Şimdi Ara

ASUS ZENBOOK UX32VD hakkında (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
4
Favori
30.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: carman1tr

Henüz araştırma asamasindayim. Piyasada harici ekran kartlı başka ultrabook yok galiba.
    Samsung 9 serisi ilgimi çekti. Hd4000 çizim İcin ne kadar yeterli onu da araştırmak lazım.

Ux32 den isik sizmasi disinda baska bir sikayetiniz varmiydi? Yeni gelen w8 li modellerde boyle bir sorun varmi biliyormusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyma1972

quote:

Henüz araştırma asamasindayim. Piyasada harici ekran kartlı başka ultrabook yok galiba.
    Samsung 9 serisi ilgimi çekti. Hd4000 çizim İcin ne kadar yeterli onu da araştırmak lazım.

Ux32 den isik sizmasi disinda baska bir sikayetiniz varmiydi? Yeni gelen w8 li modellerde boyle bir sorun varmi biliyormusunuz

Işık sızması ve ekran boyutuna fazla gelen çözünürlük haricinde şikayetim yoktu.
    Tersine ssdli modeller kadar olmasa da ince ve hafif olması ve ekran boyutunun yeterli olması ayrıca sistem özelliklerinin iyi olması çok büyük avantajlardı.
    Ama ışık sızması bir yanlış olarak bütün dogruları götürdü :((

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seyma1972

quote:

Işık sızması ve ekran boyutuna fazla gelen çözünürlük haricinde şikayetim yoktu.
    Tersine ssdli modeller kadar olmasa da ince ve hafif olması ve ekran boyutunun yeterli olması ayrıca sistem özelliklerinin iyi olması çok büyük avantajlardı.
    Ama ışık sızması bir yanlış olarak bütün dogruları götürdü :((

Çözünürlüğün yazıların ufak gözükmesi haricinde bir sıkıntısı oldu mu size?

• @Kvnccelik

Hayır olmadı.

• carman1tr bu yazıların cozunurluk yuzunden ufak olmasını duyuyorum ama tam olarak nasıl bisey bilmiyorum. mesela kurdugumuz programlardaki menu yazıları mı ufak masaustu ogeler mi...? nasıl bir problem oldugunu anlatabilir misin?
  • 'Çok şık' diye bahsi geçen kılıf bu alette de mevcut mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sony_fan

carman1tr bu yazıların cozunurluk yuzunden ufak olmasını duyuyorum ama tam olarak nasıl bisey bilmiyorum. mesela kurdugumuz programlardaki menu yazıları mı ufak masaustu ogeler mi...? nasıl bir problem oldugunu anlatabilir misin?

yazılar küçük. her menüde veya web sitesinde vs... yazılar küçük.
  • 32gb +500gb hdd yeterli mi .?
    windows hızı iyi değilmi ? hdd yi ssd ile çeviriyorlar?
    kafam karıştı.
  • Bimeks'te 1798tlye satılan 3014h'ın fiyatı 1942tlye yükselmiş :(
  • Arkadaşlar, ekrandaki küçük gözükme vb .. herşeyi birbir anlatmıştım ama hep soruyorsunuz :)
    şimdi çözünürlük yüksek olduğundan normal şartlarda ekrandaki tüm öğeler küçük oluyor. peki bu bir sorun mu? değil ... Tarayıcınızın ve ekran ayarlarındaki öğelerin boyutunu % 125 ile göz zevkinize göre % 150 yapıyorsunuz ve sorun çözülmüş oluyor..

2. SSD ilavesi : mevcut HDD sökülüp yerine SSD takılabiliyor..

3. RAM takviyesi : mevcut 2GB sabit kalmak üzere anakarta bütünleşik olduğundan , 8 GB ilave ile 10 GB yapanlar var. tabi daha üst denemeler varsa da bilmiyorum.

yardımcı olmuşumdur inşallah...
  • Arkadaşlar, SSD ve RAM takviyesi yapanlar var mi?
    Marka olarak ne kullandiniz? Perfomansa etkisi nasil oldu?
    Bir de SSD takarsam, win7 kurmayi düşünüyorum. win8 kurulu gelip de win7'ye donen var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eseski26

Arkadaşlar, SSD ve RAM takviyesi yapanlar var mi?
    Bir de SSD takarsam, win7 kurmayi düşünüyorum. win8 kurulu gelip de win7'ye donen var mi?

Bu arada benim alet 4013H modeli.
  • Arkadaslar bunun 6gb win8 li modelinden aldım ben de.Herşey iyi güzel de fan çalışması sinir etmeye başladı.sesli olmasa bile çoğunlukla çalıştığı için batarya süresini de etkiliyor tabi.bios güncelliyim dedim son versiyon varmış zaten.yok mudur bu fanın çalışmasını düzenleyen bi ayar? Isınmayla alakası yok bilgisayarı yeni açmış olsam bile çalışıyor çoğu zaman.bilen varsa yardım etsin teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eseski26

Arkadaşlar, SSD ve RAM takviyesi yapanlar var mi?

Ram takviyesi yaptım Corsairın value select modeli 8 gb ddr3 1600 mhz CL11 olan modelini vatandan 78 liraya aldım indirim zamanı.Win8 den win 7 ye dönüş yapmadım bir süre sonra win8 e alıştım.SSD olarak ocz nin iki modelinin ölçüleri tutuyordu galiba vertex 3 olabilir, diğerini hatırlamıyorum.Ram artışı olumlu etkiledi tabiki.Çoklu uygulama kullanımlarında takılma kalmadı diyebilirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: player7

Arkadaslar bunun 6gb win8 li modelinden aldım ben de.Herşey iyi güzel de fan çalışması sinir etmeye başladı.sesli olmasa bile çoğunlukla çalıştığı için batarya süresini de etkiliyor tabi.bios güncelliyim dedim son versiyon varmış zaten.yok mudur bu fanın çalışmasını düzenleyen bi ayar? Isınmayla alakası yok bilgisayarı yeni açmış olsam bile çalışıyor çoğu zaman.bilen varsa yardım etsin teşekkürler.

Diğer konudan sormuş olduğun sorunu cevapladım dostum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brolin

Arkadaşlar, ekrandaki küçük gözükme vb .. herşeyi birbir anlatmıştım ama hep soruyorsunuz :)
    şimdi çözünürlük yüksek olduğundan normal şartlarda ekrandaki tüm öğeler küçük oluyor. peki bu bir sorun mu? değil ... Tarayıcınızın ve ekran ayarlarındaki öğelerin boyutunu % 125 ile göz zevkinize göre % 150 yapıyorsunuz ve sorun çözülmüş oluyor..

3. RAM takviyesi : mevcut 2GB sabit kalmak üzere anakarta bütünleşik olduğundan , 8 GB ilave ile 10 GB yapanlar var. tabi daha üst denemeler varsa da bilmiyorum.

Brolin ben de sonunda ux32vd bulup aldım. Ancak burada acıkladıgın konuyla ilgili birsey soracaktım. Ekranda yazıların kucuk olması sorununu tarayıca %125 ve ekran ayarlarındakini %150 yaparak cozdum, ancak winamp, msn vb. programların yazıları bunlara ragmen hala cok ufak. Acaba baska yapılabilecek ayarlar var mı bu metin boyu icin?
    Benim gordugum 1.ekran ayarlarından metin boyunu %150 yapmak(yaptım)
    2.tarayıcıda %125 yapmak (yaptım)
    3.ekran cozunurlugunu dusurmek (onu da denedim ama bu bilgisayarda bu cozum pek yapılası degil gibi)

bunlar benim bilip yapabildiklerim ama su programların menu yazılarının hala buyumemis olması sorunu devam ediyor, bildiginiz baska bir cozum varsa paylasırsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sony_fan

quote:

Orijinalden alıntı: Brolin

Arkadaşlar, ekrandaki küçük gözükme vb .. herşeyi birbir anlatmıştım ama hep soruyorsunuz :)

Brolin ben de sonunda ux32vd bulup aldım. Ancak burada acıkladıgın konuyla ilgili birsey soracaktım. Ekranda yazıların kucuk olması sorununu tarayıca %125 ve ekran ayarlarındakini %150 yaparak cozdum, ancak winamp, msn vb. programların yazıları bunlara ragmen hala cok ufak. Acaba baska yapılabilecek ayarlar var mı bu metin boyu icin?
    Benim gordugum 1.ekran ayarlarından metin boyunu %150 yapmak(yaptım)
    2.tarayıcıda %125 yapmak (yaptım)
    3.ekran cozunurlugunu dusurmek (onu da denedim ama bu bilgisayarda bu cozum pek yapılası degil gibi)

bunlar benim bilip yapabildiklerim ama su programların menu yazılarının hala buyumemis olması sorunu devam ediyor, bildiginiz baska bir cozum varsa paylasırsanız sevinirim.

üstat winamp için bişey söyleyebilirim ancak msn kullanmıyorum .

winamp seçenekler menüsünden tercihler ve soldaki çalma listesi , çalma listesi yazı tipi ( 11) piksel diyo orada 12 13 ... göz zevkine göre ayarlarsan sorunun çözülür.

Bu arada hayırlı olsun güle güle kullanın ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brolin -- 17 Aralık 2012; 11:15:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: harbie

Bilgisayarımdan yönet seçeneğini kullan oradan depolama seçiminde sonra hdd ve ssd yi goreceksin ssd ıkı parçaya ayrılmış durumda İkisinide sil sonra tek olarak birleştir.

SSD görünür hale gelecektir.

Ya ben baktım şimdi evet 2 ye bölünmüş durumda ssd 6gb + 16.4 gb olarak 6gbda oem bölümü yazıyor 16 gb da birincil yazıyor. Bunları birleştirmek express cache kullanımı etkiliyor mu?

bu arada ben de aileye katıldım ux32vd-4013H ile win 8 li model ile :)
  • Arkadaslar bende ux32vd. R 4013 var . Anladigim kadariyla ux32 vd lerin genelinde isik sizmasi var. Sormak istedgim isik sizmasi kenarda degilde ortada olan varmi ?benim pcde 2 gundur hafif sol tarafta orta kisimda kesik kesik nokta nokta beyazlik oldu. Bu belli bir bolumde. bunu acilirken ve ekran siyahken goruyorum. Kapanirken ekran siyah oldugunda herhangi bir sey yok. Cok moralim bozuldu bu ise . Servise gitsem degisim icin gerekli ocz kagidi mi ne varmis onu verirlermi hemen ? Yoksa bekletiyorlarmi?. Alali en fazla. 1 ay olmustur .

• ux32vd modeller için 213 kodlu bios güncellemesi yayınlanmıştır arkadaşlar...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.