Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (943. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.016
Cevap
236
Favori
706.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 941942943944945
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu pc nin hava çıkışlarına uygun bir soğutucu almamı önerir misiniz, tek fanlı alüminyum bir soğutucu faydalı olur mu yoksa sadece pc nin ayaklarını yükseltmem yeterli midir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canpolat_28

Arkadaşlar bu pc nin hava çıkışlarına uygun bir soğutucu almamı önerir misiniz, tek fanlı alüminyum bir soğutucu faydalı olur mu yoksa sadece pc nin ayaklarını yükseltmem yeterli midir ?

Hocam soğutucular cok fayda etmiyor bence. Ben gereksiz buluyorum ettiği fayda max 5 derecedir. Hava almasını sağlasanız yeterli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chaveez kullanıcısına yanıt
    cooler master u3 plus ı beğenmiştim, vakumlu soğutucu lar pek mantıklı gelmedi

• canpolat_28 kullanıcısına yanıt
    100 liraya cikabilirseniz fan alin yoksa pek fayda alamazsiniz bir de laptopu masadan yukseltim alt izgaralar hava alsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    fanın ızgarasına doğru fanla hava üfletsem etkisi olur mu birde alüminyüm yüzeyli soğutucular kasadaki ısıyı emer mi

fan ile icine uflemeyin bence

alinyum konusunu bilmiyorum

• Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Küçük fanlı soğutucu mu yoksa büyük fanlı mı önerirsiniz

o konuyu da bilmiyorum araştırman lazim

• Arkadaşlar, laptopun garanti süresi bitti ve pili ölmüş durumda. Bu halde garanti servisine göndersem değiştirmeyi kabul ederler mi? Yoksa kendim öi yeni batarya almam gerekiyor? Cevap yazarsanız sevinirim

CFM değeri önemli. Şu an piyasada CFM değeri en yüksek notebook soğutucu Deep Cool X6 olması lazım. 121 falandı. Ama bana sorarsan yükseltici platformdan başka işe yaramıyor. Hatta o kadar zamandır bakmıyorum ki dün sigara içerken dumanı dağıtır diye açtım gürültü falan yapmaya başladı.
  • alpmirza kullanıcısına yanıt
    o halde sadece yükseltme amaçlı ucuz birşey almak daha mantıklı ?

Öyle yap derim. Farkettiriyor diyenlere bakma farkettiriyorda 10-15 derece mi farkettiriyor. %100 işlemci gücüyle GTA 5 aç ne kadar soğutacak bakalım
  • Arkadaşlar hdd yi değiştirmek istiyorum. 2 senedir orijinal hdd ile kullanıyorum. Bilgisayar yavaşlamaya geç açılmaya başladı.

HGST Travelstar 7K1000 2.5-Inch 1TB 7200 RPM SATA III 32MB Cache Internal Hard Drive 0J22423https://www.amazon.com/dp/B00B4QESVQ/ref=cm_sw_r_cp_api_s63Azb84QAG6T

Bu ürünü alsam hızında artış olur mu PC'nin ?

• Arkadaşlar merhaba. Isınma sorunu yaşıyorum. Bilgisayarımın bakımı yeni yapıldı, birkaç gün önce geldi servisten. Şu an yük altında 96 dereceyi görüyorum. Servise gitmeden önce de 99 derece oluyordu. Termal temizliği yapıldı diye not düşmüşler ama sıcaklıklar aynı nerdeyse.
  • NobodysPerfect kullanıcısına yanıt
    pili değiştirip parasını alırlar.
  • peypazar43 kullanıcısına yanıt
    Bence ssd alsan daha iyi olur hocam. 6-7sn de açılmış oluyor benimki ssd ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikropzoft -- 17 Temmuz 2017; 6:55:7 >
  • mikropzoft kullanıcısına yanıt
    Ssd en fazla 128 gb alabilirim oda yetmez gibi bana . Bu hdd ile değiştirsem orijinal hdd'ye göre hızlanma olur mu işlemlerde hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: peypazar43

Ssd en fazla 128 gb alabilirim oda yetmez gibi bana . Bu hdd ile değiştirsem orijinal hdd'ye göre hızlanma olur mu işlemlerde hocam ?

WD BLACK 750GB 7200RPM alirsan farki goreceksin. Ben bunu kullaniyorum pc 10 saniye civarinda aciliyoe ucak gibi resmen 250 lira birsey

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chaveez kullanıcısına yanıt
    Hocam hgst ile hemen hemen aynı okuma yazma değerlerine sahip gibi ? Okuma yazma değerleriniz nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: peypazar43

30gb bile alsan yeter hocam. Şuanki hdd yi de dvd okuyucu yuvasına takılan kutu ile takabilirsin. Ssd ile windows açılır, diğer hdd yi de depolama için kullanırsın mesela. Ben bunu masaüstü bilgisayarımda yaptım 30gb ssd var ve Windows yüklü sadece onda, bilgisayarın tepkileri inanılmaz bir şekilde arttı. Her bastığım program anında açılıyor

• 
Sayfa: önceki 941942943944945
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.