Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (969. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.016
Cevap
236
Favori
706.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 967968969970971
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Monitöre overclock yapmak? Bir yaşıma daha girdim. Emektarın ekranını fazla yormak istemem, gpu overclock ve cpu undervoltage ile oyunlarla gayet seviyeli bir ilişkisi var =))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLTaR_07 -- 1 Mayıs 2018; 15:16:13 >
  • Ugurhasgul1903 U kullanıcısına yanıt
    Bizim laptopun ederi kadar fiyatı vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

Gözle görülür bir değişiklik oluyor değil mi oyunlarda veya nette gezinirken? İleride bi' sıkıntı çıkartmaz umarım.
    Valla dostum akıyor akıyor hele oyunlarda düşük fps bile alsan o akıcılığı hissediyorsun rekabetçi oyun oynuyorsan cs r6 gibi zaten hiç düşünme ben şuan çok memnunum
  • SirusBro kullanıcısına yanıt
    Anladım, teşekkürler cevap için.
  • aLTaR_07 kullanıcısına yanıt
    Hangi programlarla yapıyorsunuz overclock ve undervoltage işlemlerini?
  • quote:

Hangi programlarla yapıyorsunuz overclock ve undervoltage işlemlerini?
    Custom Resolution Utility (CRU)

https://www.monitortests.com/forum/Thread-Custom-Resolution-Utility-CRU
    Monitör için yazdığınız programı gördüm de ben işlemci ve ekran kartı için hangi program kullanıldığını merak ettim. Msi Afterburner mı kullanılıyor acaba?
  • quote:

Monitör için yazdığınız programı gördüm de ben işlemci ve ekran kartı için hangi program kullanıldığını merak ettim. Msi Afterburner mı kullanılıyor acaba?
    Bir çok program kullanılabilir nvidia için Msi Afterburner veya NVIDIA Inspector işlemci biraz daha riskli bir işlem sanırım BIOS üzerinden yapılıyor diye biliyorum.
    Dizüstü bilgisayarların bioslarında olmuyor öyle bir kısım genelde ki olmaması da normal sıcaklık sorununu düşünürsek bir de Thermal Throttling mevzusu var tabii.
  • Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı için Nvidia inspector , işlemci için xtu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Teşekkürler cevap için.
  •  Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu
    http://oi68.tinypic.com/2pzip1i.jpghttp://www.hizliresimyukle.com/image/tk6nV

Emektar x550jk'mın ekranında şu şekilde bir çizik meydana geldi. Daha önce başına gelen veya çözümü konusunda herhangi bir fikri olan var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worqua -- 3 Mayıs 2018; 23:22:16 >

• Letgodan 2.el 1080 p monitör aldım.Harici ekran gerçekten rahatlıkmış.Küçücük ekranda oyun oynuyomuşuz meğerse hiç bişeyi görmeden
  • selim-133 S kullanıcısına yanıt
    Döneminin oyunlarında sıkıntı yaratmıyordu fazla ama güncel oyunlarda full hd gerçekten zorluyor laptopu(düşük fps tat vermiyor) ayrıca atamadığı fazla ısı ömrümden yiyor pc nin.

• ayni sorun benimde basima geldi flex kablosu yipranmis olabilir eger saglamsa ekran degisimi gerekiyor

• Arkadaşlar merhaba 3 4 ay önce bir temizlik yaptım Laptop a ve gören haftada bir temizlik yaptım macun vs. Ama overwatch da hatırlıyorum yüksek ayarlarda rahatca oynarken şuan low en düşük ayarlarda bile fps düşüşleri yaşıyorum. Sadece bu oyunda da değil genel olarak eski oynadığım oyunlar da da bu şekilde.

Bunun sebebi ne olabilir acaba macun yeni içini fanını temizledim ama bir türlü çözüm bulamadım.

• Shiftlenbik kullanıcısına yanıt
    Sıcaklık kontrolü yapın eskiye göre artış varsa, işlemci thermal dengeleme yapıp sıcaklığı düşürmeye çalışıyor ve frekans düşürüyor olabilir.

Oyun içinde 85-88 derece macun değişimi temizlik öncesi 95-97 arası idi.
    İnternette gezerken 47-50 derece arası değişiyor şuan.
    İşlemciyi %95 de çalıştırıyorum.
    Ek olarak ekran kartı çalışma düzeni kalite de bile değil maksimum performansa çekili. Bir yerlerde bir problem var ama nerede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shiftlenbik -- 4 Mayıs 2018; 23:19:13 >
  • Pubg oynayan var mı ?

2-Masaüstü ekran kartı aparatı ile masaüstü kart takabilir miyiz ?

• Shiftlenbik kullanıcısına yanıt
    Sürücü problemli olabilir, yeni bir windows güncellemesi aldıysanız o performans düşürmüş olabilir. Aklıma gelen bunlar. Birde rami kontrol edin

• 
Sayfa: önceki 967968969970971
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.