Şimdi Ara

Asus zenfone 5 (4gb) VS Huawei mate 20 lite VS xiaomi mi 8 lite

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
2.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu 3 telefon üzerinde düşünüyorum karar veremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Asus zenfone 5 (4gb)
    Huawei mate 20 lite
    Xiaomi mi 8 lite

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Benim tercihim Mate 20 lite olurdu. Kağıt üstündeki özellikleri bazen tamamıyla göz önünde bulundurarak telefon tercihi yapmamak gerek. Garanti koşulları ve kullanıcı deneyimi de önemli. Huawei markası garanti konusunda başarılı. Mate 20 lite de sizi hicbir konuda üzmez.

Edit: Ki zaten forumun amacı da o. Yoksa hangi telefonda hangi özellik var insanlar zaten karşılaştırma sitelerinden bakıp detaylı şekilde bulabiliyor. Forumda kağıt üstünde ki tüm özellikleri sıralayıp yazmanın bir anlamı yok. Önemli olan tecrübe ve bilgi. Siteden cihazın özelliklerini öğrenip yazmak değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D7B950238 -- 18 Aralık 2018; 14:52:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıkıntılı bir soru

Kamera****

Zenfone5

Mi8 lite

Mate20 lite

Ses***

Asus zenfone5

Mate20 lite

Mi8 lite

Batarya***

Mate 20 lite

Asus zenfone5 / mi8 lite(+\-)

İşlemci***

Mi8lite

Zenfone5

Mate20 lite

Yazılım(stabilite/optimizasyon)***

Asus zen5

Mate20l

Mi8 lite (ama güncelleme sık alır)

Ekran ***

Zenfone5

Mate20l / mi8 lite

Gelelim fikrime ağır oyun oynamıyorsan sd636 zenfone5 olabilir.

Garanti servisi;mate 20l

Oyun ve işletim sistemi Mİ8 LİTE ; bu cihazın eksik yönü gün ışığı altında ekran biraz soluk,ses standart, batarya iyi denebilir ve geriye kalan her yönden mutlu eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lithaunans -- 19 Aralık 2018; 22:13:30 >
  • Lithaunans L kullanıcısına yanıt
    En sonda bu cihaz diye bahsettiğiniz hangisi

• Zenfone 5 işlemci olarak bir tık daha düşük ama kamera kalitesi daha iyidir. Mate 20 lite videoları sulu boya gibi çekiyor.

• Bende benzer ikilemdeydim ama Zenfone da karar kıldım...Stabilite, servis, kalite manasında Asus un yeri ayrı
    Telefonda çok güzel, grafik işlemcisi başarılı, kamera başarılı, kasa, pil vs daha iyi geldi..
    En son Xiaomi tercih ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben konuyu açan kişi olarak zenfone 5 kullanıyorum zaten, gayet memnunum, eşime telefon alacağım acaba mate 20 daha iyi olabilir mi diye düşündüm, merak ettigimden sordum

Mi'nin kulaklık girişi yokmuş diye okudum doğruluğundan emin değilim ondan vazgeçtim o yüzden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umitylmz1 -- 20 Aralık 2018; 19:50:7 >
  • güzel bir başlık olmuş gerçekten.öncelikle zenfone 5 çok iyi ama şu işlemciyi 660 koysalar direkt almak isterdim ama ileri vaatte beni düşündürüyor işlemci 636 olduğu için.huwai ye zaten yaklaşmam.samsung un telefonlarına da ısınamadım gitti.mi8 lite ile zenfone 5 arasında kaldım ama mi8 lite güncelleme rom atma olayları garantisi olsun ekran kalitesi olsun hepsi bende soru işareti.her forumda diyorum şu zenfone 5 e 660 işlemci neden koyulmaz die.çünkü uzun vadede 636 işlemci sıkıntı yaratacağını düşünüyorum.ben şimdi max pro m2 yi bekliyorum ne zaman ve kaç tl fiyatla gelecek ülkemize die çünkü telefonu aldım mı en az 3-4 yıl kullananlardanım kaza bela olmadığı sürece.bi taraftan da çok yüksek bütçem yok. en fazla 2500 :) bekleyelim bakalım
  • eagle-1453 E kullanıcısına yanıt
    Hocam sd636 hemen hemen sd660 ile aynı sadece gpu bir tık daha iyi ve frekans arttırılmış biraz sd660'da istersen bekle zenfone6 çıkar yakında onu alırsın zen max pro2 sd660 ile açıklandı yakında zen6 çıkar sd660 olur o da tahminim ama fiyat biraz artabilir çünkü zen5 öyle ucuz verilecek cihaz değil pek.Asus yine uygun çıkarır burda kazık satar asus türkiye Ayrıca donanımsal olarak birbirine sd 660 ile 636 çok yakınlar hemen hemen aynı ve sd636 daha pil dostu oyunlarla zaten çok işin varsa pocophone f1 al işini görür ama zen5 sd 636 diye şahsen mi8 lite almam neden dersen;

****Mi8 lite'ın zen5'e göre artısı;

Ön kamera

Sd660

***** zenfone5 artısı

Arka kamerada ois var net resim çekersin

Çok üst düzey ekran kalitesi

Ses çipi

Asus tr garanti

Daha şık bir cihaz(bura kişiden kişiye değişmiyor göz var nizam var)

Asus yazılım daha stabil (ayrıca dün bir haberde gördüm xiaomi mi5 yazılım desteğini kesti diye yani artık xiaomi'de diğerleri gibi max3 yıl) şimdilik aklıma gelen bunlar sd660 ne kadar götürürse sd636 o kadar götürür sadece arada küçük bir performans farkı var mi8 lite severim ama zen 5 varken ben almazdım ayrıca tekrar ediyorum mevzu oyunlarsa poco f1 al geç kılıfı takarsın ekran koruyucu takarsın mis gibi oyununu oynarsın sd845+ bakır sıvı soğutma var+6gb ram+4000 mah bataryalı ama mobil oyunda grafik kovalamıyorum dersen zen5 kraldır.

• Lithaunans L kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabın için teşekkür ederim aslında çok oyun oynayan da biri değilim aslında. Şu an telefonumda sadece pubg yüklü oyun olarak fırsat bulduğumda girip oynuyorum. Telefonu şöyle 3-4 yıllık kullanım için düşündüğüm için ileride beni sıkıntıya sokmasın istiyorum. O yüzden işlemcisinin bir tık iyi olmasını istedim. İnstagram facede de çok zaman harcayan biri değilim genelde chrome youtube whatsapp bir de oyun. Şimdi snapdragon 660 dan üstün olan işlemci olarak benim bildiğim 835 ile 845 var. Onların da fiyatı epey yüksek. O yüzden max pro m2 yi beklemeye geçtim. Xiaomi desteğini kesti diyorsun ozaman pocophone bulaşmam mantıksız

• eagle-1453 E kullanıcısına yanıt
    Xiaomi nin desteğini çektiği yok yani google ile yapılan anlaşma gereği 3yıldan sonra artık xiaomi cihazlara kendi güncelleme vermiyecekmiş o kadar siz yanlış anladınız. Ayrıca zenfone max pro m2 almaya pek değicek bir şey değil boş ver hocam :))) ederi en fazla 1900 ki o kadarda ancak. Ama isterseniz mi mix2'de bakın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.