Şimdi Ara

Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.983
Cevap
69
Favori
269.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Benim markalarla alakam yok dostum istediğiniz markayi alin fakat baştan sogutmasi hatali tasarlanmış bu cihazı alırsanız islemciden ekran kartindan alacağınız verim dusecektir.

Asus ulkemizdeki YouTuberlere para yediriyor cok belli oluyor artik.inceleme degil alayi advertorial bunların.

2 aya kalmaz bu donanım her markada olur bu aceleye gelmiş cihaza şüpheli bakmanız lazım.

Benim elimde bir çok Asus cihaz var bir o kadarda elimden gecen cihazi var. yanlışa yanlış derim.

Alıntıları Göster
    evet ısınma inceleme videolarında mevcut lakin performans kaybı pek görünmüyor .pchocası nın yapmış olduğu incelemelerde de bariz belli .Yapılacak bazı şeyler var ama garanti bitmeden müdahale edilebilir mi soru işareti . Birincisi alt ızgaradaki boşlukları açmak , ikincisi termal macunları direk yenilemek. Sadece bunları yaparak yaklaşık olarak 10-15 derece sıcaklığın aşağıya düştüğünü gösteren video vardı youtube da bulursam atayım .

• :) hocam malı aldım diyede hayaller aleminde yaşamayacam demi? Milleti yanlış yönlendiren biz değil sen oluyorsun. Ben laptop aldım arkadaş bal gibide fan köpek gibi çalışıyor işlemcinin gücünden olabilir teknik konuları bilmem ama normal bir durum değil zararı varmı bence yok kulaklık takınca ses sıfır ama fan durmuyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akgolo

Basıyorum ama fn kısayollarından sadece fan tuşunda ekranda bir işaret olmuyor diğeri sorunsuz. Bu arada 8 gb ram takviyesi yaptım 350₺ idi kingston 3200mhz bilendenal.com ankarada olduğu için ofisten teslim aldım
    dual channel çalışıyor mu peki baktınız mı cpu z programı ile ? hayırlı olsun .
  • ZevkiSefa kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam daha iyisi sizin olsun
    Oyundan çıkınca fan çok az bir tiz sesle çalışmaya başladı zaten gürültülü çalışınca bile sıcaklığı çok düşüktü ama ciddi sesli çalışıyor. Laptoptan ne beklediğine bağlı f/p oranı çok iyi fanın sesli çalışması hiç umrumda değil benim.

Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akgolo -- 6 Haziran 2020; 2:22:46 >

• akgolo kullanıcısına yanıt
    Ramı kendimiz takınca garanti dışı kalmıyor değil mi ? Teşekkürler

Hocam ankaradayım burda servis garanti dışı kalıyor dedi forumdan arkadaşlar sorun olmaz dedi. Servis muhtemeln para kazanmak için diyor neyse gittim madem garanti dışı kalıyor siz takın 118₺ karşılığında aynı gün veremeyiz diynce tepem attı çıktım tornavidanın ucuna pamuk sardım açtım 1-2 vidada çok hafif beyazlama oldu oda sorun olmaz herhalde

118 TL mi yav çakallara bak arkadaş . Gözle görülür bir fark hissettiniz mi acaba herhangi bir açıdan ? Cihaz zaten hızlı ama merak ediyorum

Cihazı forumdan bir arkadaştan aldım nickini unuttm kusura bakmasın 2 adet almış 1 tanesini ryzen 7 almak için iade edecekmiş sağolsun birisinin faydalanmasını istemiş ben aldım cihazı kurmadan ram takviyesi yaptım o yüzden bilmiyorm ama gündelik hayatta çok etkileyecğini sanmam. Cpu z de çalışma frekansı ram 1600 mhz gözüküyor onu anlamadım

• Bu ramlar 1600 mhz demi çalışıyor 3200 olması gerekmiyormu

Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü

1600 1600 daha ne etti:) 3200 dual chanel muhabbeti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hardware Unboxed Youtube'daki en dürüst kanallardan biridir.

Videoda söylediklerini özetlemek gerekirse:

- Bilerek ve isteyerek kötü dizayn edilen soğutma sistemi yüzünden cihaz hem tam performans veremiyor hem de benzer fiyatlı bir MSI laptopa göre yaklaşık 2 kat sesli çalışıyor. CPU bu durumda bile Intel'in 10750H'sinden çok daha iyi ama bu güç farkına rağmen oyunlarda %8 geride. Halbuki bırakın geride olmayı ileride bile olmalıydı çünkü hem tek çekirdekte hem de çoklu çekirdekte çok daha iyi performansı var. Dolayısıyla performans kaybı %8'den fazla.

- 144hz panel de iyi değil. Renk doğruluğu oldukça düşük ve tepki süresi oldukça fazla. 60hz panellerden pek de iyi değil bu konuda.

Panel kalitesinin düşüklüğü fiyat kırmak istenmesi sebebiyle bir nebze anlaşılabilir ama soğutmadaki saçmalıkların fiyatla hiç alakası yok. Resmen performansı düşürmek istemişler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: akgolo

Bu ramlar 1600 mhz demi çalışıyor 3200 olması gerekmiyormu

DDR = Double Data Rate
    DDR SD Ramler aynı frekansta (oldukça eskide kalan) SD Ramlerin yaptığı işin iki katını yaptığı için bu şekilde pazarlanıyor. DDR4 3200'ün gerçek frekansı 1600MHz oluyor haliyle.
    Dual channel olması 64 bitlik veriyolunun 128 bite çıkması oluyor, frekanslarla ilişkisi yok.

• Ya kabul edip böyle kullanacağım ya da epey Bi uğraşacağım anlaşılan. Her halukarda 14 günlük cayma hakkı geçmiş oluyor acele etmeme gerek var mı bir an önce göndereyim mi. Servis coil whine ı sorun olarak kabul etmiyormuş forumlarda öyle yazıyor. Performansı falan etkilemediği için iade veya tamir etmedikleri yazıyor ekran kartı olarak gönderenlerin yorumu.

• Gelen ses bu. Elektrik sesi gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murattarikulu -- 6 Haziran 2020; 7:46:7 >
  • Ürünü 28/05/2020 tarihinde sipariş verdim. 29/05/2020 tarihinde kargo getirdi vazgeçtim teslim almadım iade olacağı bilgisini verdim. Hala işlem yapılmadı. Çok ağır işletiyorlar iade süreçlerini. :D
    Asus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı KulübüAsus TUF Gaming Ryzen 4.Nesil İşlemcilerle Kullanıcı Kulübü

• jocabonita J kullanıcısına yanıt
    Bizim cihazın fan sesinden şikayet ettiğimiz yok yorumlarımızı dikkatli okuyun

• Bende 1660ti olan modeli var, fan gayet normal çalışıyor. Oyunlarda ve yorucu işlemlerde turbo moda alıyor ama yine de burada abartılanlar kadar rahatsız etmedi beni, normal internette gezerken falan hiç çıkmıyor sesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Recaizade-i Nabizade

Hocam aydınlattığınız için teşekkür ederim, bu bir iki ay içerisinde laptop almam gerekiyor. Yeni çıkacak cihazlardan kastınız hangi markalar? Bir tarih bildirdiler mi? Monster hakkında düşünceleriniz neler?
    Ryzen 4000 serisi işlemciye sahip cihazları soruyorsan; MSI, Lenovo, Acer'ın modelleri var. Tarih belli değil. MSI'ın 2 ay içinde satışa sunacağını tahmin ediyorum. MSI'ın notebooklarında Nvidia ekran kartı yok yalnız, alınabilecek en güçlü kart; RX5500m (1650ti civarı performansı var). Uygun fiyatlı gelirse Bravo 17 modelini değerlendireceğim veya diğer markalara bakacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brain35

İşin garip tarafı bu sene bu hata Asus'un 2. hatası. Aşağıdaki verdiğim linkte de gösteriliyor(8:40'dan sonrası) benzer bir tasarım hatası var. Bilemiyorum belki uzun vade de Asus'un tasarımı daha sağlıklı olabilir belki ancak Asus'un mantıklı bir açıklama yapması gerekiyor.https://www.youtube.com/watch?v=G9wkhnNH7-I&feature=youtu.be&t=520
    Entresan işler yapıyor. Sanki kasıtlı olarak performası düşürmek ister gibi. Bir açıklaması olmalı hakikaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Hardware Unboxed Youtube'daki en dürüst kanallardan biridir.

Videoda söylediklerini özetlemek gerekirse:

- Bilerek ve isteyerek kötü dizayn edilen soğutma sistemi yüzünden cihaz hem tam performans veremiyor hem de benzer fiyatlı bir MSI laptopa göre yaklaşık 2 kat sesli çalışıyor. CPU bu durumda bile Intel'in 10750H'sinden çok daha iyi ama bu güç farkına rağmen oyunlarda %8 geride. Halbuki bırakın geride olmayı ileride bile olmalıydı çünkü hem tek çekirdekte hem de çoklu çekirdekte çok daha iyi performansı var. Dolayısıyla performans kaybı %8'den fazla.

- 144hz panel de iyi değil. Renk doğruluğu oldukça düşük ve tepki süresi oldukça fazla. 60hz panellerden pek de iyi değil bu konuda.

Panel kalitesinin düşüklüğü fiyat kırmak istenmesi sebebiyle bir nebze anlaşılabilir ama soğutmadaki saçmalıkların fiyatla hiç alakası yok. Resmen performansı düşürmek istemişler.
    Acaba AMD işlemcilerin ön plana çıkmaması için Intel'le mi anlaştı diye düşünüyor insan. Neden yaparlar böyle bir şeyi? Kötü ekran kullanırsın maliyeti düşürmek için tamam ama havalandırma kanalını kapatmak olmamış.

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.