Şimdi Ara

Asus Vivotab Note 8 (Kod adı M80TA) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
247
Cevap
6
Favori
18.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hem veri hızı olsun hem uzun ömürlü darbelere karşı dirençli bir kablo önerebileceğin bir otg kablosu var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • caslo05 kullanıcısına yanıt
    Bu kabloyu tablet için seçtiysen çalışmaz. Telefon için seçtiysen yanlış başlığa yazıyorsun.
  • Arkadaşlar aşağıdaki bağlantıda birçok kullanıcı tableti aldıktan 1-2 ay sonra kalemin çalışmamaya başlamasından şikayetçi olmuş. Forumda tableti uzun süredir kullanan, Windows update'leri yapan ve bu sorunla karşılaşmayan var mı:

http://forum.tabletpcreview.com/asus/61338-vivotab-note-8-pen-stopped-working.html
  • ZuLuuuuuu kullanıcısına yanıt
    ben yaklaşık iki aydır hergün kullanıyorum. Karşılaşmadım. İnşallah da karşılaşmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slmsoyle -- 10 Nisan 2014; 15:24:11 >
  • bende bayadır kullanıyorum o tarz bir sorun olmadı.

herkes yaşamıyo bu sorunu zaten ama buyuk ihtimal driver sebebiyle oluyodur çözülür.

benim en gıcık olduğum konu ekranın kenarlarında yaşadığım sorun ki bu zaten çoğu vacom cihazda yaşanıyomuş.

ekranın kenarlardan yarım santim kadar içerde kalem düzgün bir şekilde çalışıyor.
  • ozetto O kullanıcısına yanıt
    Google wacom feel driver yazın yakında wacom yeni driver yayınlıcak bilginize...
  • Özellikleri çok iyimiş
  • Meğer konusu varmış haberim yok. Ben de varım. 1 ayı geçti alalı. Beyaz kılıf almıştım çinden o da cuma günü geldi. Şuan gayet iyi. Sadece pili memopad hd7 kadar gitmiyor o biraz can sıkıyor. Bir de power tuşu çok sert.
    Aldığım kılıf:
    http://www.aliexpress.com/snapshot/6049272828.html
  • kesbi kullanıcısına yanıt
    hocam bende kılıf almak istiyorum ve en alınası kılıf bu duruyo ama kapağın mıknatıs tarafı kalemle yazı yazarken sorun çıkartıyo diye okumuştum.

sizde bu tarz bir sorun var mıdır?

genel olarak kılıfın kalitesiyle veya cihaza tam oturmasıyla ilgili başka sorunlarınız oldu mu?

Teşekkürler.
  • Onenote ile denedim bir sıkıntı yok gibi. Normalde de çok kenarda sapıtıyor az bişey zaten. Ekranın 2-3 mm kadar içinde bir sorun görmedim ben. Kılıfın alt köşesinde de mıknatıs var iki tane ama ne için koymuşlar daha çözemedim. Sanırım ortadaki demir kısmı şağı kaydırıp ordan da kullanmak isteyen kullansın demişler. Oturma konusunda sıkıntı yok. Tam buna göre yapmışlar. Kalem, hoparlörler, kamera, tuşlar için yerleri var. Ben memnun kaldım açıkçası. Arka plastik kısım biraz daha ince olabilirdi tabi. Kapağın iç yüzeyi kadife gibi tüğlü bir kumaş, dışı sunni deri gibi sertimsi esnek bir malzeme. İpadlerinki gibi lastik veya silgi gibi bir malezeme değil. Arka taraf sert plastik ve dediğim gibi biraz kalın.

Asus Vivotab Note 8 (Kod adı M80TA)  Asus Vivotab Note 8 (Kod adı M80TA)  Asus Vivotab Note 8 (Kod adı M80TA)  Asus Vivotab Note 8 (Kod adı M80TA)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 14 Nisan 2014; 13:23:32 >

• arkadaş tabletin bios'una giren varmı ?
    acaba benim cihazımda sıkıntımı var
    ses kısma butonuna basılı tutuyorum ardından power tuşuna basılı tutuyorum
    3 kez açabildim bios ayarlarını daha açamadın :S
    BİOS açılışının nasıl olduğunu çözen varsamı arkadaşlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caslo05 -- 20 Nisan 2014; 20:52:32 >
  • Müjdemi isterim wacom asus note 8 i de kapsayan yeni kalem driver ını yayınlamış.

Wacom feel driver
    http://us.wacom.com/en/feeldriver/

Güncellemeden sonra denetim masasında wacom pen diye yeni bir seçenek çıkıyor orada daha fazla ayar ve hatta kalemin düğmesine daha fazla seçenek, ve hatta döner menü bile koyabiliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slmsoyle -- 23 Nisan 2014; 10:30:25 >
  • Küçük olması güzel avantaj
  • quote:

Orijinalden alıntı: slmsoyle

Müjdemi isterim wacom asus note 8 i de kapsayan yeni kalem driver ını yayınlamış.

Wacom feel driver
    http://us.wacom.com/en/feeldriver/

Güncellemeden sonra denetim masasında wacom pen diye yeni bir seçenek çıkıyor orada daha fazla ayar ve hatta kalemin düğmesine daha fazla seçenek, ve hatta döner menü bile koyabiliyoruz.

Driverı kullanıyorsunuz muhtemelen, kalem performansında bir farklılık gördünüz mü yada sorun var mı?

Ekran kenarlarında yaşanan durumla ilgili bir değişiklik oluyor mu?

• Bios ilginen arkadaş var mı ?

• ozetto O kullanıcısına yanıt
    Orta alanlarda biraz daha düzelme var ama kamera ve asus logosunun olduğu yerler hala sıkıntılı gibi. Oralarda yavaş gezinince pek sıkıntı ama çizim yapmak zor. Masaüstünde kalemi eğik tutarken köşeler pek çalışmıyordu. İlla dik tutmak gerekiyordu. Şimdi eğik tutup kalemi kullanmak daha rahat. Bir de kalemdeki sağ tuşa basınca döner menü (samsung notelardaki gibi) ekle ek mümkünleşmiş. Döner menüye ayrı ayrı komut ekleyebiliyoruz. Ama tableti yeniden başlatınca döner menü fonksiyonu kayboluyor. Onu hala çözemedim. Döner menü falan olması hoşuma gitti çizim de driverın pek etkisi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Onenote ile denedim bir sıkıntı yok gibi. Normalde de çok kenarda sapıtıyor az bişey zaten. Ekranın 2-3 mm kadar içinde bir sorun görmedim ben. Kılıfın alt köşesinde de mıknatıs var iki tane ama ne için koymuşlar daha çözemedim. Sanırım ortadaki demir kısmı şağı kaydırıp ordan da kullanmak isteyen kullansın demişler. Oturma konusunda sıkıntı yok. Tam buna göre yapmışlar. Kalem, hoparlörler, kamera, tuşlar için yerleri var. Ben memnun kaldım açıkçası. Arka plastik kısım biraz daha ince olabilirdi tabi. Kapağın iç yüzeyi kadife gibi tüğlü bir kumaş, dışı sunni deri gibi sertimsi esnek bir malzeme. İpadlerinki gibi lastik veya silgi gibi bir malezeme değil. Arka taraf sert plastik ve dediğim gibi biraz kalın.

Asus Vivotab Note 8 (Kod adı M80TA)  Asus Vivotab Note 8 (Kod adı M80TA)  Asus Vivotab Note 8 (Kod adı M80TA)  Asus Vivotab Note 8 (Kod adı M80TA)

Ekran not almak için ideal mı acaba ben karar veremedim alıp almamayı hala..

• Bence hiçbir dokunmatik ekran buna müsait değil. Bunun cama kalın uçlu bir tükenmez kalemle yazmak gibi oluyor. Hatta daha bile zor bence. Çünkü görüntü yazdığımız yüzeyden daha derinde. Ayrıca cam gibi kaygan yüzeye yazmak büyük dert. Kalemin de epey gelişmesi gerek. Test etmeden sırf not almak için dijital bir zımbırtı almayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 24 Nisan 2014; 21:46:25 >
  • Kendi kalemiyle not tutmak gerçekten rahatsız edici ama ben samsung un silgili kalemini aldım. Ucu da yumuşak ve kalem boyutlarında ben onunla not alıyorum. Öyle daha zevkli hatta kağıt kalem kullanmıyorum. Bu aralar bana ekranı yetmemeye başladı. Ama taşınabilirlik açısından başka bir alternatifte düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slmsoyle

Kendi kalemiyle not tutmak gerçekten rahatsız edici ama ben samsung un silgili kalemini aldım. Ucu da yumuşak ve kalem boyutlarında ben onunla not alıyorum. Öyle daha zevkli hatta kağıt kalem kullanmıyorum. Bu aralar bana ekranı yetmemeye başladı. Ama taşınabilirlik açısından başka bir alternatifte düşünmüyorum.

Yukardaki bilgilere katılıyorum bende kullanıyorum. Kullanım kolaylığı açısından daha iyi. Ek olarak samsung kalemin basınç hassasiyeti asusun kalemi kadar iyi değil.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.