Şimdi Ara

Asus X550JX XX099D İnceleme ve Kullanıcı Platformu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.729
Cevap
36
Favori
118.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pusat1249

Merhaba arkadaşlar.Ben de Asus X550JX modelini düşünüyorum vatan computer da 2.500 Tl.Bu kasayı alan arkadaşlar bilgilendirme yaparlarsa çok sevinirim.2 pc arasında kaldım.Asus özellikleri i7 4720hq 8gb ram (max kaç gb destekliyor notebook ram?) 2gb gtx950m ekran kartı 1tb harddisk orjinal windows 8.1 cd rom var.Malesef ekranı 15.6inç hd.Full hd olsaydı çok etkisi olurmuydu?Diğer düşündüğüm marka ise Monster Tulpar T7 v2.6 modeli.Kasası msi gt60.Ekranı full hd mat led ekran 17.3inç.i7 4710mq 16gb ram (32gb ram destekliyor) 3gb gtx970m 1Tb harddisk 7200rpm 32mb önbellek.Klavye ışıklandırılmalı turbo fan cd rom cabası ama windows 8.1 270tl para isityorlar.Eğer bu modeli alırsam korsan win 8.1 yüklerim büyük ihtimal.Bu modelin fiyatı da 4.200Tl.Çok kararsızım yardımcı olursanız sevinirim.Üniversite öğrencisiyim bu arada ağır oyunlar oynarım Gta 5 watchh dogs assains creed vs. ve oyun oynamayı severim.Ankara da yaşıyorum Monster sadece mağazası İstanbul da.Servisi çok iyi diyorlar.5 ayda r ücretsiz kargoyla gönderip bakımını yapıyorlarmış.Fan temizliği termal macun yenilenmesi gibi.Çok kararsızım.Lütfen yardım edin hangisini tercih ediyim?Monster t7 v2.6 modelinde işlemci ve ekran kartı ypgrade yani yükseltebiliyoruz ileride.Ekran kartı mxm slotlu.

Monster da sürücü ve BIOS güncellemesi yok. Özellikler yüksek ewt.
    Hizmete gelince sadece İstanbul merkezli bir firma tüm iletişim bir telefonla. Nekadar guvenilebilir soru işareti. Misal sen ankarada sin asus vs bir pc aldın direk teknik servise elinle verme şansın var. Veya bir mağazadan pc aldın direk pc verip parayı geri alma şansın var. Monster dan herkes memnun lakin 4000 kusur para vereceksin ve tek iletişimin telefonun karşısındaki ses olacak. Bana akıl karı gelmiyor açıkçası.

Ben senin yerinde olsam bu paraya dehşet masa üstü kurarım. Zaten monster dedin pc ile gezerken mobilde oyun oynayamaz in pille çalışan bir sistem. Madem öle bi kasa yap full HD tvde oyna. Üstelik yarın parçaları eskidimi ikinci el sat yükselt çok zararından olmaz. Ama o laptopu bir kere aldınmi yine bazı parçaları değişse bile sana çok masraf çıkarır. Fiyat servis destek bakımından monster cazip gelmiyor. 1000kusi memnun sen mağdur olduğun zaman sorunu nasıl cozebileceksin

Oyun için ikinci el bi ps3 ps4 alabilirsin buda bir seçenek ancak 4200u bir laptopa gömmek hiç mantıklı gelmiyor

Saygilar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkür ederim ama malesef notebook almalıyım.Dediğim gibi üniversite öğrencisiyim.Okulda ödevlerim veya işlerim oluyor sadece oyun amaçlı değil.Taşınabilir olması şart. Sadece 2 model arasında kaldım fiyat farkı çok var ama değermi çok kararsızım.Asus servisi için iyi şeyler duymadım açıkcası.Asus ürünü alınca içine açarsan anakartı garanti bozuluyor ölü pixel olabilir.Bilmiyorum ya kararsızım Alırken de tam alıyım diyorum uzun ömürlü olsun diyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mecraxp

quote:

Orijinalden alıntı: MalumEvinYeriniSoranAdam

quote:

Orijinalden alıntı: tns1

Ben başıma gele olaydan yola çıkarak yazdım. Ne sallaması

Arkadaşıma pcdepo güvanilir dedim. Adamlar kaç paralık bi şirketçik olduklarını gösterdiler. Arkadaşa Rezil oldum

Başına benim başıma geldi deseydin anlayabilirdim. Kufretmeye gerek yok hocam.

Hocam ben şu modelden bahsediyorum
    ASUS X550JX CORE İ7 4720HQ 2.6GHZ-8GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W8.1 NOTEBOOK X550JX-XX097H
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-x550jx-core-i7-4720hq-26ghz-8gb-ram-1tb-hdd-2gb-156w81-notebook.html

Ekrandan kastım asus un x550jk-xo012d modeli ekran çok mat kalitesiz renksiz bariz sarı berbat bir ekranı vardı. Hatta birçok foto paylaşıldı. Zaten o model 1700 civarında.

Sizin modelinizi anladım. Aynı pc sadece 950m ile piyasaya sürülen modeller.

Ben Ayvalık ta yaşıyorum izmire vatana gidi 2500luk o modele bakacağım. Yorumlara baktım sesi benim paylaştığım modelin azmış yine ısınma sorunu varmış ve ekran sarimtirakmis tabi görmeden bişey diyemiyorum.

Birde sizin aldığınız modelin ekranı ile asus x550jk-xo012d aynımı ekran çok önemli.

Son olarak pc depo gibi yerlerden alışveriş risk bir Ölü pixel olsa hemen sizi servise yönlendirir ve onlarda en az 3 ölü pixel deyip sizi mağdur eder. Bu arada bu tarz mağazalar refurbished ürün satıyorlar buna çok şahit oldum. O pc yi şimdi firma veya asus yetkilileri anlayıp pullayip band yapıştırıp sıfır diye satacaklar

O sebeple nete güvenmiyorum asus un ısınma sorunu her modelde var. Bende kararsızım ne yapacağımı bilmiyorum

Netten almak isterim ve yukardaki modelde 2500 ve ayvalık takım 2 saat uzakta olan izmire gidip pc bakmam lazim

Yorumlarınız için tskler

Önemli not : bence sizin aldığınız modeller gereksiz 850ile 950 arasında fark yok. Ama asus x550jk-xo012d 1700alinirsa 300tl fark var ram ve ssd alınıp 2000e mal olur. Ama sizin aldığınız modellere masraf gereksiz ve fiyat 2300lere çıkar.

Tek kritik nokta netten alışveriş illa alacaksanız asus x550jk-xo012d daha mantıklı. 950 850 hiçbir fark yok testlere cpuboss.com sitelere google 950 vs 850yazin gorursunuz

Tskler

250Gb fazla hdd
    Daha kaliteli kasa
    Wifi problemi olmayan
    Harddiski bagirmayan

Bir pc ye 300 tl fazla verdiğimiz için enayimiyiz yani

• quote:

Orijinalden alıntı: pusat1249

Merhaba arkadaşlar.Ben de Asus X550JX modelini düşünüyorum vatan computer da 2.500 Tl.Bu kasayı alan arkadaşlar bilgilendirme yaparlarsa çok sevinirim.2 pc arasında kaldım.Asus özellikleri i7 4720hq 8gb ram (max kaç gb destekliyor notebook ram?) 2gb gtx950m ekran kartı 1tb harddisk orjinal windows 8.1 cd rom var.Malesef ekranı 15.6inç hd.Full hd olsaydı çok etkisi olurmuydu?Diğer düşündüğüm marka ise Monster Tulpar T7 v2.6 modeli.Kasası msi gt60.Ekranı full hd mat led ekran 17.3inç.i7 4710mq 16gb ram (32gb ram destekliyor) 3gb gtx970m 1Tb harddisk 7200rpm 32mb önbellek.Klavye ışıklandırılmalı turbo fan cd rom cabası ama windows 8.1 270tl para isityorlar.Eğer bu modeli alırsam korsan win 8.1 yüklerim büyük ihtimal.Bu modelin fiyatı da 4.200Tl.Çok kararsızım yardımcı olursanız sevinirim.Üniversite öğrencisiyim bu arada ağır oyunlar oynarım Gta 5 watchh dogs assains creed vs. ve oyun oynamayı severim.Ankara da yaşıyorum Monster sadece mağazası İstanbul da.Servisi çok iyi diyorlar.5 ayda r ücretsiz kargoyla gönderip bakımını yapıyorlarmış.Fan temizliği termal macun yenilenmesi gibi.Çok kararsızım.Lütfen yardım edin hangisini tercih ediyim?Monster t7 v2.6 modelinde işlemci ve ekran kartı ypgrade yani yükseltebiliyoruz ileride.Ekran kartı mxm slotlu.

4200e kadar çıkabiliyosan zaten 3600-3700 fiyatlarında çok güzel bilgisayarlar bulabilirsin. Bu asus ile bahsettiğin monster arasında dağlar kadar fark var ancak bana sorarsan asus fiyatına göre gerçekten güzel bi bilgisayar ama dediğim gibi 3500 üstüne çıkacak olsam bana göre daha iyi olan bilgisayarlar alırdım.

Not: Dediğin oyunlar her ikisinden de rahat oynarsın en büyük fark asusta büyük ihtimalle anti-aliasing açamazsın diğer ayarlar hemen hemen aynı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sandman- -- 13 Temmuz 2015; 15:39:05 >

• Mesela örnek verin hangi marka model?

• pusat1249 kullanıcısına yanıt
    http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-y50-70-core-i7-4710hq-25ghz-16gb-1tb-156-4gb-w81-notebook.html?srt=PU#genel-bakis

Birkaç kez kullanma ve oyun oynama fırsatım oldu ekran ve özellikler gayet iyiydi. Kasa kalitesi, soğutma sistemi hakkında fazla bilgim yok forumda zaten konusu vardır.
  • Sandman- S kullanıcısına yanıt
    Güzel ürün ama gtx 860m nerede gtx 970m nerede arada çok büyük fark var.Gtx970m gtx880m den daha güçlü bir ekran kartı.İşlemci ve ram aynı.

• pusat1249 kullanıcısına yanıt
    gtx 860m asusta bulunan gtx950m den %15 daha performanslı bi kart. Bu bilgisayar zaten 2 tercihinin de hem özellik hem de fiyat olarak ortası. Tabi karar gene de senin.
  • Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim

• Yalniz cihazin rami 4x2 8 Gb teki anakarta lehimli maks 12ye cikiyor 4gm ram niye aldiniz ki

• quote:

Orijinalden alıntı: blttalas

Yalniz cihazin rami 4x2 8 Gb teki anakarta lehimli maks 12ye cikiyor 4gm ram niye aldiniz ki

Alicam daha almadım benimki farkli bir model :D

• http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00YR6BMS2/ref=mp_s_a_1_1?qid=1436799746&sr=8-1&pi=AC_SX200_QL40&keywords=k501lx&dpPl=1&dpID=51PkBNbKSFL&ref=plSrch Şu model tam istediğimiz gibi.
    Normalde amazon fiyatı 800 dolardı tam olarak ama kalmadığı için pahalılaşmış :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de x550 jk alicaktimtam alirken x550jx i gördüm. Sizce nasil. Kasa kalitesi jk da cok sikayet vardi bi de wifi. Bunda iyilestirmisler mi ? Ayryetten hdd ses cikarmiyor mu ?

• Hocam ben birşey sorucam ben bu notebook u alıp yanınada güzel bir kulaklık almayı düşünüyorumda alacağım kulaklık 7.1 sound var bu notebook un ana kartı desteklermi bunu acaba yoksa ses kartı almamda gerekirmi kolay gelsin
  • Laptopu alalı 2 ay olmamışken 2. Kez servise yolluyorum normal bişey mi bu

• noxiousu kullanıcısına yanıt
    Sorunlar neler acaba ?

• noxiousu kullanıcısına yanıt
    ben de şu sıralar bu bilgisayardan almayı düşünüyorum. 2 ayda 2 kez servise götürecek kadar neyi oldu pc nin söyler misiniz
    tecrübeleri dinlemek lazım sonuçta

• Arkadaşlar ürünü elinde olan varsa bir kaç soru sorucaktım. Cihazın ekran kartı olan 950m Gddr5 mi ddr 3 mü bi fotoğraf atabilirmisiniz bende almayı düşünüyorumda şimdiden çok teşekkürler
  • Asus fiyati dusuk tutmak amaciyla diger dpnanimlarda oldugu gibi bundada oyle yapmis ddr3

• arkadaşlar ben x550jk almayı duşunuyordum ama hdd si çok dandikmiş ben onun yerine x550jx duşundum de.bunun hdd si nasıl?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.