Şimdi Ara

Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü (195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.983
Cevap
69
Favori
269.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok iyi fikir, teşekkür ederim. bir çizgi şekliden ızgaralar var onlara denk getireceğim öyleyse. Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcyamann

Arkadaşlar bunların hepsini MyAsus'dan yüklemem mi gerekli?

Hocam bazılarını Windows 10 update yapıyor. Şu an aklıma gelen, armoury crate, tuf core, dts:x i ordan kurcaksınız. DTS:X için önce ordan indirip kurcaksınız sonra MS Store dan indirip kurunca uzamsal sesten aktif ediliyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beygirbey

Çok iyi fikir, teşekkür ederim. bir çizgi şekliden ızgaralar var onlara denk getireceğim öyleyse. Selamlar.

Rica ederim. Fanları deliklere oturturken mandalına basmayı unutmayın.

• Alcarinquue A kullanıcısına yanıt

Biri hepsini kur diyor, biri kurma Windows 10 güncelliyor diyor, bilemedim. Armoury crate vs buradan tamam da diğerleri? Bazıları demişsin de o bazıları nedir işte dostum, hepsi resimlerde mevcut. Biri söylese de halletsem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcyamann

Biri hepsini kur diyor, biri kurma Windows 10 güncelliyor diyor, bilemedim. Armoury crate vs buradan tamam da diğerleri? Bazıları demişsin de o bazıları nedir işte dostum, hepsi resimlerde mevcut. Biri söylese de halletsem.

Ben kesin birşey demeyim. Kendi yaptığımı yazayım. Banada @balyapmazarı hocam söylemişti.

Armoury Crate, klavye ışıklandırması için Tuf Core, DTS:X'i önce oradan daha sonra MS Store'dan kur yoksa olmuyor. Bunların haricinde BIOS güncellemeri var. Bu şekilde yapmıştım.

Ben W10 Update yapıyor ve yeterlidir diye umarak bunlardan başka kurmadım. NVIDIA Experience'ı siteden indirip kurabilirsin birde Adrenalin'i kurabilirsin. Ben Adrenalin'i kurmuyom.

İsterseniz hepsini oradan kurabilirsiniz. Benim yaptıklarım bu şekilde. Size fikir verir umarım. Güle güle kullanın.

• cokoy kullanıcısına yanıt

Çok boş konuşmuşsun kardeşim. Ağustos'da MSI almışsin 8.8k'ya bir de indirimde diyorsun acayip kazık yemişsin. O fiyatla aynı civarlarda hatta daha ucuza Asus Tuf da satılıyordu. Birisi 5500m birisi 1660 Ti, şimdi daha iyi donanımdan dolayı aldım demişsin 144hz ve wifi6 için sırf MSI almışsın yani acaba hangisi önemli ekran kartı mı? Yoksa panel hızı mı? Zaten senin 5500m için 144hz alman ayrı bir saçmalık, güncel hangi AAA oyunda 5500m 100+fps verecek? Vereceği en fazla 60 fps. 1650 ile kapışır anca, sırf MSI ve 144hz diye parana yazık etmişsin. Şu anki fiyatı da acayip pahalı sırf MSI diye. 12binmiş resmen yuh. Ulan o fiyata RTX laptop alınır be. Ben senin yerinde olsam o laptopu satar üzerine ekleyip Asus Tuf alırım. Şu an o senin baş tacı ettiğin MSI'a göre fiyatı da hâlâ uygun 10bin lira.

• mcyamann M kullanıcısına yanıt
    Üslubuna dikkat et
  • cokoy kullanıcısına yanıt

Hocam donanım denen şey sadece sizin dediğin şeylerden oluşmaz. Ana donanımlarsa denildiği gibi işlemci ve ekran kartıdır bana kalırsa. Bu dediğim şeyler laptop'a lehimli olur ve değiştiremezsiniz. Ancak diğer şeyler(ram,wifi kartı,ekran vs) her türlü küçük şeylerle çözülebilecek şeyler. Ekran için harici ekran alırsın, ram için alır değiştirirsin, wifi kartı için de kart alır değiştirirsin. Sizin donanımı çöp dediğiniz ürün aldığınız ürüne bin basar teknik özelliklerde. Ekrana laf atıcağınıza harici ekran ile sizin aldığınız msi'dan daha iyi teknik özellikte olan ürünü almadan yorum yapmayın. Burda gelmiş boş konuşuyorsunuz. Sizinle polemiğe girmek istemiyorum ne yanıt verirseniz de cevap vermiyorum.

• CengizGurkan kullanıcısına yanıt

Çoğu özellikleri aynı hz, wifi hariç. Ama dediğim gibi 9bine Asus 1660 Ti almak var Msi 5500M almak var, 5600M olsa neyse. Çok yanlış bir seçim. Laptopun en önemli iki donanımı dediğiniz gibi işlemci ve ekran kartıdır.

Hocam hayal aleminde yaşıyorsunuz galiba açın fiyatlarına bakın. Her zaman asus daha uygundu msi'dan. Arada 2 bin tl fark var herkes siz gibi afford edemeyebilir.

• CengizGurkan kullanıcısına yanıt

Ben zaten Asus'tan bahsediyorum birader. Üstteki yorumumu okumadın galiba.

Hocam valla kusura bakmayın :

Yanlış anlamış ve sizi aynı eleman sanmışım kusuruma bakmayın

1650yle mi kapışır sacmalama hacı 1650ti in üstüne 1660a yakın bir kart rx5500m. 1650tida rx5500m de kullandım ikisinide deneyimledim.

• ymtrgkbr Y kullanıcısına yanıt

Kardeşim git bir GPU Benchmark karşılaştırması yap, 1660 ti ekran kartının yanına yaklaşamaz 5500m anca 1650 ve 1650 ti kart ile karşılaştırılır. 1660 ti'ın rakibi ancak 5600m olur. Vram'den bile anlarsın farkı biri 4GB diğeri 6GB. Diğer farklılıklara da kendin bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcyamann -- 29 Kasım 2020; 21:45:47 >
  • Arkadaşlar. 1650ti modeli bu cihazi kullanıyoruz bizim oglan ile. İkimiz de fps ve otomobil yarış oyunlarını seviyoruz. Monitör alıp kullanalım, oyunlardan daha keyif alalım diye. Hangi monitörü ya da monitörde bu ihtiyaca yönelik hangi özellikler olmaz ise olmaz diyeceğiniz neler olur? Film vs izlenmiyor. Şimdiden teşekkürler.

Ekleme: PC bin mic. performansı sizde nasıl. Zoom da sesimiz karşıya çok zor gidiyor. Şirket bilgisayarı dell aynı derslere o sorunsuz sesi iletiyor karşıya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saredsa -- 29 Kasım 2020; 21:50:47 >
  • Ben daha önceden MSI kullanmıştım GT ve GS serisi. Onlardan sonra TUF serisinin malzemesi biraz kötü geldi diye yazmıştım fakat haksızlık etmişim. Plastiği dandik değil fakat asıl GT serisi ile TUF serisi emsal değil. GT serisinin rakibi ROG serisi.

Şu an TUF serisi tam olarak Fiyat/Performans bana göre. Şu ana kadar çok memnunum. Burası Kullanıcı Kulübü olduğu için sorun yaşayanlar, problemi olanlar yazıyor çözüm bulmak için. Her seride olabilcek sorunlar vardır. Bence herkes elindeki cihazın keyfini çıkarsın. MSI'da çok iyi fakat güncel fiyatlara bakarsak eşit donanımda Asus'tan epey pahalı. Aynı para olanlarda ise donanım farkı var.

Son zamanlarda pil performansınıda test ettim. %60 iken çıkarıyorum, başka odaya geçiyorum. 2-3 saat götürüyor ofis işleri, mail gibi işlemlerde. Birde fişten çekince işlemci 24-25 derecelerde geziyor. Oda zaten 22 derece.

• quote:

Orijinalden alıntı: saredsa

Arkadaşlar. 1650ti modeli bu cihazi kullanıyoruz bizim oglan ile. İkimiz de fps ve otomobil yarış oyunlarını seviyoruz. Monitör alıp kullanalım, oyunlardan daha keyif alalım diye. Hangi monitörü ya da monitörde bu ihtiyaca yönelik hangi özellikler olmaz ise olmaz diyeceğiniz neler olur? Film vs izlenmiyor. Şimdiden teşekkürler.

Ekleme: PC bin mic. performansı sizde nasıl. Zoom da sesimiz karşıya çok zor gidiyor. Şirket bilgisayarı dell aynı derslere o sorunsuz sesi iletiyor karşıya.

Hocam benimde mikrofon çok iyi değil. Az önce bir görüşme yapmam gerekti. Fena değil ama kulaklığın mikrofonunu kullanmak daha iyi oluyor.

Monitör için bütçeniz nedir?

Pili nasıl kullanmak gerek dostum? Ben %30'un altına inmeden şarja takıyorum. Daha sonra %100 dolunca şarjda mi kullanmak gerekli oyun haricinde yoksa %60 dolum pil moduna ya da %80 dolum pil moduna alıp %60 ya da %80 dolunca şarjda kullanmaya devam mı etmeliyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcyamann -- 30 Kasım 2020; 2:33:31 >
    Linkteki monitörü aldım hocam.

Philips 242E1GAJ 23.8" 1ms 144Hz FreeSync 2 HDMI+DP port VA Oyuncu Monitörühttps://www.amazon.com.tr/dp/B08L586CZ6/ref=cm_sw_r_cp_api_fabt1_d0hXFbV8C5M5R

Mic. Li kulaklık icin de araştırıyorum. Su kaba olanlardan değil de daha hafif ses iletimi güzel olan bir şey arıyorum. Oyun icin ses kasmak değil öncelik, görüşmelerde sağlıklı çalışsın yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saredsa -- 30 Kasım 2020; 8:4:56 >

Kullanım şeklinize göre değişir ben sadece prizde kullandığım için %60 moduna aldım prizde kullanmak bu şekilde olunca pile zarar vermez prizde kullanmak zararlı diyenlere aldırış etme. Pilin ömrünü en çok dolum döngüleri etkiler gün için de sürekli 100 e getirip tekrar tekrar takmayın şarjını 0 ada getirmeyin zaten sizi 3 yıl şikayetsiz götürür ayriyetten tuf serisini zaten pilde kullanmak için alınacak bir bilgisayar değil.

• 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.