuma gitti.Son 3-4 sayfayı okudum android 6 güncellemesinden sonra pek bir yorum yok. Niyetim note 5 , s7 yada note 7. Ürünlerin parasını denkleştirene kadar ve daha sonra yüksek batarya kapasitesinden dolayı anneme uygun bu telefonun son durumları hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

Merhabalar

MM güncellemesi ile ilgili pek yorum yok çünkü önceden OTA üzerinden verilen güncelleme tüm Zenfone 2 ailesi için geri çekildi. Tabi önceden güncelleme yapan arkadaşlar kullanıyorlar ve gayet memnunlar.

Ben de dün adb üzerinden güncellemeyi yaptım. Telefonun boşta olan ram miktarı Lolipop'a göre arttı ve şimdilik herhangi bir kasma ya da donma ile karşılaşmadım.

Telefonu değerlendirecek olursam bugün 18.günüm. Alırken batarya için almıştım ve beni bu yönde hiç üzmedi şimdiye kadar. Ancak şunu da belirtmek isterim ki bu model Vibe P1'den daha ağır ve işlemcinin hızlı şarj desteği olmasına rağmen Asus yazılım ile kapatmış. Telefonun kendi adaptörü ile tam dolum süresi 4 saat 40 dakika falan sürüyor.

Ben alırken Vibe P1 indirimde değildi ve ben Teknosa'dan 874 TL'ye aldım.

Şunu da not olarak ekleyeyim bunun şarjına alıştıktan sonra diğer telefonlar seni şarj yönünden tatmin etmeyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KediTartaklayanBodyciFare -- 4 Temmuz 2016; 7:42:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LTE

quote:

Bizim Max'te de öyle mi peki hocam?

ZC550KL'de QL1502-V205 ana kart kullanılırken ZE550KL'de QL1502-V206 ana kart kullanmışlar yani ikisi ardıl seri. Asus telefonlarda kullandığı modem chiplerini Shenzhen Tianjian Telecom Teknolojiden satın alıyor ve onlardakilerin hepsi çift işlemcili. Dolayısıyla Max'da da 2. hatta 4.5G destekli.

Hücresel Ağlara girip 2. sim'i seçerseniz seçeneklerde 2G/3G/4G diye bir seçenek var, oradan sizde kontrol edebilirsiniz.

Yarın bizimkilerin sim kartı takıp deneyeyim bi hocam.

• aod.xTA26 kullanıcısına yanıt
    keditartaklayan arkadaş (ula bu nasıl nicktir ya) herşeyi yazmış benimde ilk tercihim vipe p1 olurdu şu andan sonra..
    sonuçta asusta kötü değil kesinlikle..sadece iki ürün arasında eskisi kadar fiyat farkı yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 4 Temmuz 2016; 8:34:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yarın bizimkilerin sim kartı takıp deneyeyim bi hocam.

Deneyin sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

keditartaklayan arkadaş (ula bu nasıl nicktir ya) herşeyi yazmış benimde ilk tercihim vipe p1 olurdu şu andan sonra..
    sonuçta asusta kötü değil kesinlikle..sadece iki ürün arasında eskisi kadar fiyat farkı yok...

• "ne diyorum" neden yasaklanmış arkadaşlar? bir şey mi kaçırdım ki? konuyu okurken fark ettim şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sauce_2k

"ne diyorum" neden yasaklanmış arkadaşlar? bir şey mi kaçırdım ki? konuyu okurken fark ettim şimdi.

Başka bi konu yüzünden herhalde hocam. Ben burada tartışma falan görmedim.

• quote:

quote:

"ne diyorum" neden yasaklanmış arkadaşlar? bir şey mi kaçırdım ki? konuyu okurken fark ettim şimdi.

Anladım. Hocam sizin kasma sorununuz ne oldu acaba son durum nedir telefonunuzda?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon suya düştü ; sensörlerde ve çift tıkla telefonu uyandırmada sıkıntılar oluştu.Suya düşeli yaklaşık 15 saat oldu.Aslında tam anlamıyla suya girmedi telefon biraz ıslandı.Ekranı çift tıkla kapatabiliyorum fakat uyandırmak için tekrar çift tıkladığımda telefon kendini yeniden başlatıyor.Yandaki düğmeden uyandırdığımda sıkıntı olmuyor.Telefon konuşurken yakınlık sensörü çalışmıyor.Telefonun ışık seviyesi otomatikte ve ışık sensörü ışık algılamıyor.Karanlıktada aydınlıktada aynı ışık seviyesini veriyor.

Garantiye göndersem kullanıcı hatası derler mi ? Göndermeden önce güneşte bekletsem , bir kaç gün kullansam düzelme olur mu acaba?

Bundan önceki telefonumu (zenfone 2 laser) denize düşürdüm.Buda suya düştü.. Ne diyelim bahtsız bedeviyi çölde kutup ayısı severmiş..
  • Servisin anlamaması imkansıza yakın. Anakart üzerindeki çoğu parça hemen korozyona uğruyor normal suda bile. İlk gerçekleştiğinde bolca sallayıp silikat (kedi kumu)+pirinç karışımına atılsaydı ufak bir ihtimal kullanılır hale gelirdi. (Bir iki defa işe yaradı bu method) Ama sensörler ilk etapta çabuk bozulan bileşenlerden. Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GullyFoyle -- 6 Temmuz 2016; 14:25:05 >
  • Telefonu garantiye göndermeye karar verdim.Fakat nasıl ve nereye göndereceğimi, kısaca garanti işlemlerini bilmiyorum.Ben Yozgat'ta kalıyorum.Yardımcı olabilir misiniz
  • quote:

quote:

quote:

Anladım. Hocam sizin kasma sorununuz ne oldu acaba son durum nedir telefonunuzda?

Hocam ADB üzerinden 6.0.1 betayı kurdum. Herhangi bi sıkıntı görmedim kullandığım süre içerisinde. Tabiri caizse cillop gibi oldu.

• YaSaRCaNS kullanıcısına yanıt
    Telefon suya düştüğünde keşke hiç acmayıp pirincte bekletseydiniz.Nereden almıştınız telefonu? Garanti için site üzerinden bi canlı desteğe bağlanın tam olarak öğrenin. Ben garanti işlemlerini sorarken qr.asus.com böyleydi galiba. Link üzerinden kayıt yapıp onay bekleyeceksiniz. Oradaki form ile gönderim yapacaksınız denmişti.

• Arkadaşlar telefona 228 MB bi güncelleme geldi. 13.8.26.36 yapı numarası.

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.